Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

SPEKотна читанка. Як майбутнє наступає нам на п'яти: розповідають Діамандіс та Котлер

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
14 січня 2022 4 хвилин читання

Редакція SPEKA продовжує рубрику з оглядами новинок книжкового ринку. Ми знайомимося із книжками про технології, бізнес та технології у бізнесі, та нотуємо найцікавіші тези. А допомагають нам у цьому українські видавництва. Цього разу ми прочитали книгу Пітера Діамандіса та Стівена Котлера "Майбутнє ближче, ніж здається. Як технології змінюють бізнес, промисловість і наше життя" від видавництва Лабораторія. Розповідаємо головне.

Автори: Пітер Діамандіс та Стівен Котлер

Хто видав: Лабораторія

Переклад: Дмитра Кожедуба 

Книги в серії: Abundance: The Future Is Better Than You Think та Bold: How to Go Big, Create Wealth, and Impact the World

У попередніх серіях

Одразу попередимо, що ця книга – третя у серії міркувань авторів про технократичний світ майбутнього. Перші дві, «Достаток: майбутнє краще, ніж здається» та «Сміливість. Як досягти успіху, нажити статків і змінити світ», українською досі не видавалися. 

У попередніх книгах Діамандіс та Котлер змалювали досить оптимістичну картину світу майбутнього. Вони розписали, як людство досягне загального достатку завдяки експоненційному розвитку технологій, інноваторам-активістам, філантропам серед найбагатших власників та засновників технологічних компаній. 

Про що третя книга

Наш світ зовсім скоро докорінно зміниться. Темп розвитку технологій швидкий, як ніколи раніше, і завдячуємо ми цим технологіям 5G, штучного інтелекту, VR та AR. Діамандіс та Котлер анонсують явище, яке називають конвергенцією – коли хвиля технологій, яка зараз набирає сили, накриє нас з головою. Книга розповідає, як саме зміниться світ і з яких сфер прийдуть ці зміни.

До речі, ця хвиля технологій – не остання. Автори радять готуватися до цунамі. 

Хто автори

Пітер Діамандіс – засновник і голова фонду XPRIZE. Також він заснував Університет Сингулярності в Кремнієвій долині та ще понад 20 компаній у інноваційних сферах. Стівен Котлер – американський журналіст, популярний письменник та підприємець. 

Десять стовпів конвергенції 

Автори називають десять технологій, інновації у яких забезпечать прихід конвергенції та трансформацію світу, яким ми його знаємо. Ось вони: 

 • 1
  Квантове програмування
 • 2
  Штучний інтелект
 • 3
  Мережі та 5G
 • 4
  Сенсори
 • 5
  Робототехніка
 • 6
  VR та AR
 • 7
  3D друк
 • 8
  Блокчейн
 • 9
  Матеріально-технічні науки
 • 10
  Біотехнології. 

Наступний розділ присвячений тому, як ці технології змінять сфери освіти, охорони здоров'я, фінансів, маркетингу. Автори прогнозують значні прориви у питаннях тривалості життя та забезпечення людства їжею – тут їхні очікування співпадають з оцінками провідного експерта у ШІ Кайфу Лі.

Діамандіс та Котлер також згадують про загрози, що можуть завадити досягти золотої ери, яку обіцяє нам розвиток технологій. Але висновки роблять все ж позитивні – світ скоро радикально зміниться на краще. 

Чим книга може не сподобатись 

Всепоглинаючим оптимізмом. Котлер та Діамандіс малюють десь таку ж радісну та амбіційну картину майбутнього, як свого часу Жюль Верн та автори «Назад у майбутнє». Тим, хто теж досі чекає кросівок Марті МакФлая у роздрібному продажі не за $70 тис., може здатися, що автори страждають від тунельного зору. Принаймні у деяких аспектах. 

Кому радимо прочитати «Майбутнє ближче, ніж здається» 

Усім, хто хоче скласти уявлення про проривні технології у майже кожній зі сфер людського життя, не порпаючись у десятках книжок та сотнях статей. Однозначно радимо технооптимістам, стартаперам та тим, хто хоче розширити свій кругозір. Книга досить легко читається і залишає оптимістичний післясмак. 

Придбати книгу можна на сайті видавництва.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Навіщо бізнесу діджиталізація? Кейс «Дарниці»

Володимир Красотін 30 вересня 2022 15:23

У Львові стартувала ІТ Arena 2022. Сьогодні пітчать стартапи та чекають Халука Байрактара і Сергія Притулу

Юлія Даниленко 30 вересня 2022 10:29

TikTok визнали найінноваційнішим рекламодавцем серед маркетологів у всьому світі

Ірина Маринюк 8 вересня 2022 18:27

Як долати труднощі: три поради від філософів-стоїків

Роман Судольський 24 травня 2022 15:30

Keep calm and work: як працює інноваційний термінал «Нової пошти»

Наталія Миронова 21 лютого 2022 15:08