Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Супутники Starlink заважають астрономам фотографувати космос. Через це можна прогледіти небезпечний астероїд

profile-img
Антон Єганов
7 лютого 2022 2 хвилин читання

Супутники проєкту Starlink дедалі більше заважають астрономічним дослідженням. Вони впливають на якість світлин зоряного неба, зроблених у сутінках. Про це заявляють у своєму дослідженні вчені з Американського астрономічного товариства.

Вони проаналізували фотознімки, зроблені між листопадом 2019-го та вереснем 2021-го, та знайшли на них 5300 світових смужок, що є слідами від супутників Starlink. За підрахунками дослідників, кількість спотворених у такий спосіб світлин останнім часом зросла у 35 разів — до 18% від усієї кількості фото.

"Ми виявили, що кількість викривлених зображень зростає зі збільшенням на орбіті супутників SpaceX", — пишуть вчені у дослідженні.

Натепер навколо Землі обертаються вже більш ніж 1900 супутників Starlink, лише минулого місяця до них додалися 150. Загалом компанія Ілона Маска SpaceX має дозвіл Федеральної комісії зі зв'язку запустити у межах цього проєкту 12 тис. сателітів. 

"За нашими оцінками, щойно кількість супутників сягне 10 тис., ледь не всі фото, зроблені у сутінках, будуть викривленими", — стверджують автори.

Водночас вони вважають, що наразі ця проблема не дуже впливає на результати досліджень зоряного неба. І пропонують SpaceX змінити дизайн супутників таким чином, щоби сонячне світло не могло відбиватися від їхніх антен і таким чином не заважало науковцям.

Астроном Ерік Белм із Університету Вашингтона також вважає, що смужки від супутників на фото загалом не заважають науковим дослідженням. Але через них буде складніше розгледіти потенційно небезпечні астероїди. 

Представник NASA у коментарі WSJ підтвердив, що під час спостережень із поверхні Землі тепер буде складніше відрізнити штучні супутники від природних об'єктів, таких як астероїди та комети.

Самі ж автори дослідження вважають, що шанс прогледіти небезпечні астероїди через збільшення кількості супутників є досить невеликим.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Космічний телескоп James Webb виявив галактику, в якій можуть бути перші зірки Всесвіту

Вадим Добровольський 11 годин тому

NASA та SpaceX розглядають можливість запуску космічного корабля Dragon до телескопа «Габбл»

Вадим Добровольський 11 годин тому

Астрономи виявили сліди найперших наднових зірок у Всесвіті

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 09:51

Космічний корабель DART протаранив астероїд Діморфос: чи вдалося «врятувати планету»

Вадим Добровольський 27 вересня 2022 09:30

Сьогодні корабель NASA спробує збити з курсу астероїд. Що відомо про місію DART

Олександр Тартачний 26 вересня 2022 15:20