Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

SpaceX запустить 7500 супутників Starlink другого покоління

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
2 грудня 2022 2 хвилин читання

Федеральна комісія зв'язку дозволила SpaceX розгорнути 7500 супутників Starlink другого покоління. Спочатку SpaceX запитувала дозвіл на запуск майже 30 тис. нових супутників.

SpaceX вперше попросила у Федеральної комісії зв'язку дозволу на розгортання 29 988 супутників Starlink другого покоління ще у 2020 році. Тепер вона задовольнила запит частково. Будівництво, розгортання та експлуатацію до 7500 супутників схвалили на висотах 525 км, 530 км і 535 км. У повідомленні FCC заявила, що затвердження 7500 супутників дозволить SpaceX надавати широкосмуговий доступ до інтернету користувачам у всьому світі, навіть тим, хто живе у віддалених районах, пише Engadget.

FCC обмежує кількість супутників, які SpaceX може натепер розгорнути, щоб вирішити проблеми з орбітальним сміттям і безпекою у космосі. Обмежений грант допоможе підтримувати безпечне космічне середовище та захистить інших супутникових і наземних операторів від шкідливих перешкод. Кілька компаній і навіть NASA раніше висловлювали занепокоєння щодо плану SpaceX розгорнути додаткові 30 тис. супутників.

Як стало відомо раніше, керівник SpaceX Ілон Маск заявив, що супутники Starlink другого покоління будуть набагато більшими за попередні і їх потрібно буде запускати на ракеті-носії компанії Starship. Більшими їх роблять масивні антени, через які будуть зв'язуватися з телефонами на Землі. Дійсно, співпраця T-Mobile та SpaceX, оголошена у серпні, залежатиме від супутників другого покоління Starlink. Компанії прагнуть покінчити з мобільними мертвими зонами завдяки цьому партнерству та забезпечити зв'язок скрізь, де є ясне небо, нехай й посеред океану.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Голова відділу Trust&Safety Twitter пішла з компанії

Єлизавета Гогілашвілі 10 годин тому

Коаліція винищувачів для України, суперкубок FPV Армії дронів та як сфотографувати Starlink в нічному небі. Ранкова SPEKA

Кіра Іванова 10 годин тому

Як і коли сфотографувати супутники Starlink у нічному небі

Ганна Гілова 2 червня 2023 09:52

Пентагон замовив «старлінки» Маску, військова допомога від Німеччини та як купити пиво долонею через Amazon One. Ранкова Speka

Кіра Іванова 2 червня 2023 07:00

Пентагон уклав зі SpaceX контракт щодо Starlink в Україні

Кіра Іванова 1 червня 2023 20:33