Школи Сіетла подають до суду на TikTok та Meta
Державні школи Сіетла подали до суду на технологічних гігантів, що стоять за TikTok, Facebook, Instagram, YouTube і Snapchat, звинувативши їх у створенні «кризи психічного здоров'я серед американської молоді». На 91-й сторінці позову, поданому до окружного суду США, йдеться про те, що технічні гіганти використовують залежність від соціальних мереж, що призводить до зростання тривоги, депресії та думок про самоушкодження серед молоді, повідомляє Engadget.
«Відповідачі розробили платформи таким чином, щоб використовувати психологію та нейрофізіологію користувачів, щоб ті проводили дедалі більше часу на їхніх платформах», — йдеться у скарзі.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Відповідно до скарги, шкідливий вміст, який надають користувачам, включає екстремальні дієти, заохочення до самоушкодження тощо. Це призвело до 30%-го збільшення між 2009 та 2019 роками студентів, які повідомили, що почувалися «настільки сумними або безнадійними протягом двох тижнів або більше, що вони припинили виконувати деякі звичні дії».
Це призводить до зниження успішності у навчанні. «Учні з меншою ймовірністю відвідують школу та з більшою ймовірністю вживають психоактивні речовини, що безпосередньо впливає на здатність державних шкіл Сіетла виконувати свою освітню місію», — йдеться у позові.
Розділ 230 Закону США про комунікаційну порядність означає, що онлайн-платформи не несуть відповідальності за вміст, опублікований третіми особами. Однак у позові стверджується, що це положення не захищає компанії соціальних медіа за рекомендацію, розповсюдження та просування контенту у спосіб, який завдає шкоди.
Також нещодавно стало відомо, що через занепокоєння вчителів щодо негативного впливу на навчання учнів та точності контенту доступ до ChatGPT обмежили у мережах і на пристроях державних шкіл Нью-Йорка.