Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Київський стартап Salo залучив $2 млн на нову соцмережу Yope

Марія Макуха
Марія Макуха Редакторка стрічки новин
31 травня 2022 3 хвилин читання

Київський стартап Salo, заснований білорусами Бахрамом Ісмаїловим та Павлом Рудковським, залучив $2 млн на «TikTok із коментарями». Сам застосунок ще у бетатесті, але фаундери хочуть мати сотні тисяч користувачів до кінця 2022-го. Про це повідомляє Forbes.

Продукт Salo — це соцмережа, у якій можна спілкуватися та обговорювати контент за допомогою відеоповідомлень — Yope. Ісмаїлов пояснив, що це YouTube, TikTok, Twitter, Reddit із відеокоментарями. Пост інфлюенсера, відеоролик чи нову книгу можна обговорювати ув окремих кімнатах. Механіка дещо нагадує аудіосоцмережу Clubhouse. Відмінність Yope — відеоповідомлення замість текстових чи голосових та відсутність часових меж.

У тестового продукту набралося понад 100 тис. користувачів та 20 млн переглядів відео за чотири місяці. До кінця 2022-го очікують на кілька сотень тисяч користувачів. Цільова аудиторія — люди 15-25 років із США та Латинської Америки.

Раунд очолив один із найбільших гравців — Horizon Capital. Інвестицію провели через окремий фонд u.ventures, який фінансує WNISEF. До нього також долучилися TA Ventures з ангельським клубом ICLUB, Geek Ventures Ігоря Маханька та Вадима Роговського та новий фонд Криворчука hi5 Ventures. Серед новачків також Vesna Capital. Це зареєстрований восени 2021-го венчурний фонд, бенефіціари якого засновник Fedoriv Agency Андрій Федорів та співвласники «Нової пошти» В'ячеслав Климов і Володимир Поперешнюк.

Прибутки для інвесторів Salo — віддалена перспектива. Головна мета — залучити якнайбільше користувачів, створити спільноту і вже потім думати про заробітки. Розглядають два варіанти: монетизація за інтересами користувачів за принципом контекстної реклами та підписка на творців, схожа на Patreon.

Salo, створений восени 2020 року, отримав $600 тис. передпосівних інвестицій сім місяців тому. Лідінвестором угоди став фонд Adventures Lab, яким керував Андрій Криворчук. Продукт, однойменний відеозастосунок, на той час ледве розпочав бетатестування.

Реліз запланований на червень 2022-го, під нього стартап залучив бридж-раунд. Його закрили ще у січні, але деталі розкрили лише на четвертий місяць війни. Загальна сума сягнула $2 млн.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Нерухомість у Хорватії: перспективно чи ні? Огляд особливостей придбання

Kateryna Venzhyk 9 серпня 2022 19:00

Український стартап Awesomic отримав нагороду Red Dot за Сковороду з мінометом та Стуса із «джавеліном»

Євген Муджирі 4 серпня 2022 15:46

Людина, що загубила 8 тисяч біткоїнів на звалищі, хоче знайти їх за допомогою робопсів Boston Dynamics

Наталія Миронова 31 липня 2022 19:56

Український фонд Flyer One Ventures інвестував $0,5 млн у білоруський стартап Peech

Олександр Кульбачний 26 липня 2022 14:31

Як зробити кожен будинок і місто розумним. Інтерв'ю із засновником i3 Engineering

Олександр Тартачний 19 липня 2022 19:15