Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Стартапи-переможці IT Arena. Хто вони і на що витратять гроші

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
7 жовтня 2022 6 хвилин читання

У Львові з 30 вересня по 1 жовтня відбулася IT Arena. Завершальною подією конференції був конкурс стартапів, де українські підприємці презентували свої ідеї. Найкращим стартапом став сервіс WRAP, а його засновники отримали $20 тис. Друге та третє місця розділили Knopka і Nanit Robot, які одержали $18 тис. та $15 тис. відповідно.

Розповідаємо, у чому ідея стартапів, їхня унікальність на ринку та на що вони витратять виграні гроші.  

WRAP 

Фото: Alexandr Voloshyn  Фото: Alexandr Voloshyn 

Ідея 

WRAP — це сервіс відеопродакшену, який має допомогти людям, що працюють зі створенням відео. Це планер, який синхронізує усе, що необхідно для знімального процесу, а також спеціалізоване сховище. 

WRAP має творчу частину (знімальний план і сітіборд) та організаційну, наприклад, інформацію про локацію зйомки, список учасників, технічну команду, реквізити.    

У чому унікальність?

Більшість подібних застосунків добре орієнтовані на знімання фільмів, а також доволі дорогі. WRAP — інструмент для комерційної відеостудії та більше підходить для зйомки реклами чи кліпів. Автори проєкту розповідають, що через автоматизацію усіх процесів клієнти будуть економити час та гроші при підготовці до фільмування. Стверджують, що однохвилинний рекламний ролик із їх сервісом підготувати можна у чотири рази швидше, ніж із застосунками конкурентів.

А оскільки продукт спеціалізований саме на комерційний відеопродакшен, то робота будується навколо розкадрування, а не навколо сценарію. 

На що витратять інвестиції? 

CEO WRAP — Ярослав Семерак, а автор ідеї — Стефан Скоропадський. Кошти вони планують витратити на інкорпорацію та юридичні питання у Великій Британії (початковий ринок сервісу). А ще оплатять підписки на необхідні для розвитку сервіси, зарплати розробникам та розбудову відділу продажів. 

Knopka

Knopka — це система для автоматизації медичної допомоги пацієнтам у лікарнях.  

Спрацьовує кнопка у двох випадках: за бажанням хворого і також при критично зниженому або підвищеному пульсі. Тоді сигнал передається медсестрі, що допомагає врятувати пацієнта або надати йому допомогу. При цьому чергова медсестра одразу бачить, прізвище хворого та номер палати, де потрібна допомога. 

Система зараховує виклик як прийнятий, коли ключ медсестри, який знаходиться у браслеті, буде поблизу кнопки виклику. Таким чином knopka забезпечує те, що хворому нададуть допомогу в разі критичного стану. Зараз розробку використовують у лікарнях Польщі та України. 

Заснували стартап Іван Осадчий та Костянтин Трунов. 

Nanit Robot

Фото: Alexandr Voloshyn  Фото: Alexandr Voloshyn 

Ідея 

Nanit Robot — набір для збирання та програмування роботів, орієнтований на дітей. Його мета — зацікавити учнів програмуванням та робототехнікою. У наборі є устаткування та датчики, які дозволяють зібрати 100 різних іграшок, що економить приблизно 50 кг пластику. Набори призначені для дітей 5-12 років, але нещодавно запустили версію для дорослих.  

У чому унікальність?

Окрім набору, у творців стартапу є курси з робототехніки та лабораторія. За їхніми словами, якщо навчати дитину з 5-6 років, то у 12-14 вона досягне рівня знань бакалавра технічного вишу у галузі електроніки та програмування. Також стверджують, що їхня розробка підвищує зацікавленість дітей у довготривалому навчанні на 30%. 

Деякі іноземні компанії виробляють подібні продукти, але вартість Nanit Robot нижча.

На що витратять інвестиції?  

Засновниками стартапу є Денис Скрипка та Влад Котов. Зароблені інвестиції спрямують на доукомплектацію лабораторії, а частину суми витратять на виробництво. 

Стартап-акселератор про підготовку до змагань 

Стартапи WRAP та Nanit Robot проходять навчання у акселератора Demium, якого ми теж розпитали про підготовку до пітчингу та історію знайомства із переможцями.  

Що найскладніше в підготовці пітчингу стартапів?

Найскладніше — підготувати цей пітч (його структуру та контент), спрогнозувати відповіді та навчити учасників лаконічно відповідати. Ми у Demium добре розуміємо, які питання можуть бути у реального фонду до стартапів, тому допомагаємо стартапам створити такий виступ, який максимально задоволить венчурний фонд.

Якщо говорити про WRAP та Nanit, то ці стартапи вже на етапі спілкування з нашим фондом Demium Capital. На цей етап переходять тільки ті стартапи, в яких вузькі місця вже пропрацьовані.

Про знайомство з переможцями 

Із Nanit ми почали співпрацювати приблизно у травні 2022 року. Зі стартапом WRAP ми познайомилися в онлайні в середині літа, вони надіслали свою заявку через сайт Demium. Важливо зазначити, що хлопці з WRAP приїхали зі Львова до Києва, щоб проходити навчання офлайн, хоча зараз все навчання повністю адаптовано для онлайну. Ми працюємо з цими стартапами з літа 2022, а вся наша програма розрахована на 6 місяців.

Подальший розвиток стартапів у Demium — це отримання інвестицій від нашого фонду Demium Capital. Поки що фонд не погодив інвестиції, однак ми думаємо, що WRAP та Nanit повністю готові, щоб отримати інвестиції на стадії pre-seed у розмірі 150 тис. євро.  Саме таку суму надає наш фонд. Зараз триває процес спілкування стартапів з фондом Demium Capital, а стартапи реєструють юридичні особи на цільових ринках.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Британський стартап створив комп'ютерні ігри для собак, що запобігають деменції

Катерина Колонович 57 хвилин тому

Складна зима, ІТ-фриланс, якою буде допомога Україні. Кращі матеріали тижня

Юлія Даниленко 3 години тому

Як працюють ІТ-фрилансери, що треба для збереження талановитих працівників та в чому полягає нова етика українського бізнесу: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 19 годин тому

У Каліфорнії запустили виробництво електричних тракторів зі штучним інтелектом

Катерина Колонович 2 грудня 2022 15:14

Google профінансує 25 українських стартапів: автори отримають 5 млн євро

Руслан Сорока 1 грудня 2022 18:51