Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Штучний інтелект Microsoft, який допомагає писати код, звинувачують у порушенні авторських прав

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
30 січня 2023 2 хвилин читання

Раніше Microsoft, GitHub та OpenAI звинуватили у порушенні авторських прав через їх інструмент на основі штучного інтелекту Copilot. Компанії подають апеляцію проти колективної скарги. 

Як зазначає The Verge, Copilot — це інструмент, який працює на технології OpenAI та пропонує айтівцям рядки коду безпосередньо у редакторі. Інструмент навчається на загальнодоступному коді GitHub.

Зі старту роботи Copilot викликав занепокоєння щодо того, чи не порушує він закони про авторське право. На тлі цього юрист Метью Баттерік об'єднався разом з юридичною командою Джозефа Савері, щоб подати груповий позов проти компаній.

Юристи стверджують, інструмент покладається на «піратство програмного забезпечення у безпрецедентних масштабах». Пізніше Баттерік і його команда юристів подали другий колективний позов від імені двох анонімних розробників ПЗ на схожих підставах, який Microsoft, GitHub і OpenAI хочуть відхилити.

«Copilot нічого не вилучає з відкритого вихідного коду, доступного для громадськості. Натомість Copilot допомагає розробникам писати код, генеруючи пропозиції на основі того, чого він навчився з публічного коду», — стверджують Microsoft і GitHub у спільній заяві.

Microsoft і GitHub наголошують, що позивачі є тими, хто «підриває принципи відкритого коду», вимагаючи заборони програмного забезпечення. Наразі відомо, що судове засідання відбудеться у травні.

Раніше SPEKA повідомляла, що розробників open source закликали відмовитися від GitHub після запуску Copilot.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Розвиток штучного інтелекту призведе до нових масових скорочень — Goldman Sachs

Руслан Сорока 52 хвилини тому

Новий Bayraktar з українським двигуном, код Twitter опублікували на GitHub, новий запуск супутників від OneWeb. Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 9 годин тому

В Україні створили чатбот Dokazovo, який перевіряє лікарські препарати

Руслан Сорока 21 годину тому

Стало відомо, скільки айтівців в Україні залишилися без роботи за рік

Руслан Сорока 27 березня 2023 16:44

Вихідний код Twitter опублікували на GitHub

Катерина Колонович 27 березня 2023 11:35