Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Штучний інтелект для прем'єра і автомобіля, цифрові спогади і помилка у $120 тис. Спекотне в tech

Надія Баловсяк
Надія Баловсяк Журналістка
20 березня 2023 6 хвилин читання

Штучний інтелект хочуть додати в автомобілі та перетворити його на порадника в складних ситуаціях для водіїв. Тим часом румунський прем'єр просуває штучний інтелект, створений в країні, а тест чатбота в Snapchat показав, що цей порадник може нарадити дуже небезпечні речі. 

Що цікавого відбулося в сфері ШІ за тиждень Що цікавого відбулося в сфері ШІ за тиждень

Технології для збереження спогадів

Розробники стартапу Wist вирішили застосувати відео, 3D-моделювання та віртуальну реальність задля збереження спогадів. Проект реалізовано як мобільний додаток, за допомогою якого люди можуть знімати відео на свої телефони, а потім перетворювати ці відео на 3D-спогади.

Повторний перегляд оброблених за допомогою Wist відео за допомогою доповненої реальності або VR-гарнітури допомагає відновити в пам'яті деталі, які могли забутись або не були помічені.

Wist допомагає зберігати спогади

Багато тих, хто зміг випробувати Wist, вельми обережні в оцінці цього проекту. Вони часто порівнюють його із серіалом «Чорне дзеркало». Проте ми не можемо виключати, що результат Wist виявився настільки неочікуваним, що люди, які її виправили, просто до неї поки що не готові.

Штучний інтелект оселиться в автомобілях

Минулого випуску ми розповідали про те, як штучний інтелект використовують в ресторанах та у спілкуванні з померлими людьми. В компанії General Motors вирішили, що сучасний розумний автомобіль, який має віртуального помічника, просто зобов'язаний використовувати штучний інтелект загалом та ChatGPT зокрема. За задумом компанії, цей чатбот буде використовуватися для того, щоб надати водіям інформацію про автомобіль. Окрім того, він може бути помічником в деяких складних ситуаціях – коли водій або водійка зіткнулись з проблемою та шукають її вирішення. Тобі вони зможуть в діалоговому режимі задавати запитання й отримувати відповідь. Цікаво буде, якщо раптом ChatGPT отримає запитання від українського користувача про об'їзд ями на дорозі чи про наявність поліції в найближчі 5 км, якщо він вирішить провести недозволений маневр. 

Румунський прем'єр радитиметься з штучним інтелектом

Прем'єр-міністр Румунії Ніколає Чуке вирішив зробити штучний інтелект ION своїм радником. Цей штучний розум займатиметься питаннями суспільної думки. Його основним обов'язком буде аналіз соцмереж та пошук питань, які найбільше цікавлять румунське суспільство. Завдяки цьому уряд та прем'єр особисто планує оперативніше реагувати на потреби виборців. 

Цікава історія в цій новині полягає не лише в тому, що державний чиновник буде радитись із штучним інтелектом, але й в тому, що ION – це виключно румунська розробка. Таким чином державний чиновник промотує національного виробника, підкреслюючи, що він не гірший за розхвалені ChatGPT та AI від Bing чи Google. Більше того, в країні створено спеціальний сайт, на якому пояснюється, як взаємодіяти з ION та пропонується передавати проблемні питання уряду чи долучатися до команди розробників проекту. 

Чат-бот Snapchat вчить приховувати сліди алкоголю та ховати мобільні додатки від батьків

Поки світ лише готується регулювати чатботів та й технології штучного інтелекту. Проте деякі експерименти із AI показують, що цій технології конче потрібні обмеження та умовні червоні лінії.

Журналісти Washington Post перевірили, як працює чатбот, вбудований у популярну підліткову соцмережу Snapchat. Чатбота My AI автори проекту позиціонують як друга, який буде допомагати підліткам. Проте експеримент показав, що задумане розробниками не працює, більше того, чатбот My AI дає доволі небезпечні поради.

До прикладу, запитання про те, як організувати вдома вечірку, призвели до порад про те, як сховати запах алкоголю та сліди вживання марихуани. Скарги ніби-то на намагання батьків видалити додаток Snapchat призвели до порад, як цей додаток приховати з головного екрану смартфону, але залишити на гаджеті.

Хоча в компанії попереджують, що штучний інтелект My AI – це експериментальний продукт для передплатників преміум-версії Snapchat+, додаток не обмежує вік користувачів, які спілкуються з цим інструментом, то ж, таким способом він перетворює на піддослідних кріликів користувачів Snapchat, часто неповнолітніх. Яким чином неповнолітні реагуватимуть на поради такого чатбота, особливо, на шкідливі, наразі прогнозувати важко. 

Злам та крадіжка грошей за допомогою Google-таблиці

Цікава і водночас сумна історія сталася із командою проекту PeopleDAO, створеного декілька років тому для придбання рідкісного екземпляру Конституції США. 

Спочатку випадково фінансові менеджери PeopleDAO розмістили у відкритому доступі Google-таблицю із переліком щомісячних виплат. Лінк на цей документ з'явився на публічному Discord-каналі  PeopleDAO. Іншою помилкою було те, що документ був доступним не лише для перегляду, але й для редагування.

Хтось і відредагував його: просто додав один платіж, що передбачав переказ 76,5 ETH на свій гаманець. Про всяк випадок ця людина приховала цей рядок. При перевірці (неоднократній) його ніхто не помітив. І за вказаною адресою гроші були перераховані. Ця сума еквівалентна $120 тиc.

Тепер в PeopleDAO просять допомоги в поверненні коштів та обіцяють винагороду в 10%. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Тренди ШІ: як штучний інтелект вплине на фінансову сферу

Владислав Миронович 12 годин тому

Вчені створили антимоскітний одяг, а ШІ написав власний балет

Юлія Даниленко 6 червня 2023 06:20

ШІ створив концепт літака від Bugatti

Віталій Мігасенко 5 червня 2023 18:39

PanGu Chat: Huawei створює конкурента ChatGPT

Артем Житкевич 5 червня 2023 17:40

Midjourney створив каталог меблів IKEA для бомбосховищ

Ганна Гілова 5 червня 2023 13:23