Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Шостий пакет санкцій ЄС набув чинності

Ольга Кротовська
Ольга Кротовська Редакторка стрічки новин
3 червня 2022 2 хвилин читання

В «Офіційному журналі ЄС» опублікували свіжий, уже шостий, пакет санкцій проти росії за її повномасштабне вторгнення в Україну. Обмежувальні санкції набули чинності.

Новий пакет санкцій передбачає:

  • Заборону на купівлю, імпорт або передання сирої нафти та деяких нафтопродуктів із рф до країн ЄС (на відмову російської нафти документ відпускає від пів року для сирої нафти до 8 місяців для інших продуктів нафтоперероблення. Виняток передбачений для імпорту сирої нафти трубопроводом до тих країн-членів ЄС, які через географічне положення не можуть замінити російські поставки альтернативними). 
  • Відключення від системи SWIFT трьох російських банків (Сбербанку, Московського кредитного банку та Россільгоспбанку) та Білоруського банку розвитку та реконструкції.
  • Розширення списку товарів та технологій, які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектору оборони та безпеки (міститиме 80 хімікатів, які можуть бути використані для виробництва хімічної зброї).
  • Заборону трьох російських державних телеканалів («Росія РТР/РТР Планета", "Росія 24" та "Міжнародний ТВ Центр").
  • Заборону надання росії бухгалтерських, піар-послуг та консультаційних послуг, а також хмарних сервісів.
  • Розширення чорного списку особами, які відповідальні за військові злочини, бізнесменами, чиновниками та членами їхніх сімей, а також компаніями, що задіяні у сфері оборони та фінансових організацій (до списку потрапили діти Дмитра Пєскова, Аліна Кабаєва, Тетяна Навка, УАЗ, КамАЗ, «Сухий», Нижньокамський завод вантажних шин, «Воєнторг», ТОВ «ВоєнТекстильПром». Окрім того, під санкції потрапили командування та офіцери 64-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади рф, причетності до подій у Бучі).

Нагадаємо: 2 червня 2022 року посли країн-членів Європейського Союзу ухвалили рішення про шостий пакет санкцій для росії

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Єврокомісар обговорить із гендиректором OpenAI регуляцію ШІ в ЄС

Ганна Гілова 31 травня 2023 08:46

Twitter вийшов із кодексу ЄС щодо дезінформації

Кіра Іванова 28 травня 2023 10:41

Україна увійшла до GovTech-об'єднання в ЄС

Ганна Гілова 27 травня 2023 14:06

Facebook має рекордний штраф €1,2 млрд за передання персональних даних із ЄС у США

Ганна Гілова 23 травня 2023 09:59

Російський «Яндекс» планують продати підсанкційним олігархам: хто вони такі

Ольга Горбенко 22 травня 2023 15:31