Штучний інтелект не може бути автором винаходу — суд Великої Британії
Верховний суд Великої Британії заблокував багаторічні спроби доктора Стівена Талера зареєструвати патенти на ім’я власної ШІ-системи DABUS.
Про це повідомляє Engadget.
Стівен Талер використовував судові позови як спосіб привернути увагу до «нового виду розумних істот» та їхніх прав. Він витратив роки, намагаючись отримати патенти на два винаходи, створені його «творчою машиною» штучного інтелекту DABUS.
Однак Верховний суд Великої Британії відхилив його апеляцію про визнання DABUS автором патентів. У своєму рішенні суд посилається на положення патентного законодавства Великої Британії, яке вимагає, щоб винахідник був фізичною особою.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Перша спроба Талера зареєструвати патенти на «нейронний каркас» та «фрактальний контейнер», нібито винайдені DABUS, була у 2018 році. Відомство інтелектуальної власності Великої Британії вимагало зазначити у заявці реальну людину і відкликало заявку після відмови Талера зробити це.
Адвокати Талера заявили, що рішення Апеляційного суду Великої Британії підтверджує, що патентне законодавство країни є абсолютно непридатним для захисту винаходів, створених машинами штучного інтелекту.
Які країни дозволили Стівену Талеру зареєструвати патент на ШІ DABUS
Хоча Велика Британія та США відхилили петиції Талера, він досяг успіху в Австралії та ПАР.
У ПАР патентна система передбачає експертизи, там можна запатентувати навіть колесо. В Австралії патентний суд вирішив, що DABUS може вважатися автономним винахідником, але всі винаходи мають належати Стівену Талеру.