Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Вони прийшли до мене, якого чорта я повинен тікати» — засновник Dudka.Agency Іван Дудка про роботу в умовах війни

Stanislava Chornous
Stanislava Chornous Communication Manager
15 червня 2022 6 хвилин читання

24 лютого армія російської федерації розпочала повномасштабний наступ на Україну. Відкритий воєнний напад почався о 3:40. Весь цей час Збройні Сили України ведуть запеклі бої з окупантом. День за днем ми перемагаємо ворога не тільки зброєю. Український бізнес попри значні втрати продовжує відновлюватись та працювати задля економіки держави.

Іван Дудка заснував власну студію дизайну в далекому 2009 році. Наразі команда складається з відділів дизайну, розробки та контролю якості та планує надалі набирати оберти. З початку війни Dudka.Agency жодного разу не припиняла своєї роботи. Ми поспілкувалися із засновником компанії Іваном Дудкою та дізналися про життя бізнесу в умовах війни та плани на майбутнє. 

24 лютого. Точка відліку — «війна»

В ніч, коли це сталось, я працював. Було б дивно, аби було інакше. Десь за годину до того як по Києву почало прилітати, поїхав додому. Я ще допрацьовував. За вікном почув дивний грім і подумав, що це феєрверк. Буквально через 5 хвилин мені зателефонувала наша CQO та сказала, що розпочалась війна.

Після цього був дзвінок від мого батька. Він порадив мені все заморозити та евакуюватися. Я йому просто подякував, але жодного дня, жодної хвилини навіть не задумувався закривати власний бізнес. В телеграмі команді я вже писав, що наша компанія існує 13 років і ні російська армія, ні Путін власною персоною не змусять мене її закрити.

Далі потрібно було зрозуміти, що відбувається та що робити. Про від'їзд з Києва теж мови не йшло. До початку війни, я був певен, що це не зайде далі Луганської та Донецької області, проте всі помиляються. На ранок 24 лютого повністю осягнув що таке, коли війна, а я втомлений.

Чисто статистично підстав тікати не було
Іван Дудка

По-перше, я взагалі дуже не люблю бігати. Мені неприємно від чогось тікати, навіть якщо це потрібно робити. 

По-друге, якого біса я повинен кудись їхати? Це моє місто. Лише згодом я зрозумів, що це дуже важливо, що хтось зі студії лишається в Києві. Навіть якби ситуація була набагато страшніша, все одно б не тікав. Вони прийшли до мене, а я мушу від них тікати?! Мені принципово не хотілося нікуди їхати.

Бізнес вдалося зберегти завдяки неймовірній команді

За декілька місяців до війни ми почали працювати над тим, щоб компанія стала більш автономною. Я віддав би перевагу перевіряти це іншим способом, але концепт внутрішньої автономності працює. Груп хеди та менеджери проєктів діяли на місцях. Я відчув, що кожен член команди взяв на себе відповідальність за роботу студії.

В перші дні завдяки нашому PR-менеджеру ми змогли організувати підтримку та об'єднали 40 окремих людей в одну команду. Ми організували допомогу в релокації тим, хто хотів поїхати в більш безпечні регіони. Дали людям впевненість в тому, що вони не одні в цьому хаосі та паніці.

Звичайно, у нас були певні ризики. Одночасно виникло 3 проблеми, що негативно вплинули б на роботу.

Ми комерційна компанія, ми працюємо з міжнародними клієнтами. І з боку клієнтів були сумніви щодо того, як продовжувати роботу зі студією, що знаходиться в зоні бойових дій. Тому ось і перший ризик — втрата клієнтів, що означає втрату фінансових потоків, позбавляє можливості виплачувати зарплати. Без грошей компанія не зможе довго існувати. 

Другий ризик — фізична безпека команди. Частина наших людей і до війни працювала віддалено: Маріуполь, Бердянськ, Миколаїв, Харків, Кропивницький. Безпека всіх цих людей була під питанням.

Третій ризик не такий очевидний. У багатьох було відчуття, що треба кидати все і йти на фронт чи волонтерити. Хвиля патріотизму та можливо провина вцілілого змушувала людей діяти імпульсивно.

Студія впоралась з цими викликами

Ми розставили пріоритети залежно від цих трьох ризиків і почали працювати задля їх усунення. Багато наших клієнтів відреагували дуже швидко. Питали чим саме можуть допомогти Україні та нам. Я взяв це у свої руки. Запевнив клієнтів, що найкращий спосіб — продовжити з нами працювати та робити грошові перекази на офіційні рахунки. Багато клієнтів нам довірились і я за це вдячний.

Важливу роль відіграли менеджери, які безпосередньо працюють із клієнтами. Вони переконали працювати з нами, адже у нас все під контролем. В цілому це спрацювало і ми зберегли більшу частину контрактів. Зрозуміло що ми виплачуємо зарплату та бонуси, навіть якщо людина не може працювати. Ми ставимося з розумінням до різних ситуацій, бо головна мета — зберегти команду.

Як компанія ми перейшли на волонтерську співпрацю з українськими компаніями, які продовжують приносити користь в умовах війни. Хаб Стійкості, робота з ООН та Kyiv Independent. Якби ми всі пішли на фронт, якби команда була не готова працювати, то не мали б сенсу усі наші соціальні активності. Радий, що нам таки вдалося утримати команду.

Майбутнє Dudka.Agency

Наразі необхідно визначити наслідки поточного становища і виробити систему протидії. Ми поповнили команду розробників, налагодили процеси. Ми повинні адаптуватися та стежити за ситуацією. Якщо до кінця року війна не закінчиться, нам слід робити представництво у країнах Європи та Америки. Ми маємо стати міжнародною компанією. Це необхідно для подальшого зростання та існування.

Наразі тільки 1% великого бізнесу України планує закриватись. Середній та малий бізнес проводить релокації та працює віддалено. З початку війни підприємці змогли адаптуватися та продовжують налагоджувати свої процеси в новій реальності. Dudka.Agency вміє комбінували роботу в офісі та дистанційно. Команда навчилася брати відповідальність на себе та продовжує прокладати шлях в майбутнє для себе та для економіки України. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
1
Прокоментувати
Катерина Венжик 15.06.2022, 09:14
Дякую за позицію
Інші матеріали

IT-спільнота України хоче придбати для ЗСУ дрон Punisher за $70 тис.

Вадим Добровольський 13 годин тому

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 14 годин тому

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 15 годин тому

Перспективні стартапи та новий нетворкінг: які виклики й тенденції чекають на ІТ-ринок

Наталія Миронова 15 годин тому

IT-холдинг Roosh купив за шестизначну суму частку в українському стартапі Neurons Lab

Вадим Добровольський 17 годин тому