Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

SpaceX запускає місію NASA Lunar Flashlight: де дивитися трансляцію

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
29 листопада 2022 3 хвилин читання

SpaceX збирається запустити супутник NASA Lunar Flashlight, а також HAKUTO-R Mission 1 — першу приватну японську місію, яка здійснить посадку на поверхню Місяця.

Ракета Falcon 9 з корисним вантажем на борту підніметься з Космічного центру Кеннеді вранці у середу, 30 листопада. Супутник Lunar Flashlight розміром з портфель використовуватиме лазери для пошуку водяного льоду в постійно затінених кратерах на південному полюсі Місяця, досліджуючи місця, які не бачили сонячного світла мільярди років, повідомляє Digitaltrends.

Під час тримісячної місії Lunar Flashlight використовуватиме рефлектометр із чотирма лазерами, які випромінюють ближнє інфрачервоне світло з довжинами хвиль, які легко поглинаються поверхневим водним льодом, повідомили у NASA, додавши: «Якщо лазери потраплять на оголену скелю, світло відбиватиметься назад до космічного корабля. Але якщо ціль поглинає світло, це свідчить про наявність водяного льоду. Чим більше поглинання, тим більше може бути льоду».

Є надія, що місячну воду одного разу можна буде використовувати для астронавтів у довготривалих місіях на Місяць і навіть використати у створенні ракетного палива для місій, які запускаються з Місяця на такі планети, як Марс. Такий прорив зробить космічні польоти набагато ефективнішими, оскільки запуск із Місяця, який має набагато меншу гравітаційну силу, ніж Земля, усуне потребу у величезних ракетах і великій кількості палива.

Запуск у середу також перенесе у космос японський посадковий модуль HAKUTO-R  для доставки на Місяць для ряду державних і приватних корисних вантажів.

Де дивитися трасляцію

SpaceX планує запустити свою ракету Falcon 9 із Космічного центру Кеннеді у Флориді о 3:39 ранку за східним часом (00:39 ночі за тихоокеанським часом / 8:39 ранку за UTC) у середу, 30 листопада. Трансляція розпочнеться приблизно за 15 хвилин до старту.

Якщо запуск не вдасться виконати вчасно, то ймовірно йогоперенесуть на четвер, 1 грудня, о 3:37 ранку за східним часом (00:37 ночі за тихоокеанським тихоокеанським часом / 8:37 ранку UTC), коли доступна резервна можливість.

Що відбуватиметься під час запуску Lunar Flashlight

SpaceX продемонструє ракету Falcon 9, яка стартує з Космічного центру Кеннеді, освітлюючи небо Флориди. Камери на землі та на самій ракеті відстежуватимуть перші етапи польоту. Відрив першого ступеня високо над Землею транслюватиметься у прямому ефірі, як і приземлення ракети-носія у зоні посадки 1 на невеликій відстані від місця запуску. Окрім того, очікуйте докладних коментарів про мету місії, а також про сам політ ракети у космос.

Нагадаємо, як раніше повідомлялося, дані програми Lunar IceCube, які будуть збирати апарат розміром із взуттєву коробку, матимуть величезний вплив на науку про Місяць. Розуміючи динаміку води та інших речовин на Місяці, вчені зможуть передбачити сезонні зміни місячного льоду. Це має значення для використання води з льодників як ресурсу в майбутньому.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Космічна ракета Північної Кореї вибухнула під час запуску — відео

Владислав Паливода 27 травня 2024 22:10

Вчені розрахували шанс падіння на Землю автівки Tesla, що борознить космос

Дмитро Мухін 26 травня 2024 19:54

Місія NASA Psyche запускає іонні двигуни. Як вони працюють та чому це важливо для далеких космічних місій

Олександр Тартачний 24 травня 2024 08:30

Місія NASA Psyche стартує з новими магнітними двигунами Холла

Вікторія Рудзінська 23 травня 2024 09:01

T-Mobile і SpaceX провели перший демонстраційний запуск прямого супутникового зв'язку

Вікторія Рудзінська 22 травня 2024 17:09