Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

SpaceX запустила 30-ту вантажну місію Dragon до МКС – відео

Олена Черкасець
Олена Черкасець
22 березня 2024 2 хвилин читання

SpaceX запустила свою 30-ту вантажну місію до Міжнародної космічної станції (МКС) для NASA (21 березня 2024), щоб доставити 3 тонни запасів і наукового обладнання до орбітальної лабораторії. 

Про це повідомила Space.

Ракета Falcon 9 з космічним кораблем Cargo Dragon без екіпажу стартувала з космічного стартового комплексу-40 (SLC-40) на станції космічних сил на мисі Канаверал Флориді.

Місія CRS-30 стала першим вантажним запуском з SLC-40 від березня 2020 року. Відтоді майданчик був оснащений новою стартовою вежею, яка дозволяє ефективніше завантажувати вантаж і модернізує обладнання для підтримки екіпажу. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Перед модернізацією SLC-40 вантаж завантажувався, коли ракета була горизонтальною, а потім піднімалася вертикально перед стартом. Проте завдяки новій стартовій вежі ця операція отримала значні поліпшення. Це дозволяє ефективніше завантажувати вантаж і модернізувати обладнання для підтримки майбутніх запусків, включаючи ті, що передбачають польоти людини у космос.
Сара Вокер, директор управління місією SpaceX Dragon

Перший ступінь прискорювача Falcon 9 повернувся на Землю і здійснив вертикальне приземлення у зоні посадки-1 SpaceX приблизно через вісім хвилин після запуску. Це був шостий запуск і посадка ракети-носія.

Це був перший вантажний запуск з SLC-40 від березня 2020 року  Це був перший вантажний запуск з SLC-40 від березня 2020 року 

Капсула Cargo Dragon CRS-30 відокремилася від верхньої частини ракети менш ніж за 12 хвилин після запуску. Космічний корабель проведе приблизно два дні у дорозі до МКС, а зустріч і стикування заплановані на 7:30 ранку за східним часом на 23 березня.

Понад 2,7 тис. кг наукових матеріалів, обладнання для технічного обслуговування, два нових набори кави, свіжі фрукти та овочі та інша їжа для жителів станції завантажили на борт Dragon на CRS-30. У це перевезення входить новий запасний насос, який зберігається у багажнику Dragon, що буде інтегрований у зовнішню систему теплового контуру космічної станції.

CRS-30 пристикується до зенітного порту модуля Harmony і залишатиметься там місяць, перш ніж зійти з орбіти та повернутися на Землю.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

NASA скасовує проєкт VIPER з пошуку льоду на Місяці, але запуск ракети продовжиться

Вікторія Рудзінська 2 години тому

NASA піддає запуски SpaceX на МКС незалежному огляду після інциденту з Falcon 9

Вікторія Рудзінська 17 годин тому

Через танення льоду доба на Землі збільшиться на кілька мілісекунд

Олеся Дерзська 17 липня 2024 16:23

Невдача Falcon 9 змушує NASA переглянути плани запуску Crew-9 на МКС

Вікторія Рудзінська 16 липня 2024 07:44

До Марса за 2 місяці: почалася розробка двигуна для прискорення міжпланетних перельотів

Дмитро Мухін 13 липня 2024 19:41