Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

США та Велика Британія уклали угоду про тестування безпеки ШІ

Олена Черкасець
Олена Черкасець
2 квітня 2024 3 хвилин читання

США та Велика Британія підписали історичну угоду про штучний інтелект і стали першими країнами, які офіційно співпрацюють у тестуванні та оцінюванні ризиків, що пов’язані з новими моделями ШІ.

Про це повідомляє Financial Times.

Угоду у Вашингтоні підписали міністр науки Великої Британії Мішель Донелан і міністр торгівлі США Джина Раймондо. Вона визначатиме, як уряди двох країн об’єднають технічні знання, інформацію і таланти у галузі безпеки ШІ.

Ця угода є першою двосторонньою угодою про безпеку ШІ у світі. Вона з’явилася в той час, коли уряди хочуть більше контролювати ризики, що пов'язані з новими технологіями, зокрема, використання їх для кібератак або створення біологічної зброї. 

У 2025 році нам дійсно потрібно діяти швидко, оскільки з'являється наступне покоління моделей ШІ, які можуть повністю змінити правила гри, і ми ще не знаємо всіх можливостей, які вони надають.
Мішель Донелан 

Угода дозволить новому британському Інституту безпеки ШІ (AISI) і його американському аналогу обмінюватися досвідом шляхом відрядження дослідників з обох країн. Інститути також працюватимуть разом над тим, як проводити незалежну оцінку приватних моделей ШІ, створених такими компаніями, як OpenAI і Google. 

Партнерство створено за зразком співпраці між Штабом урядового зв'язку Великої Британії (GCHQ) та Агентством національної безпеки США, які тісно співпрацюють у питаннях, пов'язаних з розвідкою та безпекою. 

Донелан зазначила, що підписання угоди зі Сполученими Штатами підкреслює провідну роль Великобританії в області безпеки ШІ, особливо з огляду на те, що багато передових компаній у цій сфері базуються в США.

Вона також підкреслила, що, незважаючи на проведення досліджень і впровадження заходів безпеки, Велика Британія наразі не планує широкомасштабне регулювання ШІ через його стрімкий розвиток.

Ця позиція контрастує з іншими країнами та регіонами. ЄС ухвалив закон про ШІ, який вважається найжорсткішим режимом використання ШІ у світі. Президент США Джо Байден видав указ, спрямований проти моделей ШІ, які можуть загрожувати національній безпеці. Китай випустив керівні принципи, спрямовані на те, щоб технологія не кидала виклик його давньому режиму цензури.

Раймондо говорить, що штучний інтелект - це важлива технологія нашого часу. Вона вважає, що спільна робота з партнерами прискорить розуміння ризиків для національної безпеки і суспільства загалом.

Наше партнерство показує, що ми не ухиляємося від цих проблем, але активно шукаємо рішення. Співпраця дозволить нашим інститутам краще розуміти штучний інтелект, проводити надійні оцінки і робити більш суворі рекомендації.
Джина Раймондо
0
Прокоментувати
Інші матеріали

ChromeBook Plus отримають Google Gemini

Олеся Дерзська 5 годин тому

Opera посилює співпрацю з Google для впровадження ШІ

Владислав Паливода 28 травня 2024 18:55

Улітку школярі та студенти зможуть у Львові вивчити базові ШІ-технології

Кіра Іванова 28 травня 2024 15:28

Netpeak розповість про технології Cloud Marketing та AI вже 30 травня

Кіра Іванова 28 травня 2024 13:56

Переклад пісень Євробачення за допомогою ШІ: як стерво перетворилося на лисицю, а пожежник — на голуба

Юлія Венцковська 28 травня 2024 10:00