State Street планує запуск стейблкоїна: новий етап у фінансових технологіях та участь WhiteBIT у розвитку інновацій криптоплатежів
У червневому звіті Coinbase наголосили, що можливості використання стейблкоїнів входять до п'ятірки потенційних переваг, які найбільше приваблюють керівників компаній зі списку Fortune 500. Зокрема, сім із десяти керівників рейтингу Fortune 500 розглядають можливість використання стейблкоїнів, насамперед для здійснення платежів. Причина цього — миттєвий час оброблення транзакцій та нижчі комісії. На додаток, за даними Coinbase, у першому кварталі 2024 року щоденний обсяг переказів у стейблкоїнах сягнув рекордного рівня. Тож не дивно, що фінансовий гігант State Street Corporation розглядає можливість запуску стейблкоїна та депозитного токена, щоб використовувати блокчейн для платіжних розрахунків.
State Street Corporation запускатиме стейблкоїн
Як повідомляє Bloomberg з посиланням на анонімне джерело, бостонська компанія з управління активами хоче використовувати блокчейн для підвищення швидкості та ефективності транскордонних платежів.
State Street вивчає різні варіанти вдосконалення своїх платіжних послуг на основі блокчейну. Одна з основних стратегій включає можливість запуску стейблкоїна, а також депозитного токена, який фіксуватиме депозити клієнтів. Депозитний токен подібний до звичайного депозиту, який зберігається в ліцензованій депозитарній установі, наприклад, у комерційному банку, але фіксується в блокчейні.
Крім того, компанія планує приєднатися до консорціумів віртуальних активів і вивчає можливість здійснення платежів через інвестиції в Fnality, платіжний стартап на основі блокчейну.
Хоча представники State Street не коментують ці новини, однак подальше залучення компанії у сферу блокчейну свідчить про її наміри покращити управління своїми цифровими активами.
Підписуйтеся на наші соцмережі
За словами представників компанії, цього року вони зосереджені на трьох ключових напрямках: збільшення продажів у всіх бізнес-лініях, стратегічні зміни в інвестиційному бізнесі, а також ретельний контроль над продуктивністю та управлінням витратами.
Стейблкоїни відіграють важливу роль у криптоекономіці, забезпечуючи ліквідність на криптовалютних біржах і полегшуючи обмін активами. Для того, щоб цифровий актив можна було швидко купити або продати, біржі повинні бути ліквідними. Також, криптовалютні компанії підвищують ліквідність, випускаючи нативні токени. Разом з цим вони покращують користувацький досвід, надають додаткові функції та зниження комісії для своїх користувачів.
В останні роки багато криптовалютних бірж запустили власні нативні токени, які надають певні привілеї для їхніх власників. До прикладу, MEXC має власний токен MX, який дає 20% знижку на комісії та доступ до різноманітних активностей (акції, голосування, M-DAY, лаунчпад). OKX також представила власну монету OKB, яка пропонує знижки до 40% на торгові комісії, пасивний дохід через OKX Earn та широкий спектр варіантів використання екосистеми.
Власний токен є й у криптовалютної біржі WhiteBIT. Власники WBT отримують ряд переваг в екосистемі біржі, включаючи збільшену частку реферальної винагороди до 50%, безплатне виведення ERC20 та AML перевірки, знижки на торгові комісії тощо.
Біткоїн перевершує Visa і Mastercard за щоденним обсягом транзакцій
Згідно з останніми даними Glassnode, Біткоїн випередив Visa та Mastercard за щоденним обсягом транзакцій. При цьому, обсяг нефільтрованих ончейн транзакцій провідної криптовалюти становить $46,4 млрд. Для порівняння, відфільтрований обсяг економічних переказів становить $6,5 млрд.
Збільшення обсягу транзакцій, що спостерігається останнім часом, відбувається після стрімкого відновлення ціни на Біткоїн. З поточною ринковою капіталізацією в $1,3 трлн, провідна криптовалюта також коштує більше, ніж Visa і Mastercard. Два найбільші світові гіганти на ринку кредитних карток оцінюються в $556 млрд і $418 млрд відповідно.
Криптовалюти та криптоплатежі стали однією з найгарячіших тем у сучасному фінансовому секторі. З моменту запуску Біткоїна у 2009 році та до сьогодні, коли тисячі цифрових активів заполонили ринок, технології децентралізованих фінансів привертають увагу не лише ентузіастів, але й великих корпорацій, урядів та пересічних споживачів. За останні роки кількість компаній та магазинів, що приймають криптовалютні платежі, значно зросла. Криптоплатежі пропонують альтернативу традиційним банківським послугам, забезпечуючи більшу зручність, безпеку та швидкість.Криптовалютні транзакції часто мають нижчі комісії, ніж традиційні банківські перекази та платіжні системи. Для міжнародних платежів це особливо важливо, оскільки банківські послуги можуть бути дорогими й довготривалими. Зокрема, серед відомих компаній, які приймають криптовалюти, — Microsoft, Tesla, Amazon, PayPal та багато інших.
Наразі в Україні працює низка платформ для здійснення криптоплатежів, таких як Switchere, GEO Pay тощо. Так, українці отримали можливість оплачувати покупки в криптовалюті в магазинах побутової техніки, одягу та навіть в деяких аптеках. До того ж остання платформа нещодавно додала можливість купувати крипту за гривню на WhiteEX.
Також неможливо не згадати нещодавній масштабний музичний фестиваль Atlas Weekend, який вперше після повномасштабного вторгнення повернувся в новому форматі. У заході взяли участь такі великі партнери, як monobank, мережа мультимаркетів «Аврора», Uklon, криптобіржа WhiteBIT та інші. Окрім насолоди від виступів українських артистів, користувачі мали можливість взяти участь в ексклюзивних акціях партнерів заходу, розрахуватися на барі та зробити пожертвування безпосередньо у криптовалюті. Зокрема, спільними зусиллями на фестивалі було зібрано мега збір на потреби української армії у розмірі 100 мільйонів гривень, який було закрито завдяки як звичайним переказам, так і криптозбору від WhiteBIT на суму понад 5 мільйонів гривень.
Підсумок
Розвиток криптовалют і блокчейн-технологій продовжує змінювати фінансовий ландшафт. Впровадження стейблкоїнів такими великими компаніями, як State Street Corporation, демонструє їхню готовність застосовувати нові технології для підвищення ефективності платіжних систем. Зростання кількості транзакцій у Біткоїні показує, що криптовалюти можуть конкурувати з традиційними платіжними системами, пропонуючи швидкі, безпечні та економічно ефективні альтернативи.