Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

США та Велика Британія перевіряють транзакції криптовалюти на понад $20 млрд, які пройшли через російську віртуальну біржу

Олена Черкасець
Олена Черкасець
29 березня 2024 3 хвилин читання

США і Великобританія перевіряють понад $20 млрд криптовалютних транзакцій, які пройшли через російську віртуальну біржу Garantex. Це може бути одним з найбільших порушень санкцій.

Про це повідомляє Bloomberg.

Платежі, що перевіряються, проходили через московську криптовалютну біржу Garantex з використанням криптовалюти Tether, яка привʼязана до долара.

Перекази відбувалися після того, як на Garantex були накладені санкції з боку США і Великобританії за підозрою у фінансовим злочинах і незаконних операціях в росії. 

Захід продовжує боротьбу за те, щоб перекрити потік грошей в росію, однак москва побудувала широку мережу обхідних шляхів, щоб обходити санкції, включаючи офшорні поставки нафти, обмін технологіями через треті країни і зашифровані транзакції криптовалюти.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Транзакції на суму $20 млрд можуть стати одним з найбільших порушень санкцій, що накладені на росію з моменту їх запровадження.

Bloomberg зазначає, що розслідування ще триває і передбачити їхні висновки, враховуючи складність і непрозорість криптовалютних транзакцій, неможливо.

Захід також перевіряє транзакції Tether на російській біржі. 

Tether — є найбільш торгованою криптовалютою у світі, в обігу перебуває понад 100 млрд монет на суму понад $100 мдрд. У відповідь на американсько-британське розслідування Tether Holdings заявила, що заморозила всі активи юридичних осіб, яких внесли до санкційного списку США.

«З Tether кожна дія відбувається онлайн, кожну транзакцію можна відстежити, кожен актив може бути заарештований, а кожен злочинець може бути спійманий. Ми працюємо з правоохоронними органами, щоб зробити саме це».
Tether Holdings.

Що відомо про компанію Garantex

Раніше Garantex говорила, що хоче запобігти тому, щоб її біржа використовувалася для злочинних справ. З цією метою активно співпрацювала з правоохоронними органами в Європі та США. Проте, коли проти неї ввели санкції, компанія продовжила співпрацювати з іншими міжнародними правоохоронними органами і уникати допомоги у злочинній діяльності.

Garantex була створена в 2019 році в Естонії, але уряд США стверджує, що більшість її операцій відбувається з вежі «Федерація» в москві.

У лютому 2022 року Естонія позбавила біржу ліцензії.

Міністерство фінансів США обвинуватило Garantex у фінансуванні тероризму і у тому, що вона дозволяє незаконним особам «зловживати своїми системами. У квітні 2022 року США ввели санкції проти компанії. 

Garantex звинувачують у тому, що компанія провела незаконні транзакцій на понад $100 млн, включаючи злочинну діяльність з участю російської хакерської групи «Конті», яка використовує хакерські атаки з вимогами викупу.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Binance відреагували на досягнення Bitcoin нового історичного максимуму: деталі

Владислав Паливода 6 листопада 2024 11:54

Ціна Bitcoin б’є рекорд на тлі президентських виборів у США

Владислав Паливода 6 листопада 2024 09:53

Північнокорейські хакери крадуть криптовалюту для створення ядерної зброї: що відомо

Владислав Паливода 18 жовтня 2024 22:02

Від WhiteBASE:trading до Cryptology: найкращі ресурси для освоєння криптовалют та трейдингу

Владислав Гринів 9 жовтня 2024 09:12

Що таке мем-токени та чи варто інвестувати у «собачок» і «біполярних слонів»?

Сергій Коноплицький 3 жовтня 2024 15:35