Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Starlink для літаків запрацює наступного року

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
20 жовтня 2022 2 хвилин читання

Супутниковий інтернет-сервіс Starlink від SpaceX незабаром буде доступний на деяких літаках з офіційним запуском Starlink Aviation у 2023 році. Про це пише The Verge. Сервіс забезпечуватиме швидкість інтернету до 350 Мбіт/с для кожного літака, обладнаного терміналом Aero, чого буде достатньо для відеодзвінків, онлайн-ігор та інших видів діяльності з високою швидкістю передання даних.

Це дійсно великий стрибок у порівнянні зі стандартною швидкістю, яку пропонує Wi-Fi у літаках. Зазвичай максимальна швидкість становить приблизно 10 Мбіт/с за політ (і працює лише під час польоту над землею), а поточні супутникові системи пропонують від 30 Мбіт/с до 100 Мбіт/с. Оскільки ці швидкості зазначені для кожного літака, фактичні швидкості можуть відрізнятися залежно від кількості пасажирів, які користуються інтернетом у кожному рейсі.

Сторінки підтримки на сайті SpaceX стверджують, що підключення до інтернету буде доступним під час руління, зльоту, польоту як над землею, так і над водою, а також приземлення із затримкою всього 20 мс. «Starlink Aviation матиме глобальне покриття, — йдеться у поширених запитаннях. — Оскільки супутники рухаються на низькій навколоземній орбіті, вони забезпечують потужний сигнал у високих широтах і в полярних регіонах на відміну від геостаціонарних супутників». Очікують, що постачання розпочнуться у середині 2023 року.

Раніше стало відомо, що Starlink від SpaceX дістався Антарктики і проходить там випробування. Таким чином, можна стверджувати, що інтернет від Ілона Маска зʼявився на усіх континентах нашої планети.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ілона Маска звинуватили в маніпуляціях із криптовалютою Dogecoin

Анастасія Ковальова 2 години тому

Інтернет від Starlink випробовують в тестовому поїзді, який курсує Україною

Анастасія Ковальова 7 годин тому

Голова відділу Trust&Safety Twitter пішла з компанії

Єлизавета Гогілашвілі 3 червня 2023 08:35

Коаліція винищувачів для України, суперкубок FPV Армії дронів та як сфотографувати Starlink в нічному небі. Ранкова SPEKA

Кіра Іванова 3 червня 2023 08:00

Як і коли сфотографувати супутники Starlink у нічному небі

Ганна Гілова 2 червня 2023 09:52