Кишенькові єдинороги. На підйомі стартапи, що допомагають шукати сезонних працівників
Якщо ви працювали в офлайн-бізнесі, то могли стикатися із ситуацією, коли терміново і ненадовго потрібні «руки». Не обов'язково кваліфіковані, бо завдання прості. І не є приводом наймати людину. Я таку потребу мав, експериментуючи з e-commerce: на ранній стадії ми не розуміли, скільки потрібно пакувальників замовлень, тому хотіли найняти когось на 1-2 місяці.
Закриття такої потреби для компаній — біль: публікувати оголошення на бордах на кшталт OLX, спілкуватися з купою кандидатів, займатися із ними паперовою роботою. Не кажучи вже про те, що за працівниками потім треба стежити.
Бюрократичну частину цього процесу активно намагаються вирішити стартапи. Торік іспанський Jobandtalent зібрав $108 млн, французький Iziwork підняв $43 млн. У лютому цього року німецький Zenjob оголосив раунд на $50 млн. Навіть у державі-терористці ця тема гаряча, за минулий рік у подібні стартапи інвестували понад $10 млн.
Завдяки таким стартапам компанії можуть залучати тимчасових працівників без бюрократії. Вони взаємодіють із працівниками (зазвичай також допомагають із податковою звітністю, страхуванням), а компанії виставляють один рахунок. Бізнесам не треба паритися не лише з пошуком працівників та довгостроковими трудовими контрактами, а з оформленням документів.
Спеціалізації — різні: кур'єри, збиральники, продавці, офіціанти, підмайстри, сезонні працівники виробництв.