Сьогодні, 20 січня, СБУ затримала сімох російських агентів, які коригували ракетні удари по Дніпру. Серед них один з айтівців SoftServe.
Війна безумовно змінила ІТ-ландшафт країни. Київ був головним технологічним хабом, в якому було сконцентровано найбільше співробітників і компаній. В перші місяці війни, коли на вулицях було чутно постріли, а росіяни впритул наближалися до столиці, ІТ-спільнота переїхала у безпечніші локації. Зокрема, за інформацією Forbes, у Львові кількість айтівців на початку війни збільшилася втричі.
Найбільша ІТ-компанія з українським корінням SoftServe відкриває офіс у Тернополі. Нова локація буде ефективно працювати в умовах екстрених відключень світла та перебоїв зв'язку.
Журнал «Forbes Україна» опублікував рейтинг 30 приватних компаній України, які виявилися стійкішими за інших в умовах війни. Серед них сім компаній з IT-сегменту.
Освітня платформа Prometheus запускає доступні IT-курси у партнерстві з GlobalLogic, Ciklum та SoftServe. 700 охочих зможуть долучитися до освітніх програм безкоштовно завдяки стипендіям.
SPEKA поспілкувалася з Андрієм Переймибідою, керівником центру розвитку талантів компанії SoftServe. В інтерв'ю говорили, як змінюється навчання IT-початківців, про зворотний бік популярності IT, вплив війни на індустрію. У цьому матеріалі головні поради та гайд отримати першу роботу в IT.
Андрій Переймибіда вже 17 років займається пошуком та навчанням айтівців. Ми поговорили з ним про те, як обрати напрям для роботи, скільки триватиме навчання, як пройти стажування та виділитися серед інших кандидатів. А також які soft skills працівника справді потрібні компанії та про зворотний бік популярності IT.
Від початку повномасштабної війни багато українців втратили свій стабільний заробіток. Станом на липень 2022 року кількість людей, що втратили роботу через війну, досягла 39%. IT-індустрія одна з небагатьох, яка почувається впевнено, а тому продовжує наймати нових спеціалістів у свої команди.
Українські фахівці з ІТ-компанії SoftServe розробили застосунок «НУМО розвивальні ігри» у межах співпраці з ЮНІСЕФ. Із таким застосунком дитина буде самотужки розвиватися, мати корисне дозвілля, займатися пізнавальними активностями, розвивати ключові навички й, наскільки це можливо, відволікатися від війни.
Згадуємо найцікавіші новини 22 липня.
IT-компанія SoftServe запускає серію заходів в укриттях під назвою «SoftServe Underground». Вони відбудуться у 8 містах України. Заходи допоможуть фахівцям познайомитися з локальними ІТ-ком'юніті, що особливо важливо для спеціалістів, які переїхали з інших міст.
ЮНІСЕФ в Польщі та IT-компанія SoftServe створили інформаційну платформу «Спільно», яка об'єднала всю актуальну інформацію для українців, що наразі перебувають в Польщі. Після 24 лютого в країну в'їхало понад 4,3 мільйона осіб.
Щодоби додому повертаються 10-15 працівників SoftServe. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну компанія релокувала понад 4 тис. працівників. Від травня спостерігається тренд на повернення фахівців до звичних локацій. Загалом додому повернулися 1082 людини.
Мінцифри та українська блокчейн-спільнота запустили перший NFT-музей війни в Україні. Тут поєднуються блокчейн-технологія, мистецтво та фіксація історичних фактів.
Співзасновник SoftServе Тарас Кицмей розповів, що компанія заплатила 24 млн грн податків наперед, аби влити додаткові ресурси до української економіки.