Федеральна комісія зв'язку дозволила SpaceX розгорнути 7500 супутників Starlink другого покоління. Спочатку SpaceX запитувала дозвіл на запуск майже 30 тис. нових супутників.
Китайські дослідники вважають, що найновіші супутники SpaceX нібито ігнорують неписане, але загальновизнане правило відстані у 10 км. Вони закликають Китай наслідувати їхній приклад і розробити власний ліміт безпеки, щоб не поступатися США.
SpaceX продовжує готувати ракету Starship Mars до першого в історії орбітального випробувального польоту, що має статися незабаром. Статичне вогневе випробовування було успішним.
SpaceX збирається запустити супутник NASA Lunar Flashlight, а також HAKUTO-R Mission 1 — першу приватну японську місію, яка здійснить посадку на поверхню Місяця.
Компанія SpaceX продемонструвала прихильникам, як вони запускали ракету Falcon 9 з кораблем Dragon, що має доставити на МКС науковий вантаж.
SpaceX у суботу, 26 листопада, запустила на Міжнародну космічну станцію вантаж, серед якого було насіння карликових томатів для вирощування їх у космосі.
Після численних спроб місія «Артеміда І» нарешті стартувала, але проблеми продовжуються: на восьмий день польоту космічний корабель Orion перестав виходити на зв'язок. Втрата звʼязку тривала 49 хвилин, причина збою поки що невідома.
Американська компанія SpaceX подала позов на українську компанію ТОВ «Старлінк» та на «Укрпатент». Компанія Ілона Маска хоче достроково припинити дію торговельної марки «Старлінк».
Згадуємо головні новини 17 листопада.
NASA залучила SpaceX до наступних місій Artemis на Місяць. Корабель Starship висадить астронавтів на супутник Землі у 2025 і 2027 роках.
Місія Artemis I є першим етапом до нових польотів на Місяць з екіпажем на борту. Тим часом інша космічна ціль, Марс, складніша для колонізації, але у людства вже є певні ідеї. SPEKA розповідає, як виникла мрія колонізувати Марс і чому сьогодні людство трохи ближче до її здійснення.
Спеціалисти SpaceX показали, як суперважкий ракетоносій Starship запускає рекордні 14 двигунів. Раніше Super Heavy запускав сім двигунів.
Китайський стартап Space Epoc намагається розробити власні багаторазові ракети з нержавіючої сталі. Проте, вочевидь, це спроба зробити свою версію космічного корабля Starship від компанії SpaceX.
Україна планує звернутися по допомогу до іноземних союзників для фінансування Starlink, якщо SpaceX вимагатиме оплати. Наразі SpaceX надає послуги Україні безкоштовно.
Згадуємо головні новини 1 листопада.