Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Супутники Starlink заважають астрономам фотографувати космос. Через це можна прогледіти небезпечний астероїд

profile-img
Антон Єганов
7 лютого 2022 2 хвилин читання

Супутники проєкту Starlink дедалі більше заважають астрономічним дослідженням. Вони впливають на якість світлин зоряного неба, зроблених у сутінках. Про це заявляють у своєму дослідженні вчені з Американського астрономічного товариства.

Вони проаналізували фотознімки, зроблені між листопадом 2019-го та вереснем 2021-го, та знайшли на них 5300 світових смужок, що є слідами від супутників Starlink. За підрахунками дослідників, кількість спотворених у такий спосіб світлин останнім часом зросла у 35 разів — до 18% від усієї кількості фото.

«Ми виявили, що кількість викривлених зображень зростає зі збільшенням на орбіті супутників SpaceX», — пишуть вчені у дослідженні.

Натепер навколо Землі обертаються вже більш ніж 1900 супутників Starlink, лише минулого місяця до них додалися 150. Загалом компанія Ілона Маска SpaceX має дозвіл Федеральної комісії зі зв'язку запустити у межах цього проєкту 12 тис. сателітів. 

«За нашими оцінками, щойно кількість супутників сягне 10 тис., ледь не всі фото, зроблені у сутінках, будуть викривленими», — стверджують автори.

Водночас вони вважають, що наразі ця проблема не дуже впливає на результати досліджень зоряного неба. І пропонують SpaceX змінити дизайн супутників таким чином, щоби сонячне світло не могло відбиватися від їхніх антен і таким чином не заважало науковцям.

Астроном Ерік Белм із Університету Вашингтона також вважає, що смужки від супутників на фото загалом не заважають науковим дослідженням. Але через них буде складніше розгледіти потенційно небезпечні астероїди. 

Представник NASA у коментарі WSJ підтвердив, що під час спостережень із поверхні Землі тепер буде складніше відрізнити штучні супутники від природних об'єктів, таких як астероїди та комети.

Самі ж автори дослідження вважають, що шанс прогледіти небезпечні астероїди через збільшення кількості супутників є досить невеликим.

Коментарі
Інші матеріали

Ранкова SPEKA: хороша і погана новина Apple, нові Starlink на Закарпатті та $1 млн для України від ICANN

Роман Судольський 20 травня 2022 08:30

росія знову атакує Starlink. Мстяться за допомогу Україні

Дарина Куденко 11 травня 2022 12:31

Що таке Starlink та як ним користуватися: відповіді на найпоширеніші запитання про термінали Ілона Маска

Наталія Миронова 25 квітня 2022 13:06

Цивільні особи та бізнес можуть вільно користуватися Starlink в Україні — рішення держрегулятора

Роман Судольський 20 квітня 2022 12:30

Starlink, міграція, мобілізація. Велике інтерв'ю з CEO Львівського IT Кластера Степаном Веселовським

Роман Судольський 18 квітня 2022 19:39