Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Штучний інтелект від Palantir допомагає СБУ шукати зрадників

Владислав Паливода
Владислав Паливода
10 квітня 2024 3 хвилин читання

Програмне забезпечення американської компанії Palantir, яким користуються наші військові,  використовує штучний інтелект, щоб знайти російських шпигунів, повідомили у The Economist.

За допомогою Palantir українська контррозвідка намагається виявити зв'язки у розрізнених масивах даних, щоб відшукати зрадників і шпигунів, які співпрацюють з росією.  

Уявіть, наприклад, розлученого боржника, який відкрив рахунок в іноземному банку, а потім його виявили біля місця, атакованого ракетами. Також ШІ аналізує соціальні мережі: якщо людина має тісні зв'язки з росією, ШІ може збільшити його показник потенційного ризику. 

Результати оцінок взаємодії між вузлами мережі з боку ШІ вражають вже понад десять років, повідомив колишній офіцер британської розвідки Крістіан Густафсон. За його словами, таким чином у 2013 році в Афганістані вдалося затримати кур'єра, який перевозив пачки грошей для провідників Талібану. 

Мережевий аналіз допомагає українським спецпризначенцям виявити порушників санкцій щодо росії, поєднуючи дані з судових реєстрів з фінансовими документами, які зберігаються в інших місцях.  

Palantir надає високопосадовцям рекомендації щодо делікатних питань, серед яких політика мобілізації та можливості ведення бойових дій, каже Микола Добиш, голова служби з питань інформаційних технологій РНБО.

А ще Palantir може допомагати нашим військовим бути більш маневровими на полі бою. В основі ПЗ лежить програма MetaConstellation, яка дає змогу побудувати детальну картину російських планів. Супутники, які щодня обертаються навколо землі, фотографують російську армію, а MetaConstellation обирає найкращі з них. 

Отримані знімки накладаються на іншу зібрану інформацію, ціни, використання телефону, міграцію, торгівлю, енергетику, політику, дипломатію, військові події, пересування військ, аж до зброї у ремонтних майстернях. 

Тож українські військові отримують живу мапу трансляції поля битви, що дає змогу військовим визначити, де саме може знадобитися більше снарядів, й отримувати сповіщення про переміщення армії рф. 

Програмне забезпечення використовується також для розмінування та розслідування військових злочинів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Система РЕБ «Туман» захищає військових ЗСУ від дронів — відео

Владислав Паливода 7 годин тому

Наземний дрон «Лють» нищить росіян та зберігає життя військових ЗСУ — відео

Владислав Паливода 21 годину тому

росія активно використовує Telegram для поширення пропаганди проти підтримки України

Владислав Паливода 28 травня 2024 20:21

Opera посилює співпрацю з Google для впровадження ШІ

Владислав Паливода 28 травня 2024 18:55

Нові іранські бомби росія може використовувати для ударів по Україні

Владислав Паливода 28 травня 2024 17:52