Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Венчурна рецесія триває. Інвестори скорочують штат і розповідають, як вижити за кризи

Антон Верховодов
Антон Верховодов
31 травня 2022 2 хвилин читання

Процес просідання та корекції у венчурному світі триває і наповнюється новими барвами.

Масові скорочення у деяких технологічних компаніях

Здебільшого це торкнулося глибоко збиткових компаній із капіталоінтенсивною операційною моделлю.

Масивний удар припав на сервіси швидкої доставки продуктів: Zapp скорочує 200-300 людей, Gorillas понад 300, Getir аж 4,5 тис. по всьому світу. Klarna — 10% штату. Hopin (найгарячіший стартап ковідної пори) — 12%. Серед американських компаній виділяються [Better.com] (4,5 тис.+), Carvana (2,5 тис.+), Robinhood (9% штату).

Великий срач навколо того, наскільки венчурні інвестори винні в обвалі приватних оцінок (і на ранніх, і на пізніх стадіях).

Головна теза — інвестори закачали забагато грошей у стартапи за завищеними оцінками. Мантрою останніх років була «deploy, deploy, deploy» — по максимуму розміщувати доступний капітал (кількість якого під час ковіду кратно зросла).

Така доступність капіталу спонукала стартапи рости надмірними темпами (і зараз вони відкотилися назад, що стало однією з причин скорочення штату), оцінювати себе за неадекватними мультиплікаторами (наприклад, 100х до річної виручки). Створити єдинорога взагалі стало сакральною метою і фаундерів, і венчурів, тому оцінки штучно дотягувалися до круглого числа.

Що ж рекомендують інвестори?

Все стосується фінансів: максимально різати burn та подовжувати runway, щоб вижити якмога довше. Від того, до речі, масштабні скорочення.  Якщо є можливість, підіймати гроші зараз, поки дають і оцінки не просіли ще більше, провокуючи downrounds. У мережі багато хвалять презентацію Sequoia щодо цього.

Але, зважаючи на їхню роль у розгоні ситуації (то в один бік, то в інший) та загальну істеричність більшості венчурних інвесторів, я не можу не думати про цей мем.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

У світі дикого венчура. Новини глобального VC українською

Юлія Даниленко 2 години тому

Як працюють українські стартапи під час війни: у спільноті провели масштабне дослідження

Євген Муджирі 16 серпня 2022 18:06

Що таке пітчинг та як отримати фінансування для стартапу: безкоштовний вебінар

Євген Муджирі 12 серпня 2022 17:45

Українські імпакт-стартапи зможуть долучитися до нової програми від tech2impact: деталі

Ірина Маринюк 11 серпня 2022 20:12

Українці створили сервіс Galas, який обʼєднує різні подкаст-платформи в одну

Євген Муджирі 3 серпня 2022 14:10