Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Роман Судольський
Роман Судольський Журналіст
8 листопада 2022 9 хвилин читання

Software Engineering майбутнього: як AUK готує айтівців до великих цілей та амбітних посад

Вже зараз, в очікуванні перемоги України, постає питання відбудови країни та її економіки. Однією з пріоритетних сфер для повоєнного відновлення України, проголошеною на конференції у швейцарському Лугано, стала саме ІТ-сфера поряд з космічною галуззю та літакобудуванням. Після перемоги ці процеси будуть ще потужнішими, а отже, готувати підґрунтя для майбутнього успіху треба вже сьогодні.

American University Kyiv (AUK), який допомагає українцям здобувати освіту американського зразка, не виїжджаючи з України, розпочав набір на магістерську програму Software Engineering, що базується на академічних програмах Arizona State University (ASU) — одного з найбільших та найінноваційніших університетів США.

Магістри АЮК здобудуть якісну освіту, яка відповідає американським та українським стандартам, та отримують подвійний диплом. Перший рік студенти навчатимуться в Україні, другий рік в Аризоні, але онлайн, з огляду на воєнний стан в Україні.

SPEKA поспілкувалася з ректором та викладачами АЮК про те, як і навіщо готувати айтівців, чому це набуло ще більшої актуальності після початку повномасштабної війни та як саме готують магістрів Software Engineering.

Нагадаємо, що трохи раніше ми опитували топів ІТ-компаній про проблеми в ІТ-освіті, і ось який результат отримали.

Чому ІТ-сфера у пріоритеті

Під час повномасштабної війни ІТ-галузь виявилася однією з найстійкіших. У лютому майже 80% бізнесів вимушено закрилися. Переважна більшість серед них уже відновилася, і натепер їх не більше 10%. Найменше закритих бізнесів було саме в ІТ, а найкраще відновилася знову-таки ІТ-сфера.

Також ІТ є найбільш експортно орієнтованою галуззю, з якою Україна буде масштабно виходити і вже виходить на світовий ринок.

Але починається цей шлях з якісної ІТ-освіти.

«Сьогодні в Україні бракує ІТ-спеціалістів, які можуть відразу працювати у великих компаніях або самі будувати їх. Тому ми маємо робити наголос на ІТ-освіті в Україні. Ми чекаємо на програмі Software Engineering тих професіоналів, які бажають поповнити свій досвід новими глобальними знаннями. Сьогодні ми спостерігаємо великий попит на наші програми серед профі, які працюють у різних галузях економіки країни. Тому навчання в АЮК стартує двічі на рік, щоб задовольнити потребу у нових знаннях».

Роман Шеремета
Роман Шеремета ректор AUK

Магістерська програма Software Engineering — МВА для айтівців

Це унікальна освітня магістерська програма в Україні, яка дає навички та поглиблює знання та вміння, необхідні фахівцям, що мріють про позиції лідів та архітекторів програмних продуктів високого рівня. Студентам пропонують навчальні дисципліни та практичні заняття, які моделюють життєвий цикл програмного забезпечення, особливості управління командою кваліфікованих інженерів.

Також навчатимуть:

  • візуалізації даних;
  • плануванню та оцінюванню результатів процесу тестування програмного забезпечення; 
  • архітектурі та дизайну ПЗ;
  • ухвалювати рішення тощо. 
Усе це разом формує спеціальні навички, якими мають володіти топменеджери високотехнологічних проєктів.

Олександра Антонюк, Ph.D. з математики, запрошена професорка AUK, наголошує, що у магістратурі навчатимуться люди з досвідом роботи у сфері ІТ, які прагнуть зробити прорив у кар'єрі. Навчитися програмувати зараз можна на курсах або навіть самостійно, чого дійсно бракує роботодавцям — людей, які можуть самостійно вести доволі великі ІТ-проєкти, архітекторів, тімлідів тощо.

Магістерська програма AUK — це схоже на MBA зі Software Engineering. Там навчають як софтскілів, так і хардскілів, аби випускник міг керувати і технічним проєктом, і командою людей.

Мова викладання — англійська на 100%

Оскільки ІТ-галузь здебільшого експортно орієнтована, вона має будуватися англійською. На жаль, далеко не всі ІТ-фахівці володіють англійською та тому рівні, якого потребує ця сфера. Якщо мови програмування потребують базового знання англійської, то комунікація з міжнародними клієнтами на рівних — це вже якісно інші знання.

Олександр Романко
Олександр Романко
запрошений професор АUК

«Англійська мова — це мова міжнародного спілкування в ІТ, і у багатьох випадках вона не менш важлива, ніж технічні знання. Ми розмовляємо з ІТ-компаніями, і багато з них розповідають, що, умовно кажучи, довчити розробника під їхні потреби триває три місяці, а щоб довести англійську до певного рівня, потрібен майже рік».

«Нашим студентам подобається навчання англійською. З одного боку, це виклик для них, а з іншого — вони відчувають, що це на всі сто американська програма, що дає змогу всебічно удосконалюватися, повністю занурюючись у мову навчання», – пояснює ректор AUK Роман Шеремета. 

Викладачі-міжнародники, які володіють і теорією, і практикою

В університеті більшість викладачів не лише мають міжнародний досвід, але також є практиками. Серед них чимало іноземців, так само як українських фахівців, які викладали у зарубіжних університетах. Це професори, які працюють в індустрії і водночас викладають, директори компаній, справжні знавці своєї справи та талановиті викладачі водночас.

В AUK, як і в американській системі вищої освіти, працює підхід відкритих дверей, який до вподоби усім студентам. Вони можуть будь-коли зайти і поспілкуватися з лектором або навіть ректором і ніколи не почують зневажливого «приходьте у прийомні години». Звісно, поки що цей підхід через війну та питання безпеки, реалізований в онлайн-форматі.

Інноваційність і найкраще від Аrizona State University

Основа AUK-програм із Software Engineering — це навчальна програма для розробників ПЗ в Arizona State University, який є партнером AUK. Цей університеті у 2022 році вже сьомий рік поспіль визнаний найінноваційнішим навчальним закладом США. Разом із його фундаментальними підходами AUK запозичує й нові підходи щодо навчання.

Крім того, університет тісно співпрацює з ринком праці, узгоджуючи як затребувані навички, так і застосовуючи аналітику даних до дизайну самих курсів. Зокрема, це може бути автоматичний аналіз вакансій, до якого вдаються в ASU та деяких західних університетах, або моделювання навичок, що корелюються з найвищими зарплатами у галузі, та їхні подальша імплементація у навчальні курси.

«Ми досліджуємо та аналізуємо, які навички потрібні фахівцям з Software Engineering на ринку праці. Тому програма є практичною, заточеною під умови ринку. Наші випускники можуть працювати в інтернаціональних компаніях в Україні та за кордоном, претендувати на посади у таких ІТ-гігантах, як Google, Facebook, Amazon», – додає запрошений професор Олександр Романко. 

Із західної освіти до української також перетікає підхід щодо створення для студентів екосистеми, де вони почувалися б як вдома.

Олександра Антонюк, Ph.D. з математики, запрошена професорка AUK, розповідає про ще одну відмінну рису екосистеми — академічну доброчесність. Це про довірливі стосунки і чесну угоду між студентами і викладачами: знання важливіші за оцінки.

Олександра Антонюк
Олександра Антонюк
Ph.D. з математики, запрошена професорка АUК

«Якщо студент не впорався через якісь власні обставини, у нього завжди є шанс здати знову. Ми намагаємося протягом семестру допомогти отримати потрібні йому кредити, підлаштовуємося до потреб студента, якщо це не впливає на якість здобутих ним знань».

Ще один прогресивний і зручний підхід у системі навчання AUK — доступність матеріалів усіх курсів у LMS-системі Canvas, до якої додаватимуть інструменти для гейміфікації навчання на зразок EdDiscussion та InScribe.

«Ми першими в Україні застосували систему управління навчанням Canvas, що дає змогу налагодити комплексний підхід: містить всі навчальні матеріали, конспекти, презентації, відеолекції, які доступні в одному місці протягом усіх років навчання. Замість тонни паперових матеріалів студенти мають єдиний доступ, що створює чіткий процес співпраці між викладачами і студентами», – Роман Шеремета, ректор AUK

Освіта, максимально наближена до практики

Реформа вищої освіти в України нарешті спрямовується на більше застосування практики у навчанні та орієнтацію на ринок праці. У цьому американська освіта виграє, адже вона давно будується з фокусом на клієнта, тобто студента, який прагне отримати найкращу кваліфікацію та зрештою переваги на ринку праці. Тому AUK будує прикладну освіту для айтівців у партнерстві з провідною ІТ-компанією ЕРАМ Systems.

American University Kyiv
American University Kyiv
American University Kyiv
American University Kyiv

Програми ASU, які викладають в AUK, удосконалюються разом із фахівцями-практиками ЕРАМ, зважаючи на їхній фідбек, практичні кейси, вимоги до скілів, навіть додаються нові курси.

Частину курсів надає EPAM, який теж має чимало власних ноу-хау та педагогічних напрацювань. З практичного боку ці курси адаптовані до вимог сьогодення, тому студент навчатиметься на найактуальніших практиках і після випуску зможе легко адаптуватися до вимог ІТ-компаній без тривалих індакшинів та додаткових навчань.

Перший набір на магістерську програму Software Engineering відбувся влітку. Ці студенти вже навчаються і за півтора або два роки (залежно від того, який із треків вони оберуть) здобудуть системні знання та американський диплом, перед власником якого відкривається безліч кар'єрних дверей та можливостей.

Роман Шеремета
Роман Шеремета
ректор AUK

«Я надзвичайно вражений якістю наших студентів. Я очікував, що у нас будуть хороші та мотивовані студенти, але вони перевершили мої очікування. Чи це всі такі студенти в Україні, чи це нам пощастило, але вони всі вкрай мотивовані, з високим рівнем англійської мови, амбітні, з бажанням досягати великих цілей. І ми будемо допомагати їм це зробити». 

Зараз в American University Kyiv триває набір на весняний семестр та діє стипендія. Здобувайте американську освіту зі знижкою у 40%. Докладніше про університет, викладачів та програму читайте на сайті AUK.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Складна зима, ІТ-фриланс, якою буде допомога Україні. Кращі матеріали тижня

Юлія Даниленко 3 години тому

Як працюють ІТ-фрилансери, що треба для збереження талановитих працівників та в чому полягає нова етика українського бізнесу: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 20 годин тому

Правила work-life balance: бізнес, медитації та байдарки. Founder та СЕО Unicsoft Олексій Завгородній

Христина Коновалова 3 грудня 2022 11:03

Чому під час війни і атак по енергетичній інфраструктурі варто використовувати електронні документи

Владислав Миронович 2 грудня 2022 18:00

План безперервності бізнесу: ключові поради, як досягти стійкості

GlobalLogic Ukraine 2 грудня 2022 13:30