Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Шо, знову? Facebook погрожує блокувати новини, цього разу в Канаді

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
24 жовтня 2022 2 хвилин читання

Компанія Facebook погрожує блокувати показ новин у Канаді на своїй платформі. Все через законопроєкт, що примусить компанію платити компесації ЗМІ за показ їхнього контенту.

Як повідомляє The Wall Street Jornal, власники Meta Platform попередили владу Канади про готовність заблокувати поширення канадського новинного контенту в соцмережі Facebook, як це було в Австралії минулого року. Причина та сама — законодавча норма, що примушує виплачувати компенсацію ЗМІ за публікацію їхніх новин на сторонніх майданчиках.

Законопроєкт перебуває на розгляді канадського парламенту. Facebook виступив проти цієї ініціативи, звинувативши канадський уряд у тому, що він не дозволив йому свідчити перед законодавцями. Погрожуючи припинити показ новин на своїх сторінках, компанія чітко дала зрозуміти, що може вжити рішучих заходів, якщо законопроєкт ухвалять.

«Канада неймовірно важлива для Meta. Канадці завжди зможуть використовувати Facebook, щоб спілкуватися з друзями та родиною, допомагати створювати спільноти та розвивати свій бізнес. Але зіткнувшись із несприятливим законодавством, яке базується на хибних припущеннях, які суперечать логіці роботи Facebook, ми вважаємо важливим бути прозорими щодо можливості того, що ми можемо бути змушені розглянути питання про те, чи продовжувати дозволяти обмін новинним вмістом у Канаді», — йдеться у повідомленні компанії.

Ситуація майже ідентична тій, що була в Австралії у 2021 році.Тоді австралійські законодавці прийняли подібне законодавство, через що Facebook призупинив обмін новинами в цій країні. Після тривалих суперечок Facebook нарешті погодився й уклав угоду з урядом Австралії.

Тільки час покаже, як розгорнеться суперечка Facebook з Канадою і чи закінчиться вона на таких самих умовах, як в Австралії.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta погрожує видалити новини з Facebook та Instagram в Каліфорнії

Кіра Іванова 7 годин тому

Хто з техногігантів порушує регламент захисту даних

Назарій Присяжнюк 25 травня 2023 16:15

Мeta оштрафували на $1,3 млрд за передання даних: що це означає і чому це важливо

Олександр Тартачний 23 травня 2023 14:30

Facebook має рекордний штраф €1,2 млрд за передання персональних даних із ЄС у США

Ганна Гілова 23 травня 2023 09:59

Ірландія оштрафувала Meta на рекордну суму за передавання даних користувачів

Єлизавета Гогілашвілі 22 травня 2023 12:59