Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

SoftServe та Superhumans розповіли про першу спільну з американцями місію протезування. Що далі?

Богдан Камінський
Богдан Камінський
2 вересня 2023 4 хвилин читання

Львівський центр реабілітації Superhumans та компанія SoftServe розповіли про першу американсько-українську місію протезування військових та цивільних, у межах якої безплатну допомогу отримали 23 пацієнти.

Проєкт стартував 21 серпня. Чотири фахівці Медичного центру ортезування та протезування (Мериленд, США) провели 10 днів у львівському центрі Superhumans. Там вони поділилися своєю експертизою з українськими колегами та працювали над протезуванням пацієнтів.

Українські та американські фахівці реабілітаційного центру Superhumans працюють над створенням протеза
Українські та американські фахівці реабілітаційного центру Superhumans працюють над створенням протеза
Українські та американські фахівці реабілітаційного центру Superhumans працюють над створенням протеза

У реалізації проєкту взяла участь компанія SoftServe, яка виділила Superhumans $1 млн. Регіональна менеджерка SoftServe в Україні Анастасія Фролова поділилась, що рішення про фінансування ухвалили «фактично миттєво».

За такий короткий проміжок команда змогла подвоїти кількість пацієнтів, які вийдуть з центру з абсолютно новою якістю життя, це просто фантастично.
Анастасія Фролова

Фролова також повідомила, що ї плани розробити протоколи для збагачення досвіду українських лікарів, щоб допомагати більшій кількості пацієнтів.

Результати першої американсько-української місії в Superhumans

За словами генеральної директорки Superhumans Ольги Руднєвої, до партнерства з Медичним центром ортезування та протезування йшли приблизно рік. Унікальність проєкту посягає в тому, що українські фахівці можуть одночасно навчатися та протезувати пацієнтів.

Мета першого етапу місії була попрацювати з десятьма пацієнтами, але врешті ми змогли допомогти 23.
Ольга Руднєва
Генеральна директорка Superhumans Ольга Руднєва (ліворуч) та регіональна менеджерка SoftServe в Україні Анастасія Фролова (праворуч) Генеральна директорка Superhumans Ольга Руднєва (ліворуч) та регіональна менеджерка SoftServe в Україні Анастасія Фролова (праворуч)

Руднєва додала, що фахівцям вдалося значно пришвидшити протезування та реабілітацію пацієнтів. Деякі з них змогли стати на ноги та піти вже за два дні. Однак, попри вражальний результат, пацієнтам необхідна тривала реабілітація.

Пацієнти реабілітаційного центру Superhumans
Пацієнти реабілітаційного центру Superhumans
Пацієнти реабілітаційного центру Superhumans

Superhumans працює з найскладнішими випадками ампутацій

Медичний директор Superhumans Андрій Віленський повідомив, що до центру обирають пацієнтів з високими ампутаціями. Такі випадки найскладніше протезувати, однак американський досвід дозволив значно пришвидшити цей процес.

Віленський нагадав: на жаль, сьогодні є дуже великий запит на протезування. Тому одне з завдань Superhumans — інтегрувати та поширити технології в Україні. 

Натепер у центрі працюють здебільшого львівські фахівці, однак до проєкту намагаються залучити лікарів з усіх регіонів. Зокрема, у місії брали участь медики з Миколаєва.

Протезист та операційний директор американського медичного центру Ян Фотергілл додав, що складні випадки ампутацій відбуваються здебільшого через затримку евакуації військових з поля бою. За його словами, у деяких випадках бійці чекали на допомогу кілька годин.

Затримки відбуваються через інтенсивність обстрілів на передовій, а не дії медичних бригад, підкреслив Фотергілл. Проте досвід Superhumans може стати корисним на фронті та дозволить зменшити кількість складних ампутацій через використання турнікетів.

Руднєва також додала, що довга евакуація ускладнює подальше протезування. Це впливає як на реабілітацію пацієнтів, так і на вартість лікування.

Наступна місія Superhumans стартує у жовтні

У жовтні Superhumans запустить другий етап американсько-української місії. За словами Руднєвої, спочатку її планували розгортати у США, але врешті вирішили проводити її в Україні.

Другий етап присвятять верхнім кінцівкам. Під час всієї місії, яка триватиме до кінця року, Superhumans планує надати допомогу 30 пацієнтам.

Працівники реабілітаційного центру Superhumans Працівники реабілітаційного центру Superhumans
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

США та Велика Британія застосували санкції проти російських хакерів з ФСБ

Артем Житкевич 7 грудня 2023 23:00

США надають Україні новий пакет військової допомоги на $175 млн

Артем Житкевич 6 грудня 2023 21:38

SoftServe визнали постачальником ПЗ 2023 року у звіті Gartner

Юлія Мирська 5 грудня 2023 13:40

Уряд США змусив арабських інвесторів вийти з ШІ-стартапу Сема Альтмана

Артем Житкевич 1 грудня 2023 20:32

У США планують зробити квантовий інтернет більш доступним

Артем Житкевич 1 грудня 2023 19:49