Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Скорочення стало несподіванкою». Що розповідає українка, яка потрапила під масові звільнення у Google

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
24 січня 2023 2 хвилин читання

Нещодавно Google повідомив про скорочення 12 тис. своїх співробітників. Як відбувалися звільнення, розповіла українка Марʼяна Лукинюк в інтерв'ю порталу AIN.

Марʼяна Лукинюк працювала в Google сім місяців у рекрутинг-команді, яка наймала в Google Cloud в EMEA. За словами дівчини, скорочення стало несподіванкою для всіх працівників.

«Звісно, ми чули про скорочення в інших компаніях, як-от Meta, Amazon, Stripe, Salesforce тощо, але Google дуже довго тримався, і всі сподівались, що нас це омине», — розповіла Лукинюк.

Спочатку дівчина помітила, що у неї та більшості колег пропав доступ до внутрішніх систем в Google. Увечері того ж дня компанія офіційно повідомила фахівців про скорочення.

На думку дівчини, для звільнень визначали непріоритетні напрями, проєкти, які не приносять прибутку. У деяких випадках скорочували цілі команди. Також під звільнення потрапляли не тільки новачки, а й топперформери та менеджери, які працювали 10-20 років.

«На жаль, рекрутинг у таких випадках страждає насамперед. У моїй команді скоротили 60% працівників», — зазначила Лукинюк.

Раніше SPEKA розповідала історію Staff Software Engineer у Twitter Віталія Бондаренко, який звільнився з компанії після приходу Ілона Маска. Українець розповів, як зіткнувся з «чистками», що буде далі з Twitter та що саме змусило його звільнитися. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Курс з кібербезпеки від Google: пройти навчання безкоштовно можуть 5 тис. українців

Ольга Горбенко 30 травня 2023 14:47

Google запускає в Україні новий Професійний сертифікат із кібербезпеки, продовжуючи ініціативи із захисту людей, бізнесу та урядів

Віталій Новак 29 травня 2023 06:50

Хто з техногігантів порушує регламент захисту даних

Назарій Присяжнюк 25 травня 2023 16:15

У Нідерландах користувачі вимагають від Google компенсації через порушення конфіденційності

Ольга Горбенко 25 травня 2023 07:42

Застосунок для Android почав шпигувати за користувачами через рік після запуску

Юлія Даниленко 25 травня 2023 07:38