Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Сторителінг без слів. Хто такий Джефф Кабілі та чому він уже вдруге приїздить в Україну

Джефф Кабілі
Джефф Кабілі Викладач Стенфордської школі підвищення кваліфікації
10 травня 2024 6 хвилин читання

15-17 травня у Львові на запрошення Sigma Software Group та Українського фонду стартапів гоститиме Джефф Кабілі — викладач Стенфордської школи підвищення кваліфікації, який спеціалізується на невербальної комунікації, сторителінгу та пітчингу. У перший день у Львові Джефф виступить із лекцією та майстер-класом перед студентами Львівського університету ім. Івана Франка (зареєструватись можна тут), а у наступні дні проведе практичний інтенсив в офісі Sigma Software для декількох стартап-команд (реєстрація).

Напередодні свого приїзду Джефф погодився розповісти про свої відносини з Україною та очікування від приїзду. 


Чому я повертаюся в Україну

Минулого року я вже приїздив до України на запрошення Sigma Software та USF. Спочатку був дводенний воркшоп у львівському офісі Sigma Software, а потім я відвідав Київ, де працював зі стартапами аж чотири дні. 

Це був класний досвід, і цього року мені захотілося його повторити, бо я дуже прагну зробити свій внесок у розвиток України. Ваша країна назавжди у моєму серці, особливо після випробувань, які випали на долю українського народу. Мій фокус — допомога бізнесу і стартапам, і я хочу допомогти Україні саме в розвитку бізнес-спільноти. Це непростий час, аби розвивати бізнес в Україні, тож варто підтримати місцевих підприємців.

Годі й казати, що я повністю підтримую Україну в боротьбі з агресором. Аби передавати свої знання, мені не потрібно везти з собою велику кількість апаратури чи команду, достатньо приїхати самому. А сам по собі я нічого не боюся — і в цьому я схожий на український народ.

Що мене вразило минулого року

Я прожив доволі довге життя, але деякі речі трапилися зі мною вперше саме в Україні. Зокрема, я вперше проводив воркшоп у бомбосховищі. Щойно розпочався другий день мого майстер-класу у львівському офісі Sigma Software, як о 9:15 ранку пролунав сигнал тривоги. Ми не виходили з офісу, а спустилися до підвального приміщення.

Я був вражений, побачивши, наскільки добре облаштований бункер у цій будівлі – там були столи і стільці, проєктор, екран, розетки. Щоправда, було трошки холодно. В той день на воркшопі було 60 із гаком людей, всі вони спустилися у бомбосховище, я підключив ноутбук і продовжив свою презентацію. Це був дійсно незвичайний досвід.

А вже за декілька днів, у Києві, була моя перша нічна тривога. Сирена пролунала о 2:30 ночі. Мені довелося одягатися, вдягатися і знову йти у бомбосховище, і я там переночував — теж уперше в житті. 

Але найбільше запам’яталося навіть не це, а чудове ставлення українських людей до мене. В Україні просто надзвичайно приємні люди. Після зустрічі з ними моє бажання їм допомагати навіть посилилося. Тому я повертаюся.

Українці особливі не тільки через випробування, які випали на їхню долю. В них дуже багато ентузіазму, а ще вони дуже розумні і винахідливі. І в них є невпинна жага до успіху, до перемоги. Я щиро зичу вам найголовнішої перемоги. 

Якщо ж говорити про бізнес-навички, то українці добре знають, що робити і що казати. Але не менш важливим є те, як ви це кажете і як при цьому себе поводите. В таких країнах, як США, чи, скажімо, Бразилія, люди змалечку вчаться презентувати себе і свій спіч. В Європі, особливо Східній, на цьому концентруються значно менше, а марно.

Чого я навчаю

Моє тісне знайомство з невербальною комунікацією розпочалося майже 40 років тому, коли протягом двох років я навчався мистецтву пантоміми в учня видатного французького міма Марселя Марсо. З тих самих часів я захоплююся невербальним сторітелінгом. І навіть зараз я іноді виступаю з пантомімою, хоча здебільшого концентруюся саме на викладацькій діяльності.

У Стенфордській школі підвищення кваліфікації я викладаю саме невербальну комунікацію. Це про те, як посилити свій меседж за допомогою жестів, мови тіла і, звісно, голосу. Як ви ходите по сцені, як набуваєте впевненості в собі і переконуєте інших. Як говорити так, щоб вас слухали і розуміли. 

Коли ви говорите по телефону, у вашому арсеналі є лише голос, інтонація. А коли ви виступаєте на сцені або робите пітч для інвесторів, то великого значення набуває також ваш вираз обличчя, ваша постава, хода, ваші жести. Ви можете справити набагато сильніше враження, якщо будете правильно використовувати голос і мову тіла. 

Я також допомагаю своїм учням боротися зі словами-паразитами і вчу робити акценти в своїй промові, щоб вона не була монотонною.

Щоб суттєво покращити свою невербальну комунікацію, достатньо двох речей. По-перше, повчитися у спеціаліста, наприклад, у мене. По-друге, ви маєте практикуватися й обов’язково переглядати записи своїх виступів, кожного разу аналізуючи й покращуючи їх. Ви помітите багато речей, про які навіть не знали. 

Чому невербальна комунікація настільки важлива для стартапів? Слабкі презентаційні скілли зменшують шанси на успішне залучення інвестицій, залучення потенційних клієнтів та мотивацію власної команди. Презентація фаундера має бути переконливою. 

Моя найбільша радість — бачити, як зростають мої учні і досягають успіху. Серед них багато політиків, засновників стартапів, телеведучих. Якщо говорити про моїх улюблених спікерів, то з точки зору подачі екс-президент США Барак Обама був неперевершеним. А щодо вміння розказати історію, звісно, важко конкурувати зі Стівом Джобсом.

Як потрапити на мої заняття у Львові

Я вдячний Sigma Software та українському фонду стартапів, які взяли на себе витрати на мою логістику та проживання в Україні. Щодо майстер-класу та практичного інтенсиву, то я не беру за них грошей – це мій подарунок українській бізнес-спільноті. 

Звісно, взяти участь в інтенсиві зможе лише обмежена кількість стартап-команд. Зареєструватися для безкоштовної участі в дводенному практикумі можна за цим посиланням. Участь в ньому передбачає, що ви відвідаєте і майстер-клас першого дня — так ви отримаєте максимум користі. 

А ті, хто поки що не має власних стартапів, але хочуть потрапити на лекцію та майстер-клас, можуть реєструватися лише на перший день.

До зустрічі!

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

AI несеться: боротьба з аудіодипфейками, багато оновлень від OpenAI та Anthropic

Владислав Миронович 14 червня 2024 18:30

PRO наголоси, академічно правильну українську, приказки та сракознавство

Наталя Місюк 14 червня 2024 17:45

Будуємо затишок: науковий погляд та чекліст комфортного дому

Володимир Мельнічук 14 червня 2024 16:30

Дракони, інтриги та честь. Враження від першої серії другого сезону «Дому дракона»

Владислав Миронович 14 червня 2024 15:45

Розмір має значення: суперечливі дебати про блоки біткоїна

Владислав Гринів 14 червня 2024 14:15