Після двох років роботи Дмитро Швець покинув посаду CEO Reface. Надалі компанією керуватимуть два нові спів-СЕО — Іван Алцибєєв та Антон Воловик.
Як стартапу ранньої стадії підняти раунд у 2023-му? Ніяк! Так почалася лекція Ліни Чонг, партнерки фонду Target Global, під назвою How early-stage startups can raise capital in 2023 на стартап-конференції 4YFN, що відбулася у межах MWC 2023.
У першому весняному дайджесті «У світі дикого венчура» розповімо про важливість інтелектуальної власності, актуальні оцінки стартапів, а також приділимо чимало уваги криптовалютам. Крім того, ми підготували огляд багатьох індустрій, серед яких знайшлося місце навіть sextech. Наприкінці великий блок для допитливих.
Частиною MWC 2023 є стартап-конференція 4YFN, на якій були представлені стартапи з усієї Європи і на теренах якої виступали відомі представники індустрії Mobility. Україна презентувала вісім стартапів за сприяння Мінцифри, Мінекономіки, Ukrainian Startup Fund та за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України». Також на цьому заході відбулася лекція Тімо Бютефіша, генерального директора і засновника Cooltra, одного з найбільших парків електромобілів у ЄС, що налічує понад 20 тис. автівок.
Українська команда IT-фахівців з Honeycomb Software виборола перемогу у стартап-змаганнях CodeLaunch HOU2023 у Хʼюстоні.
IT-холдинг Roosh запустив стартап Gathers. Він готуватиме спеціалістів зі штучного інтелекту й водночас розвиватиме ШІ-ком'юніті в Україні.
У складі групи IT-компаній Netpeak з'явився ще один проєкт – Netpeak New. Про нову стартап-студію розповів засновник Netpeak Group Артем Бородатюк.
Для підприємців-початківців відкрили подачу заявок на європейську пре-акселераційну програму Rebuild Ukraine від EIT Jumpstarter. У 2023 році програма вперше стала доступна для стартапів з України.
Нещодавно у ЗМІ опублікували новину про канадський стартап TransCrypts: команда проєкту розробила платформу на основі блокчейну, яка дає змогу пацієнтам отримувати доступ до електронних медичних записів. Пілотний проєкт дозволяє лікарням вільно та швидко завантажувати медичні дані на віртуальну платформу, завдяки якій користувач може їх переглядати, надсилати, перекладати іноземною мовою за допомогою вбудованого перекладача. Інновацією вже скористалися 4 тис. українських біженців у Канаді. І це чудовий приклад поєднання технології блокчейну та медтеху.
Останнім часом помічаю, що менеджери дедалі більше уваги звертають на так звані м'які навички. Якщо ще на початку 2022 року конкуренція за IT-таланти зашкалювала і розробники отримували по 4-6 оферів на руки, зараз градус напруги дещо знизився. Роботодавці почали більше уваги приділяти деталям та soft skills кандидата (наскільки це дозволяють дедлайни та обмеження місткості ринку за стеком, звичайно). Важливо не лише обрати сильного фахівця, але й знайти таку людину, на яку можна покластися, довіритися у поточній нестабільності.
Фінтех фонд N1 з України інвестував у британську кредитну платформу SteadyPay зі співзасновником-українцем. Загалом, стартапу вдалось залучити $3 млн.
Елізабет Голмс, яка заснувала шахрайську компанію Theranos, народила другу дитину, перебуваючи під слідством. Таким чином вона може відтермінувати своє 11-річне тюремне ув'язнення.
Виробник складських роботів Deus Robotics отримав $1,5 млн інвестицій від фонду SMRK, які спрямує на розширення на ринок США.
Американська компанія Vast, яка збирається побудувати приватну космічну станцію на земній орбіті, придбала ракетний стартап Launcher. Команда інженерів та головний конструктор Launcher — українці.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 22 лютого.