Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Штучний інтелект не може бути винахідником, підтвердило патентне бюро США

Богдан Камінський
Богдан Камінський
14 лютого 2024 2 хвилин читання

Системи штучного інтелекту не можуть зазначатися як винахідники, але люди мають право використовувати їх для створення запатентованих рішень. Про це повідомило Відомство з патентів і торгових марок США (USPTO), пише The Verge.

У новому керівництві USPTO зазначає, що люди повинні повідомляти, чи застосовували вони ШІ під час розробки рішення. Але щоб отримати патент, винахідник має зробити значний внесок в ідею, а не просто спостерігати за роботою алгоритму.

Як зазначили у відомстві, якщо людина просто ставить завдання перед ШІ-системою або «визнає і цінує» її результат як гарний винахід, вона не може претендувати на отримання патенту.

Однак значний внесок може бути продемонстрований тим, як людина будує підказку з огляду на конкретну проблему, щоб отримати конкретне рішення від системи штучного інтелекту
USPTO

Як дослідник намагався запатентувати роботу ШІ

У 2020 році дослідник Стівен Талер додав створену ним систему штучного інтелекту DABUS як винахідника до патентної заявки. USPTO відхилило петицію та постановило, що лише «природні люди» можуть подавати заявки на патенти.

Суд США підтримав рішення патентного відомства. Інший федеральний суд постановив, що на системи штучного інтелекту не можуть поширюватися авторські права.

USPTO і Бюро авторських прав США провели серію публічних консультацій, щоб розробити нові рекомендації щодо роботи зі штучним інтелектом у патентних заявках і заявках на отримання авторських прав.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Кіберзлочинці викрали конфіденційні дані американців

Владислав Паливода 33 хвилини тому

США виділяє Україні новий пакет військової допомоги на $275 млн

Владислав Паливода 10 годин тому

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 14 годин тому

США планують передати Україні артилерію та боєприпаси на $275 млн

Владислав Паливода 14 годин тому

Meta та Google хочуть укласти ліцензійні угоди з голлівудськими студіями щодо інструментів ШІ

Вікторія Рудзінська 19 годин тому