Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У темпі равлика: чому суд над засновницею Theranos Елізабет Голмс ледве просувається

SPEKA Media
4 листопада 2021 4 хвилин читання

У каліфорнійському місті Сан-Хосе триває суд над Елізабет Голмс — авторкою однієї з найбільших афер на стартап-ринку за останні роки. SPEKA прочитала репортажі журналістів, що спостерігають за процесом, та розповідає найголовніше.

Передісторія

  • Елізабет Голмс заснувала біотехнологічний стартап Theranos у 2003 році. Компанія розробляла обладнання, яке б дозволило проводити 200 точних аналізів із однієї краплі крові.
  • У 2014 році оцінка компанії сягала $9 млрд.
  • Проблеми у Theranos почалися у 2015 році після публікації розслідування журналіста WSJ Джона Каррейру, автора бестселера «Дурна кров». Він першим розповів про схему, за якою Theranos обманювала інвесторів і пацієнтів та підмінювала результати аналізів, використовуючи обладнання інших компаній.
  • Після публікації розслідування вартість Theranos обвалилася до $800 млн.
  • У березні 2018 року Комісія з цінних паперів США (SEC) звинуватила засновників Theranos Елізабет Голмс та Рамеша Балвані у залученні понад $750 млн від інвесторів шляхом шахрайства. Вони нібито ошукували інвесторів, лікарів та клієнтів, а також завищували фінансові показники Theranos.
  • У відповідь на звинувачення Елізабет Голмс погодилася виплатити штраф у $500 тис., не очолювати публічні компанії протягом 10 років, повернути 18,9 млн акцій компанії, відмовитися від свого контролю над Theranos та не претендувати на вилучені з продажу компанії гроші, допоки не повернуть борги усім стейкхолдерам. 
  • 5 вересня 2018 року Theranos оголосила про ліквідацію компанії, щоби протягом 6-12 місяців повернути кредиторам борги (компанія завинила інвесторам майже $1 млрд).
  • У 2018 році прокурори з Міністерства юстиції США висунули керівництву Theranos Inc. 11 звинувачень.
  • Елізабет Голмс загрожує 20 років ув'язнення.

Винуватцем затягування судового процесу, що триває вже третій місяць, журналісти вважають суддю Едварда Давілу.

Спочатку передбачалося, що судовий процес триватиме 13 тижнів. Зараз дев'ятий тиждень слухань, а розгляд справи ледь дійшов до середини. Малоймовірно, що вердикт ухвалять до Різдва, хоча, по суті, він має відповісти лише на одне питання: чи мала намір Голмс ошукувати інвесторів та пацієнтів?

Суддю Едварда Давілу називають знавцем та симпатиком технологічних компаній. У 2013 році саме він задовольнив позов на користь LinkedIn, а 2017-го підтримав Facebook. Давіла тоді стверджував, що гігант соціальних мереж не порушував права користувачів, коли відстежував їхні дані. Пізніше Апеляційний суд США скасував його рішення.

Юристи вважають, що захист Голмс може використовувати кілька версій: укласти угоду про визнання провини або заявити про «психічне захворювання» Голмс.

Наразі адвокат Голмс Ленс Уейд підігрує судді Едварду Давілі та затягує процес. А у своєму першому виступі у суді він наголосив, що історія Theranos мало чим відрізняється від історії тисяч інших бізнес-ідей, котрі не спрацювали.

Тим часом експерти заговорили про загрозу зриву вироку у справі через ситуацію із присяжними. На початок процесу у суді працювало 12 присяжних та 5 заступників. Але за два місяці троє з них звільнилися. Якщо присяжних буде менше 12 і якась зі сторін не погодиться, щоби справа розглядалася за таких умов, тоді судовий процес доведеться розпочинати з нуля.

Знайти ж присяжних для цієї справи нелегко: майже немає людей, котрі не чули б про Елізабет Голмс та Theranos. Щоб обрати перших 12 присяжних, суду довелось опитати 80 кандидатів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Київський стартап Salo залучив $2 млн на нову соцмережу Yope

Марія Макуха 31 травня 2022 18:52

«АрселорМіттал» запускає програму підтримки стартапів і просування декарбонізації

Марія Макуха 26 травня 2022 16:57

Від голої ідеї до стартапу: Y Combinator безкоштовно навчатиме підприємців у Startup School

Ольга Кротовська 24 травня 2022 17:15

Штучний інтелект допомагає українському бізнесу швидше переїхати з російського ПЗ

Наталія Миронова 18 травня 2022 18:39

$94 млн залучив стартап, який бореться з обходом росією санкцій

Дарина Куденко 19 квітня 2022 17:24