Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Війна та бізнес: як живе команда NetSolid Investments

profile-img
Леся Наконечна NetSolid Investments
22 липня 2022 5 хвилин читання

Бізнес у воєнний час — суцільний форс-мажор. Проте NetSolid Investments зберігся, збільшив команду й не думає зупинятись. Зібрали головне з власного нагального досвіду: як ми не впали у розпач, що робили й зараз робимо на своєму — економічному — фронті. 

Команда NetSolid Investments Команда NetSolid Investments

Зберегли та згуртували команду

Ми з тих реалістів, хто готувався. Десь з 10 лютого 2022 року тримали бронь на автобуси та запропонували всім, хто бажає, виїхати з Києва. Транспорт чекав 24/7 у визначених локаціях, з водіями.

В перший день повномасштабної війни росії проти України забрали колег із сімʼями. Багато хто вирішив релокуватись до Івано-Франківська (це рідне місто нашого General Partner Романа Дорошенко) — їх забезпечили житлом на перші дні. Дехто поїхав до родичів в інші міста.

Всім, хто потребував, надали додаткову фінансову допомогу. Забезпечили ноутбуками тих, хто не зміг забрати техніку з Києва.

«Ми зберегли всі робочі місця та додаткові компенсації: медичне страхування, навчання, спорт. Близько місяця від початку війни дозволили не відмічати вихідні дні й працювати стільки, скільки та коли є можливість», — Аліна Топалова, HR Consultant.

Намагались підтримати команду, стабілізувати психологічний настрій й зосередитися на отриманні додаткових важливих навичок. Запрошували спікерів проводити семінари, майстер-класи та лекції: інформаційна гігієна, домедична допомога, поведінка під час хімічних атак, усвідомлене волонтерство.

«Нікого не скорочували. Навпаки — рекрутинг відновили через два тижні від початку війни. Фонд і проєкти відкрили певні вакансії раніше, ніж планували, щоб хоч кільком людям, хто втратив роботу, допомогти. За 3 місяці війни до Фонду приєднались 8 співробітників», — Каріна Миколенко, Recruiter NetSolid Investments.

У березні сплатили податки наперед. Здавали кров для наших бійців та людей, які постраждали від обстрілів. 

Щоб за потреби зустрітись вживу, ми мали офіс, але здебільшого робота перейшла в онлайн-формат. З цим безвідмовно допомагали сервіси та програми: для постановки задач — Jira й Notin, для комунікацій — Slack і Telegram, Hurma як HR платформа.

Ми постійно були на звʼязку, не завжди суто по роботі: регулярно спілкувались в месенджерах, щоб знати, у кого як справи, кому потрібна допомога. Проводили зустрічі онлайн, щоб ділитись новинами та планами.

«Відчувалась всебічна підтримка колегами один одного. Коли я поїхала волонтерити від Червоного Хреста на кілька днів, мені з задачами допомагав Станімир Добрев, Managing Partner NetSolid Investments. 

Перші два місяці війни 2022 дозволяли в Фонді працювати, коли є можливість. Було суперлояльне ставлення до будь-якого методу  і таймінгу роботи. У березні – квітні показники, звісно, впали, але зарплату ми зберегли на довоєнному рівні, хоча багато компаній її скоротили", — Анна-Марія Винницька, Finance manager.

Допомога Україні під час війни 2022. Допомога Україні під час війни 2022.

Заробляємо, донатимо, волонтеримо

На нашому економічному фронті теж багато змін. Більшість проєктів Фонду вийшли на нові ринки, аби диверсифікувати ризики. Ми заробляємо на міжнародних ринках, щоб живити нашу економіку. 

Доба армії на війні зараз коштує Україні близько 4,3 млрд грн. Тож ми допомагаємо. Фонд NetSolid Investments, партнери і портфельні компанії задонатили понад 10 млн грн для перемоги України: 

  • на байрактари у Благодійний фонд Сергія Притули, 
  • купівлю машин для ЗСУ, 
  • навчання пілотів дронів, 
  • придбання прицілів та приладів GPS.

Волонтеримо, хто як може. Самостійно або долучаємось до нашого SEO Strategist Віктора Боринця. У квітні він відправив на підтримку ЗСУ колективно зібрані 470 тис. грн, а минулого тижня повернувся з Харкова, куди відвозив велику гуманітарну допомогу.  

Волонтери в Україні 2022. Волонтери в Україні 2022.
«Харків дуже здивував своєю незламністю та сонячністю (я не про погоду), незважаючи на те, що зранку перед нашим приїздом та вночі після від'їзду туди дуже прилетіло, та й взагалі дуже багато розрухи. Але наші люди всюди: сонячні, люб'язні та незламні!»
Допомога українцям. Допомога українцям.

Частина команди NetSolid Investments вже повернулась до столиці, і у серпні відкриваємо офіс в Києві. Але робота в офісі — за бажанням, тому що пріоритетом залишається безпека людей.

Це буде черговий етап, а до підсумків ще зарано. Війна триває, і ми не зупинимось. Віримо в нашу Перемогу!

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

IT-волонтерство в дії. Розробники з NIX долучилися до створення онлайн-платформи для волонтерів ЮНІСЕФ

IT-команда NIX 22 вересня 2022 18:04

Три історії та поради від українок, що побудували успішну кар'єру в IT

GlobalLogic Ukraine 22 вересня 2022 13:43

Відкриті дані та реєстри України: як тримається баланс між прозорістю та безпекою

Наталія Миронова 21 вересня 2022 13:34

Дерева не ростуть до небес, або Як змінився український ринок ІТ за останні пів року

Наталія Миронова 20 вересня 2022 10:13

Чи дійсно гроші ходять за пацієнтом та як відновити систему охорони здоров'я після перемоги

Наталія Миронова 19 вересня 2022 19:06