США та Велика Британія уклали угоду про тестування безпеки ШІ
США та Велика Британія підписали історичну угоду про штучний інтелект і стали першими країнами, які офіційно співпрацюють у тестуванні та оцінюванні ризиків, що пов’язані з новими моделями ШІ.
Про це повідомляє Financial Times.
Угоду у Вашингтоні підписали міністр науки Великої Британії Мішель Донелан і міністр торгівлі США Джина Раймондо. Вона визначатиме, як уряди двох країн об’єднають технічні знання, інформацію і таланти у галузі безпеки ШІ.
Ця угода є першою двосторонньою угодою про безпеку ШІ у світі. Вона з’явилася в той час, коли уряди хочуть більше контролювати ризики, що пов'язані з новими технологіями, зокрема, використання їх для кібератак або створення біологічної зброї.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Угода дозволить новому британському Інституту безпеки ШІ (AISI) і його американському аналогу обмінюватися досвідом шляхом відрядження дослідників з обох країн. Інститути також працюватимуть разом над тим, як проводити незалежну оцінку приватних моделей ШІ, створених такими компаніями, як OpenAI і Google.
Партнерство створено за зразком співпраці між Штабом урядового зв'язку Великої Британії (GCHQ) та Агентством національної безпеки США, які тісно співпрацюють у питаннях, пов'язаних з розвідкою та безпекою.
Донелан зазначила, що підписання угоди зі Сполученими Штатами підкреслює провідну роль Великобританії в області безпеки ШІ, особливо з огляду на те, що багато передових компаній у цій сфері базуються в США.
Вона також підкреслила, що, незважаючи на проведення досліджень і впровадження заходів безпеки, Велика Британія наразі не планує широкомасштабне регулювання ШІ через його стрімкий розвиток.
Ця позиція контрастує з іншими країнами та регіонами. ЄС ухвалив закон про ШІ, який вважається найжорсткішим режимом використання ШІ у світі. Президент США Джо Байден видав указ, спрямований проти моделей ШІ, які можуть загрожувати національній безпеці. Китай випустив керівні принципи, спрямовані на те, щоб технологія не кидала виклик його давньому режиму цензури.
Раймондо говорить, що штучний інтелект - це важлива технологія нашого часу. Вона вважає, що спільна робота з партнерами прискорить розуміння ризиків для національної безпеки і суспільства загалом.