Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

SLAC створила найпотужніший у світі рентгенівський лазер LCLS-II

Юлія Мирська
Юлія Мирська
20 вересня 2023 2 хвилин читання

Національна прискорювальна лабораторія SLAC Міністерства енергетики США представила модернізований рентгенівський лазер на вільних електронах LCLS під назвою Linac Coherent Light Source-II (LCLS-II), повідомляє SLAC.

Рентгенівський лазер на вільних електронах (XFEL) виробляє дуже яскраві та короткочасні імпульси рентгенівського світла, що дозволяє вченим ретельно вивчати, як молекули, атоми та електрони рухаються та взаємодіють між собою. 

LCLS, перший у світі жорсткий XFEL, розпочав свою роботу в квітні 2009 року, а його рентгенівські імпульси були значно яскравішими, ніж попередні. Лазер пришвидшує електрони через мідну трубу за кімнатної температури, що обмежує його швидкість до 120 рентгенівських імпульсів на секунду.

Однак модернізований LCLS-II може виробляти до мільйона рентгенівських імпульсів на секунду, що в 8 тис. разів перевершує продуктивність LCLS. Він створює майже безперервний рентгенівський промінь, який у середньому на 10 тис. разів яскравіший, ніж у LCLS. Крім того, використовуючи LCLS-II можна робити детальні знімки швидких процесів.

Вчені очікують, що розширені можливості рентгенівського лазера призведуть до прориву в розробці нових матеріалів з унікальними властивостями, що вплине на різні галузі, включаючи електроніку та аерокосмічну інженерію.

SLAC створила найпотужніший у світі рентгенівський лазер LCLS-II SLAC створила найпотужніший у світі рентгенівський лазер LCLS-II
0
Прокоментувати
Інші матеріали

США та Велика Британія застосували санкції проти російських хакерів з ФСБ

Артем Житкевич 7 грудня 2023 23:00

США надають Україні новий пакет військової допомоги на $175 млн

Артем Житкевич 6 грудня 2023 21:38

Уряд США змусив арабських інвесторів вийти з ШІ-стартапу Сема Альтмана

Артем Житкевич 1 грудня 2023 20:32

У США планують зробити квантовий інтернет більш доступним

Артем Житкевич 1 грудня 2023 19:49

Google та Apple видалили застосунки підсанкційних російських банків

Юлія Мирська 1 грудня 2023 12:50