Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Штучний інтелект йде у ресторани та потойбіччя, тексти можна писати силою думки. Спекотне в tech

Надія Баловсяк
Надія Баловсяк Журналістка
13 березня 2023 6 хвилин читання

Дедалі більше компаній використовують штучний інтелект для утилітарних повсякденних завдань. Сьогодні ми розкажемо про те, як нейромережі допоможуть створити цифрову копію людини, що померла, чи стежити за порядком у японських ресторанах. Bing пропонує спілкуватися зі штучним інтелектом «у стилі» відомих людей, а стартап Synchron пропонує інструмент, який дозволить набирати текст силою думки.  

Штучний інтелект йде у ресторани та потойбіччя, тексти можна писати силою думки. Спекотне в tech зображення 1 Що ви могли пропустити серед новинок tech

Штучний інтелект допоможе поспілкуватися з померлими

Компанія DeepBrain з Південної Кореї пропонує використовувати штучний інтелект для створення відеоаватарів, з якими їхні близькі зможуть поспілкуватися після смерті.

Принцип роботи DeepBrain нагадує звичайну нейронну мережу. Створена DeepBrain технологія отримала назву Re'memory. Для формування цифрового відеоаватара Re'memory спілкується з людьми, які хочуть залишити після себе цифровий слід. Ці «розмови» можуть тривати годинами. На основі цих бесід Re'memory формує віртуальні відеоаватари, які дуже схожі на живих людей. 

Як працює Re’memory

Щоправда, розробники не приховують, що це рішення піднімає багато етичних питань. Натомість вони вважають, що «інтеграція штучного інтелекту із процесом відходу від життя є настільки новою, що наразі не існує жорсткої етики, пов'язаної з цим».

Концептуально пропозиція Re'memory не нова, аватари мертвих людей створювала не одна компанія. Проте застосування для цього нейромереж та їхнє навчання для досягнення максимальної схожості, таке точно ми бачимо вперше. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

В Японії штучний інтелект стежитиме за відвідувачами ресторанів

В японській мережі конвеєрних ресторанів Kura Sushi почастішали випадки розіграшів з їжею. То клієнт оближе тарілку, яку поставить на конвеєр, то забере суші з чужої тарілки. Щоб мінімізувати такі випадки та захистити інших клієнтів ресторанів від таких «жартівників», ресторан вирішив розробити систему оповіщення на основі штучного інтелекту.

Вона складається з камери, системи розпізнавання та аналізу зображення в режимі реального часу. Ця система може відрізнити, коли хтось із відвідувачів ресторану візьме їжу з чужої тарілки чи навіть торкнеться до неї. Відразу після цього сповіщення про інцидент буде передане менеджеру, а той уже буде вирішувати проблему з гостем.

У компанії вважають, що штучний інтелект допоможе їй боротися з проблемою жартівників, дії яких загрожують самій ідеї конвеєрних ресторанів.

Соцмережі переживають навалу голосових дипфейків знаменитостей

Сторінками TikTok, Instagram, Twitter поширюються відеоролики із підробленими голосами знаменитостей, які говорять те, що у житті ніколи не говорили. Популярність цих відео стала результатом доступності генеративних інструментів штучного інтелекту, які можуть підробляти аудіо людей на основі невеликого зразка їхнього голосу.

На створення такого відео до 30 секунд потрібно витратити приблизно 2 години. Найчастішими «жертвами» таких творців дипфейків є Джо Байден, Джо Роган, відомі актори й виконавці. Для створення відео вони часто послуговуються продуктом стартапа ElevenLabs. Саме цей інструмент спричинив вибух такого контенту, адже він практично вручив інструменти високоякісної генерації аудіо з використанням штучного інтелекту в руки пересічних людей. 

Такі відео отримують високу увагу від аудиторії, тож їхні автори впевнені, що надалі популярність цих дипфейків ставатиме лише більшою.

Celebrity-режим Bing Chat дозволить чути відповіді штучного інтелекту голосами знаменитостей

Поки розробники ElevenLabs дають поштовх голосовим дипфейкам, які ширяться соцмережами, штучний інтелект від Bing отримав спеціальний режим Celebrity. Його особливість полягає в тому, що відповіді штучного інтелекту будуть давати ніби-то відомі люди. 

Увімкнути цей режим дуже просто — можна попросити про це Bing Chat. Наразі компанія нічого не повідомляла про обмеження у використанні цього режиму. Після того, як режим активізувати, користувач може вказати, з ким саме хоче спілкуватися, тобто вказати ім'я відомої людини. Цією людиною може бути як актор чи співак, так і персонаж книги чи фільму (Гаррі Поттер чи Шерлок Холмс).

Цікаво, що чатбот дійсно буквально входить у роль обраної знаменитості чи персонажа і може вести діалог у стилі цієї людини чи героя твору.

Щоправда, спроби заставити Bing Chat спілкуватися від імені політиків він припиняє й попереджає, що не може видавати себе за політиків чи глав держав. 

Synchron: як ввести текст силою думки

Стартап Synchron розробляє технологію, яка дозволяє створювати текст силою думки. Основний проєкт цієї компанії — інтерфейс «мозок — комп'ютер». Нейроімплант Synchron Switch, створений інженерами Synchron, підключається до кори головного мозку, завдяки чому паралізована людина може силою думки управляти курсором комп'ютера.

У компанії заявляють про 7 успішних операцій, під час яких вживили імплант Synchron Switch. Серед інвесторів проєкту – Білл Гейтс та Джефф Безос. Якщо пригадати, що перші імпланти вживили понад рік тому і вони не показали зменшення сигналу та погіршення роботи, успіх Synchron очевидний.

Цікаво, що Ілон Маск, який розробляє подібну технологію Neuralink, був теж зацікавлений у інвестиціях в Synchron, проте наразі невідомо, чи сторони дійшли згоди у взаємодії. Якщо пригадати, що американські регулятори заборонили Neuralink випробовування на людях, то виглядає так, що Synchron переможе Маска у цьому сегменті ринку. 

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

СЕС для бізнесу: як уникнути помилок на етапі проєктування?

Антон Березинський 25 квітня 2025 09:00

Лайфхаки для українців за кордоном: як легко повернути читання у своє життя

Валерій Старик 9 годин тому

​Рекомендація книги «Sapiens: Людина розумна. Коротка історія людства» Юваля Ноя Харарі

Валерій Старик 9 годин тому

Вкрадена Батьківщина: історія загубленого покоління

Валерій Старик 10 годин тому

Що таке індивідуальна податкова консультація та як її отримати ФОП?

Inna Sharova 25 квітня 2025 15:30