Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

SPEKотна читанка. Бліцмасштабування від засновника LinkedIn

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
5 грудня 2021 4 хвилин читання

SPEKA започатковує регулярну рубрику з оглядами новинок книжкового ринку. Разом із провідними українськими видавництвами ми обиратимемо книжки про бізнес і технології та ділитимимося головними інсайтами із нашими читачами. Для дебютного огляду заступниця головного редактора SPEKA Юлія Даниленко прочитала «Бліцмасштабування. Блискавичний шлях до побудови найдорожчих світових компаній» і переказує для вас у 3-хвилинному форматі.

Автори: Рід Хоффман та Кріс Є 

Хто видав: Видавництво Старого Лева, 2021

Переклад Ірени Чеканівської

Про авторів

«Бліцмасштабування» написали співзасновник LinkedIn Рід Хоффман та випускник Гарвардської бізнес-школи Кріс Є, активний дописувач для TechCrunch та VentureBeat. Обидва — визнані експерти у своїх сферах, тож порожніх балачок у книзі не буде, а от практичних кейсів, навпаки, дуже багато.

Що таке бліцмасштабування

Вже з обкладинки вам обіцяють розкрити секрет побудови та масштабування найдорожчих компаній, який автори назвали бліцмасштабуванням. Це набір агресивних технік, у якому швидкість б'є ефективність. Бліцмасштабування дозволяє компанії оперативно зростати і розширюватися, а його техніками користуються такі компанії, як Google, LinkedIn, Amazon та Facebook.

Бліцмасштабування зародилося у Кремнієвій долині, але, стверджують автори, працюватиме будь-де за умови правильного застосування.

Як розпочати бліцмасштабування

Щоб бліцмасштабувати свою компанію, ви маєте застосувати три основні техніки:

  • розробити інноваційну бізнес-модель з потенціалом зростання;
  • вбудувати у неї чинники зростання та агресивно інвестувати у розвиток;
  • впроваджувати інновації разом із командою.

Наскільки успішним буде ваше зростання, залежить від розміру ринку, налагодженої дистрибуції, маржі (що вища маржа, то більш ефективно працює принцип бліцмасштабування).

Техніка не діятиме, якщо ринку не потрібні ваші продукти чи послуги, а також якщо ви переоцінили здатність свого стартапу до масштабування.

Коли і кому потрібно бліцмасштабуватися

Техніка бліцмасштабування підходить і технологічним стартапам з Кремнієвої долини, і великим компаніям. Вона дієва і поза сферою бізнесу.

Також автори роблять короткий огляд регіонів, цікавих для бліцмасштабування. Особливу увагу приділяють Китаю, і не дивно, адже останнім часом він вирвався у світові лідери у багатьох сферах.

Що робити, коли бліцмасштабуватися почали конкуренти

Відповісти конкуренту, який користується технікою бліцмасштабування, можна у три способи: «пересидіти» його, дотримуючись традиційної стратегії компанії, приєднатися до нього і почати бліцмасштабуватися разом або уникати його, тобто перейти у стабільнішу сферу, де бліцмасштабування буде неефективним.

Чи варто читати «Бліцмасштабування»?

Так, якщо вас мотивує приклад Amazon, Facebook та інших корпорацій, ви любите успішні кейси та досвід західних стартаперів. Книга читається досить легко, попри велику кількість термінів та прикладів.

Для кого ця книга

Для стартаперів та власників бізнесів, успіх яких залежить від можливості агресивно та швидко захопити значну частку ринку. Тим, хто має справу з низькомаржинальним бізнесом, краще її відкласти або ж читати виключно для саморозвитку.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як долати труднощі: три поради від філософів-стоїків

Роман Судольський 24 травня 2022 15:30

SPEKотна читанка. Як майбутнє наступає нам на п'яти: розповідають Діамандіс та Котлер

Юлія Даниленко 14 січня 2022 12:42

SPEKотна читанка. Що один з перших інвесторів Facebook розповів про темну сторону соцмережі

Юлія Даниленко 12 січня 2022 14:13