Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чорно-білі фото як протест проти насильства: як соцмережі підтримували Стамбульську конвенцію та чому саме ч/б фото стали символом боротьби жінок

SPEKA Media
20 червня 2022 3 хвилин читання

Сьогодні Верховна Рада нарешті ратифікувала Стамбульську конвенцію (повна назва — «Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами»).

Цей документ не тільки збільшує наші шанси на кандидатство в ЄС (його ухвалення було особливо важливе для Нідерландів та Швеції, для яких питання рівності та захисту прав людини має особливу вагу), а є маркером цивілізованості, якому мають відповідати усі держави-кандидати в ЄС. 

Не будемо докладно розбирати, хто скільки голосів дав під час голосування (хоча деякі партії з приставкою «євро» неприємно здивували, таке враження, що їх покусали представники Ради Церков на вході у будівлю парламенту). 

Натомість згадаймо, як підтримували Стамбульську конвенцію соціальні мережі і звідки взявся масштабний флешмоб з чорно-білими фото. 

Теги #ChallengeAccepted та #womensupportingwomen вперше з'явилися у мережі в середині літа 2020 року. Instagram, а за ним й інші соцмережі наповнилися ч/б фотками з цими тегами. Насправді першим був тег #istanbulsözleşmesiyaşatır («Стамбульска конвенція береже життя«), який виник у Туреччині. Саме влітку 2020 року Туреччина вперше заявила про вихід зі Стамбульської конвенції (а через рік врешті покинула список підписантів), і цей флешмоб став спробою спочатку туркень, а потім і решти жінок в усьому світі вкотре привернути увагу до проблеми домашнього насильства і спробувати зупинити відкат Туреччини у питанні прав людини. 

То чому саме чорно-білі фото стали символом боротьби жінок за свої права і проти насильства? Відповідь — у кримінальних хроніках турецької преси. Саме такими турецькі газети публікували фото постраждалих чи вбитих жінок.

Тому такі знімки і стали символом цієї боротьби, в якій турецькі жінки, на жаль, зазнали поразки. А ось українські сьогодні перемогли, навіть попри тріск шаблонів і скрєп половини народних депутатів. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Єврокомісар обговорить із гендиректором OpenAI регуляцію ШІ в ЄС

Ганна Гілова 31 травня 2023 08:46

Twitter вийшов із кодексу ЄС щодо дезінформації

Кіра Іванова 28 травня 2023 10:41

Україна увійшла до GovTech-об'єднання в ЄС

Ганна Гілова 27 травня 2023 14:06

Facebook має рекордний штраф €1,2 млрд за передання персональних даних із ЄС у США

Ганна Гілова 23 травня 2023 09:59

Ірландія оштрафувала Meta на рекордну суму за передавання даних користувачів

Єлизавета Гогілашвілі 22 травня 2023 12:59