Завтра, 30 березня, Google сформує спеціальний фонд і запустить грантову програму для підтримки українських стартапів.
71% стартапів залишився в Україні, 28% частково за кордоном і лише 1% повністю виїхав із країни. Про це йдеться у дослідженні екосистеми Українського фонду стартапів, у якому взяли участь приблизно 150 засновників українських стартапів.
19 січня молодий стартап із харчових технологій Plantish представив перше у світі філе лосося на рослинній основі без кісточок. Філе імітує не тільки зовнішній вигляд справжнього лосося, але і його смак.
Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) разом з Українським фондом стартапів (УФС) та Варшавською фондовою біржею (WSE) опублікували дослідження про українську стартап-індустрію. Напередодні SPEKA опублікувала ключові тези, а тепер пропонуємо більш докладний огляд звіту.
Американський стартап Magic Leap за 12 років існування випустив лише один продукт — окуляри доповненої реальності, які провалилися в продажу. Експерти взагалі сумніваються, що в них є потреба, але компанія все одно анонсує наступні вже 2022-го.
У галузі high-tech працює приблизно 20% населення Ізраїлю. Разом вони генерують 60% ВВП країни. Ізраїльтянка українського походження Альона Новгородська, фундаторка платформи Global Israeli Initiative, засновниця Ukrainian Israeli Innovation Summit, розповідає, як Україна може повторити ізраїльський шлях.
Стартап-розробник роботів-сортувальників Deus Robots залучив $5 млн від американської BGV Trident Capital. Deus Robots заснував Павло Пікулін.
Згадуємо найцікавіші новини 23 грудня.
За підсумками 34-го та 35-го Pitch Day, Український фонд стартапів розподілив державні гранти на $425 тис. На фінансування претендувала 21 команда, з яких фонд обрав 11.
За минулі два роки темпи зростання стартапів, зокрема ІТ-компаній значно пришвидшилися. Про це свідчить велика кількість виходів на IPO, рекордні оцінки та суми інвестицій.
Серед спікерів були топменеджери Reface, Ahrefs, SoftServe, RSS.com, AXA International, Powder, Kinetix та SQUAD і навіть світова зірка у цій сфері — тайванський інвестор і підприємець Лі Кайфу, автор бестселера «Наддержави штучного інтелекту: Китай, Кремнієва долина й новий світовий лад».
Не можна так просто взяти й запустити стартап. Від ідеї до повноцінного старту можуть пройти місяці. Проміжний етап – створення мінімально життєздатного продукту (MVP). Начебто якщо він працює добре – можна запускати зрілий та стабільний продукт.
2021 рік б'є всі рекорди за обсягом венчурних інвестицій у стартапи. Експерти визнають, що грошей на ринку нині набагато більше, ніж вдалих проєктів. Інвестори спокушають стартаперів солідними чеками та високими оцінками. Президент Європейської асоціації програмної інженерії (EASE) Владислав Савченко розповів SPEKA, у яких випадках стартапу краще обійтися власними коштами.
Український підприємець Макс Макаренко оголосив про запуск нового проєкту Revenyze. Це BI-платформа, яка дозволяє глибоко аналізувати продажі та знаходити приховані інсайти.
Основна мета стартапа — зростання. Масштабуючись, команда захоплює нові ринки, збільшує кількість клієнтів і прибуток загалом. Але у гонитві за масштабуванням дуже легко потрапити у пастку швидкого зростання. Виконавча директорка 1991 Open Data Incubator Євгенія Клепа розповіла SPEKA, що заважає стартапам успішно розвиватися.