Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Протидія Росії в регіоні: для чого Байден здійснює турне Близьким Сходом

Валерій Моісєєв
Валерій Моісєєв Економіка
16 липня 2022 3 хвилин читання

Президент США Джо Байден зустрічається сьогодні, 17 липня, з арабськими лідерами у Джідді, Саудівська Аравія. Він бере участь у саміті GCC+3 членів Ради співробітництва країн Перської затоки (GCC): Бахрейну, Кувейту, Оману, Катару, Саудівської Аравії та ОАЕ. У саміті також беруть участь Єгипет, Ірак та Йорданія.

Очікується, що він обговорить питання світової енергетичної безпеки. Однак його помічники кажуть, що жодних оголошень про видобуток нафти, найімовірніше, не буде зроблено до зустрічі групи ОПЕК+ наступного місяця. Про це пише VoA.

Напередодні, у п'ятницю Байден зустрівся з королем Саудівської Аравії Салманом та наслідним принцом Мухаммедом бен Салманом. За підсумками зустрічі сторони випустили комюніке та провели прес-конференцію.

Байден сказав, що у них відбулася «хороша дискусія щодо забезпечення достатніх постачань нафти для підтримки глобального економічного зростання».

Стосовно України «сторони наголосили, що заснований на правилах порядок лежить в основі міжнародної безпеки, наголосивши на важливості поваги міжнародного права, територіальної цілісності та національного суверенітету», йдеться у комюніке.

«Лідери підтвердили свою відданість наданню критично важливої допомоги українському народу, а також забезпеченню безперешкодного експорту зерна для пом'якшення глобальної продовольчої кризи, яка загрожує гострим ударом по ряду близькосхідних та африканських держав», – сказано у спільній заяві.

За кілька годин до зустрічі Саудівське королівство оголосило про відкриття свого повітряного простору, що фактично зняло заборону на польоти цивільних літаків, зокрема Ізраїлю. Спостерігачі оцінили цей жест Ер-Ріяда як частину процесу покращення відносин між Ізраїлем та арабським світом, оскільки вони об'єднуються проти Ірану.

Байден вважає, що його переговори з лідерами Саудівської Аравії допомагають поновити вплив США на Близькому Сході. «Ми не збираємося залишати вакуум на Близькому Сході для заповнення Росією чи Китаєм, – заявив він журналістам. – І ми отримуємо результати».

На спільній прес-конференції Байден і саудити фактично проігнорували гострі питання щодо ставлення США до порушення прав людини в Саудівській Аравії, насамперед щодо ставлення до вбивства саудитами Джамала Хашоггі.

Однак у виступі Байден сказав, що він виклав свої погляди на права людини та вбивство Хашоггі «кристально ясно» наслідному принцу. Той своєю чергою заявив, за словами Байдена, що «не несе за це особистої відповідальності». Президент США сказав у відповідь принцу, що не вірить у його непоінформованість.

Одним словом, США та Саудівська Аравія у питанні ставлення до вбивства Хашоггі зберігають протилежні точки зору. Вони чітко зафіксували це. Але попри розбіжності у цьому питанні готові співпрацювати в інших сферах.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У Берліні створюють гігантський акумулятор теплової енергії

Валерій Моісєєв 14 серпня 2022 14:50

Не сподобався закон про чипи: Китай звинуватив США у перешкоджанні інноваціям

Ірина Маринюк 13 серпня 2022 13:16

Китай зачекає: Байден схвалив надання $52,7 млрд субсидій на виробництво чипів у США

Євген Муджирі 10 серпня 2022 19:06

Європейські магазини масово вимикають світло та скорочуватимуть робочий день узимку

Євген Муджирі 10 серпня 2022 18:18

Візит Пелосі до Тайваня спричинив проблеми на ринку напівпровідників: як це повʼязано

Євген Муджирі 3 серпня 2022 15:26