Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Від колонки у медіа до державних змін: чому айтівцям потрібно дискутувати онлайн

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
18 липня 2022 4 хвилин читання

Українці доводили і доводять, що ми та нація, яка вміє відстоювати свої права. Під час Революції гідності ми кров'ю вибороли шлях у Європу, а зараз ціною власних життів відстоюємо українські території. 

В онлайн- та офлайн-просторі почують лише тих, хто говорить. Про проблеми, роздуми, суперечки, зради, перемоги чи просто цікавинки. Навіть моя собака Стефані, справжня волелюбна українка, зуміла побудувати своє комфортне життя завдяки своєму гавкоту.

То чому говорити зараз так важливо і як у цьому може допомогти SPEKA, розповідаю далі.

Говорити про проблему словами через рот

Уміння винести проблему на обговорення та постояти за себе стосується як українців загалом, так і окремих професійних галузей. Наприклад, у червні 1993 року розпочався один із наймасовіших страйків шахтарів. Тоді тимчасово припинили роботу понад 200 шахт країни з 250. Працівники вимагали підвищення запрлат і виступили з політичними претензіями. Цей страйк вплинув на проведення дострокових парламентських та президентських виборів 1994-го. 

У 2010 році підприємці малого та середнього бізнесу виступали проти ухвалення Податкового кодексу. Це стало початком «Податкового майдану» — першого масового антиподаткового протесту у незалежній Україні. 

В Україні у різні часи протестували медики, ФОПи, вчителі та інші. Не всі вони на 100% досягали своєї мети, але головний здобуток у тому, що їхній голос було почуто.

Життя у смартфоні

Спочатку прогрес, а потім пандемія коронавірусу перенесли частину громадських дискусій в онлайн. Наприклад, у липні 2020 року використання соціальних медіа зросло на 10,5% у порівнянні з липнем 2019-го. А після впровадження карантину та соціального дистанціювання відвідуваність Facebook та YouTube зросла за кілька місяців майже на 30%.

У війні росії проти України публікації у медіа та соцмережах стали ще одним видом зброї, який безпосередньо впливає на світогляд людей, а отже, і на їхні дії. На прикладі трагедії у Бучі ми вже розглядали, як українські та світові ЗМІ на своїх сторінках документували та показували людству злочини росії, а рф намагалася забалакати та нівелювати власні звірства у своїх засобах масової дезінформації.

Це вдалий приклад того, що все, що зараз публікують у медіа, тією чи іншою мірою викликає обговорення, резонанс та веде до змін — від світоглядних до законодавчих.

Чому айтівцям потрібно говорити

IT сьогодні — це стабільний та сильний економічний тил України. Попри воєнний стан, мобілізацію та вимушену релокацію бізнесу і команд, за І квартал 2022 року експорт українських ІТ-послуг сягнув рекордних $2 млрд. У березні українська ІТ-галузь зберегла 96% обсягу експорту ком'ютерних послуг. 

Зараз українські айтівці боронять країну у кіберпросторі, активно допомагають ЗСУ: фінансують, створюють фонди і боронять країну зі зброєю. Тобто айтівці безпосередньо займаються державотворенням України. А отже, їхній голос має значення і цінність за замовчуванням.

Я впевнена, що завдяки своєму життєвому, професійному та воєнному досвіду айтівці знають, якою має бути Україна після війни, на що варто звернути увагу в управлінні державою, як зміцнити економічний фронт, як допомагати суспільству. Бо якщо про це не говорити, рішення ухвалять за нас.

Нещодавно SPEKA відкрила UGC-платформу для авторів. Ми хочемо почути та поширити ваші думки та світогляд. Говорити завжди важливо, а сьогодні просто необхідно. Говорити про все: від законів, що ухвалила Верховна Рада, до того, які розширення для Visual Studio Code краще встановити для роботи. 

Напишіть мені.

n.myronova@speka.media 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Тестування закінчилося, а меми — ні. Українці почали сумувати за сповіщеннями ДСНС

Ольга Валькевич 24 вересня 2022 13:03

ЄC готує восьмий пакет санкцій проти росії. Що до нього увійде

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 16:31

Пів року війни: в якому стані економіка? Головне з дискусії «CASE Україна»

Олександр Тартачний 23 вересня 2022 10:00

В Україні розробили універсальний станок під великокаліберні кулемети для колісної техніки

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 19:52

IT-волонтерство в дії. Розробники з NIX долучилися до створення онлайн-платформи для волонтерів ЮНІСЕФ

IT-команда NIX 22 вересня 2022 18:04