Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Соціальні мережі є джерелом новин для 74% українців: опитування

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
29 листопада 2022 2 хвилин читання

InMind та USAID-Internews поділились результатами дослідження «Українські медіа, ставлення та довіра у 2022». З нього стало відомо, що українці стали менш довіряти телебаченню та більш — соціальним мережам.

У 2022 році відбулися суттєві зміни у споживанні новин, повідомили автори дослідження

Так, в Україні скоротилося споживання ТБ, радіо, преси та інтернет-сайтів (найбільше ТБ), а аудиторія новин перейшла переважно в соціальні мережі. Майже 50% українців використовують для новин декілька видів медіа; як що вони використовують лише одне джерело, то це, як правило, соціальні мережі.

Найвищий рівень довіри мають новини у соціальних мережах (близько 60% респондентів довіряють саме їм), 54% – національним новинам онлайн і 48% – новинам національного телебачення.

Соціальні мережі популярніші серед українців віком 18-35 років, новинні сайти — серед тих, кому 35-45 років, а українці старші за 46 років становлять більшість телевізійної аудиторії. Серед новинних сайтів споживачі віддають перевагу новинним онлайн-сервісам, таким як Google або Укр.нет. Найпопулярнішим каналом для споживання новин є 1+1 (62%).

Автори зазначають, що Telegram у 2022 році став основною соціальною мережею як для комунікації, так і для споживання новин, продемонструвавши значне зростання в обох категоріях. Facebook скоротив охоплення аудиторії та втратив позиції у споживанні новин. Viber також зменшив охоплення аудиторії, але залишився стабільним для споживання новин.

Також автори зазначили, що споживання регіональних новин цього року значно зросло практично для всіх джерел, проте для радіо та інтернет-сайтів найбільше. 

У 2022 році збільшилася частка споживачів, які звертають увагу на джерело новин. Водночас люди рідше зауважують, чи представлені різні точки зору. Також збільшилася частка тих, хто готовий довіряти улюбленим медіа «за замовчуванням».

Раніше SPEKA розпитала читачів, з яких джерел вони передусім отримують інформацію, як часто читають новини та яким каналам довіряють.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Сприйняття брендів після виходу з ринку рф: соціологія та медіааналітика

Платформа LOOQME 2 години тому

В США вперше у світі зробили рентген-знимок атома

Артем Житкевич 4 години тому

Потяги «Інтерсіті+» планують обладнати терміналами Starlink до кінця року

Олександр Тартачний 1 червня 2023 14:20

Інтернет-з’єднання в Україні порушилось у деяких регіонах 30 травня

Ольга Горбенко 30 травня 2023 17:25

На тимчасово окупованих територіях Криму та Запоріжжя зник інтернет: у чому причини

Ганна Гілова 27 травня 2023 12:58