Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Сотня британських компаній перейшла на 4-денний робочий тиждень

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
1 грудня 2022 2 хвилин читання

Працівники ста британських компаній перейшли на чотириденний робочий тиждень без втрати зарплати. Тисячі працівників відтепер матимуть три законні вихідні дні згідно з політикою, яка називається трансформаційною.

Це важлива віха у кампанії з фундаментальної зміни підходу Британії до роботи. У 100 компаніях працюють 2600 співробітників — це мізерна частка працездатного населення країни, але група кампанії чотириденного тижня сподівається, що вони стануть авангардом великих змін, повідомляє The Guardian. 

Прихильники чотириденного робочого тижня кажуть, що п'ятиденний тиждень є пережитком минулої економічної епохи. Вони стверджують, що чотириденний тиждень спонукатиме компанії підвищувати продуктивність, тобто вони зможуть створювати той самий результат, витрачаючи менше годин. Для деяких організацій ця політика також виявилася корисним способом залучення та утримання працівників.

Дві найбільші компанії, які підписалися на кампанію, — це Аtom Bank і глобальна маркетингова компанія Awin. У кожної з них по 450 співробітників у Великій Британії. Вони були акредитовані кампанією чотириденного тижня, а це означає, що вони продемонстрували, що справді скоротили робочий день для працівників, а не змушували їх працювати довше.

«Протягом останніх півтора років ми спостерігали підвищення здоров'я та благополуччя співробітників, водночас покращилося наше обслуговування та зв'язки з клієнтами, а також зв'язки з талантами та утримання». 

Нагадаємо, що кампанія у Великій Британії також координує найбільшу в світі пілотну програму для приблизно 70 компаній, у яких працюють майже 3300 людей. Планується запровадити чотириденний тиждень під наглядом дослідників із Кембриджського та Оксфордського університетів, Бостонського коледжу та мозкового центру Autonomy.

Деякі історики кажуть, що дебати про запровадження чотириденного тижня схожі на кампанію 19-го століття щодо дводенних вихідних.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Плани змінюються, а цінності залишаються: як ІТ-галузь прожила минулий рік і чого очікувати у 2023-му

Владислав Миронович 1 годину тому

Українське ІТ у цифрах: скільки заробили, скільки принесли у бюджет, завдяки чому зростали IT-компанії

Христина Коновалова 2 години тому

Які зарплати отримують українські PM, HR та DevOps — опитування

Катерина Колонович 30 січня 2023 13:38

Гандури та абаї: як українські жінки завойовують IT-ринок Саудівської Аравії

Владислав Миронович 27 січня 2023 11:00

Розвиток маркетплейсу: робота з попитом та пропозицією контенту — що має бути першим?

Владислав Миронович 26 січня 2023 13:00