Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Спецслужби США розробляють розумний одяг, здатний записувати аудіо, відео та дані про місцерозташування

Артем Житкевич
Артем Житкевич
24 серпня 2023 2 хвилин читання

Американське розвідувальне агентство IARPA (Intelligence Advanced Research Projects Activity) оголосило про початок проєкту SMART ePANTS, спрямованого на створення розумного одягу для своїх співробітників. 

Такий одяг має бути здатний записувати аудіо, відео та дані геолокації, а також допомагати персоналу відомств та службам швидкого реагування у небезпечних та стресових умовах.

За словами IARPA, це найбільші на сьогодні інвестиції у розробку «розумного текстилю», який відчувається та функціонує як будь-який предмет одягу. Зроблено це буде за рахунок розробки «електроніки, яка розтягуватиметься, згинатиметься і піддаватиметься пранню як звичайний одяг».

Результатом проєкту має стати міцний і стильний, готовий до носіння одяг, який оснащений гнучкою електронікою. Таким одягом оснащуватимуться співробітники американської розвідки, міноборони, міністерства внутрішньої безпеки та інших відомств.

У рамках проєкту IARPA уклали дослідницькі контракти з кількома організаціями. До них увійшли: американський некомерційний науково-дослідний інститут SRI International, Масачусетський технологічний інститут, компанія Nautilus Defense, ІТ-компанія Leidos та дослідницька компанія Areté.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати