Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Релокація, податки та волонтерство. Як бізнеси та ІТ-компанії перебудували роботу та працюють на перемогу: SQUAD, Finmap, Preply та Kyrrex

SPEKA Media
30 червня 2022 9 хвилин читання

24 лютого розділило життя українців на до чи після. Це ж саме стосується і IT-компаній. Після вторгнення рф українська технологічна галузь зосередилась на подальшому розвитку бізнесу, підтримці економіки України, волонтерстві та  інформаційній війні. На прикладі SQUAD, Finmap, Preply та Kyrrex розповідаємо, як український IT-бізнес веде війну на цих фронтах та не планує знижувати темп.

Як змінилась робота в SQUAD

В R&D центрі підкреслюють, що для них найважливіше продовжувати працювати, сплачувати податки та підтримувати економіку. Також всі сили SQUAD спрямовані на збереження команди у повному складі (понад 1200 спеціалістів), гуманітарну допомогу та підтримку тих колег, що долучилися до лав ЗСУ та ТрО. 

SQUAD SQUAD

"Вони справжні герої й найменше, що ми могли зробити — зберегти їхні контракти, продовжувати підтримувати всім необхідним та виплачувати компенсації в повному обсязі. До того ж ми продовжуємо шукати нових спеціалістів до команди, бо багато хто на жаль тимчасово втратив роботу", — пояснюють у SQUAD. 

Також R&D центр виділив понад 120 млн грн на переїзд команди у більш безпечні місця. Ці гроші частково покрили проїзд, оренду житла та облаштування робочого місця на заході Україні чи за кордоном.

У фокусі гуманітарної допомоги — підтримка українських лікарень. Команда вже допомогла медикаментами, обладнанням та засобами першої необхідності на суму понад 5 млн грн. «Також під'єднали міжнародну допомогу: з Польщі, Туреччини, Чехії й Німеччини до нас їдуть ліки цілими автівками завдяки нашим неймовірним людям, волонтерам та друзям наших колег, які знаходяться за кордоном», — розповідають в SQUAD.

У SQUAD є власний волонтерський рух всередині. За відносно короткий термін він трансформувався зі стану стартапу до більш організаційної структури. Наразі в ньому задіяні 100 людей, що працюють в 14 загальних волонтерських напрямах. Чотири з них допомагають з-за кордону. 

"Для багатьох наших тіммейтів це стало справжньою місією. Вони дійсно неймовірні. Навіть переживши евакуацію з гарячих точок, сидячи в підвалах та бомбосховищах під звуки сирен, шукаючи нове житло, працюючи над робочими задачами, вони продовжували допомагати тим, хто потребує цього найбільше", — розповідають у SQUAD.

Як Finmap адаптувався до воєнного часу

Після початку повномасштабної війни Finmap також зосередився на економічному та волонтерському фронтах. Мета компанії — зберегти всю команду Finmap та забезпечити роботу української економіки. 

Finmap Finmap

Так сервіс повністю відновив роботу та продовжує працювати з клієнтами з різних країн світу. Це звичайно не стосується російських користувачів. Їх акаунти відключили ще 24 лютого, а лендінг наразі інформує про напрям руху для російського військового корабля. 

Українські клієнти отримали безкоштовний доступ до Finmap. Компанія допомагає їм відновити роботу бізнесу. Також вони отримали можливість за необхідності безкоштовно заморозити аккаунти на необмежений термін. 

"Зараз ми більше фокусуємось на експансію сервісу та працюємо над збільшенням частки клієнтів за кордоном. Це й було частиною нашої стратегії на 2022 рік. Раніше основним ринком для Finmap була Україна, як за кількістю активних клієнтів, так і з боку генерування коштів. Тож наразі ми фокусуємо на ринках, де вже вдалось закріпитись (Польща, Чехія) та експериментуємо з новими країнами (Іспанія, Туреччина)", — пояснює CEO та співзасновник Finmap Олександр Соловей.

Волонтерську діяльність Finmap можна розділити на такі напрямки:

  • Участь команди в різних ініціативах. З першого дня війни кожен співробітник Finmap працює волонтером на різних фронтах і намагається допомогти країні — від перевезень та допомоги в облаштуванні місць для мігрантів до закупівлі боєприпасів і транспорту для підрозділів ЗСУ та ТрО. «Наприклад, чоловік однієї з наших співробітниць знаходиться у „гарячій точці“. Ми разом допомагали його команді з необхідними речами, в тому числі і з покупкою та доставленням на позицію автомобіля», — розповідає Олександр Соловей.
  • Finmap for UA volunteers — Save Ukraine. В рамках цього проєкту компанія надає волонтерам та волонтерським організаціям безкоштовний доступ до Finmap. «Оскільки, кожен день волонтери оперують великими наборами даних і грошовими потоками. І таким чином ми допомагаємо їм налагодити облік та звітність»,— підкреслює CEO Finmap.
  • Продаж інформаційних продуктів і курсів Finmap. Вони мають допомогти підприємцям легше та ефективніше розпочати та перезапустити свій бізнес. Весь прибуток від цих інформаційних продуктів передають ЗСУ.
  • Безкоштовні консультації для українських підприємців з фінансистами Finmap. Допомагають перебудувати бізнес, зрозуміти, що робити під час війни та кризи, які показники слід враховувати та віднайти нові фінансові моделі. 

Як Preply працює під час вiйни

За словами співзасновника та CEO Preply Кирила Бігая, у грудні 2021-го компанія розпочала роботу над детальним плануванням на випадок надзвичайних ситуацій для команди в Україні. Так були створені детальні плани дій на основі низки різних сценаріїв. На сьогодні понад 30 співробітників Preply із понад 40 членами сімей залишили Україну. 

Preply Preply

"Ми працювали в тандемі з індивідуальними сценаріями та перевагами співробітників, щоб перевести їх до Іспанії, де компанія має великий офіс, а також до Польщі, Чехії та Угорщини. Фінансова підтримка включала авансові виплати заробітної плати, надання додаткових коштів на невідкладну підтримку, а також допомогу з проживанням та переїздом", — пояснює CEO Preply.

Наразі Preply зосереджена на продовженні роботи та міжнародному зростанні, щоб продовжувати ефективно працювати та підтримувати економіку та українців на платформі загалом. Зокрема, Preply cкасували комісію для репетиторів з української мови, щоби спростити їм можливість заробляти онлайн. Preply долучилася і до економічної ізоляції росії. Команда призупинила доступ до проведення занять від російських викладачів.

Також компанія долучилася і до інформаційного фронту:

  • Акція «Послання для України». Її мета — заохотити людей з усього світу висловлювати підтримку українському народу. Наразі користувачі зі 115 країн залишили понад 7000 повідомлення на 84 мовах, які були перекладені українською. 
  • Допомога іноземцям, котрі особисто хочуть підтримати біженців. Для цього опублікували словник з українськими словами та виразами. А ще на сайті Preply можна ознайомитись зі статтею про різницю між українською та російською мовами.

Як змінилася робота Kyrrex

Kyrrex — це цифровий банк, зі штаб-квартирою на Мальті. Тому більша частина команди знаходитьсяв країнах ЄС. В Україні у Kyrrex є R&D-офіс. В перші дні повномасштабної війни задачею компанії стало убезпечення життя його працівників.

До 24 лютого в Kyrrex розглядали релокейт працівників до Чернівців. До реалізації цього плану приступили після початку вторгнення. Тоді пріоритетним завданням стало вивезення членів команди та їхніх близьких, а потім забезпечення комфортних умов життя та праці. Цей план частково спрацював проте частина співробітників Kyrrex вирішила залишитися в Києві. 

Загалом в Україні зараз близько 30 працівників компанії. Kyrrex зосереджена на тому, щоб забезпечити їх безпеку, комфорт та емоційну підтримку. Якщо повномасштабна війна затягнеться Kyrrex розгляне повноцінний релокейт української команди. Це не те рішення до якого прагне компанія, але його доведеться прийняти, щоб продовжити розвиток продукту та забезпечити максимальну безпеку співробітникам. 

Проте в Kyrrex сподіваються, що до цього кроку все ж не дійде. R&D-компанії продовжує працювати, щоби розширювати свою частку на ринках європейських країн. Ну і звичайно платить податки, щоби підтримати економіку України. Також Kyrrex закрила доступ до всіх свої продуктів громадянам рф.

Kyrrex долучилася і до волонтерської діяльності. Для цього створили благодійний фонд допомоги Kyrrex Charitable Foundation. Він робить благодійні внески на підтримку армії та забезпечення гуманітарною допомогою людей. Наприклад, переказали 1,5 млн грн Київській міській державній адміністрації.

Замість висновку

Не дивлячись на складні обставини, IT-бізнес в Україні не зупинився. Компанії продовжують будувати продукти, розширювати штат, рости та платити податки. Індустрія активно долучається до волонтерства та інформаційної війни. Всі ці зусилля стають тими невеличкими крапельками, котрі кожен день наближають нашу перемогу. А після неї подальший розвиток IT як флагмана української економіки.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як корпоративне навчання в Україні витримало удар та функціонує під час війни. Досвід LMS Collaborator

Катерина Атаманенко 8 вересня 2022 15:18

Як бренду правильно вести комунікацію під час війни

Дар'я Кушнір 5 вересня 2022 19:02

Місія та візія бізнесу: як прописати та навіщо це потрібно

Дар'я Кушнір 10 серпня 2022 15:28

Для бізнесу, грошей та здоров'я. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 7 серпня 2022 15:08

Бізнес під час війни: як до нових умов адаптується джоб-платформа Joberz

Діана Полуніна 7 серпня 2022 13:00