Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Школи Сіетла подають до суду на TikTok та Meta

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
9 січня 2023 2 хвилин читання

Школи Сіетла подають до суду на соціальні платформи через «кризу психічного здоров'я» молоді. Освітяни вважають, що залежність від соцмереж викликає у підлітків депресію та схильність до суїциду.

Державні школи Сіетла подали до суду на технологічних гігантів, що стоять за TikTok, Facebook, Instagram, YouTube і Snapchat, звинувативши їх у створенні «кризи психічного здоров'я серед американської молоді». На 91-й сторінці позову, поданому до окружного суду США, йдеться про те, що технічні гіганти використовують залежність від соціальних мереж, що призводить до зростання тривоги, депресії та думок про самоушкодження серед молоді, повідомляє Engadget.

«Відповідачі розробили платформи таким чином, щоб використовувати психологію та нейрофізіологію користувачів, щоб ті проводили дедалі більше часу на їхніх платформах», — йдеться у скарзі. 

Відповідно до скарги, шкідливий вміст, який надають користувачам, включає екстремальні дієти, заохочення до самоушкодження тощо. Це призвело до 30%-го збільшення між 2009 та 2019 роками студентів, які повідомили, що почувалися «настільки сумними або безнадійними протягом двох тижнів або більше, що вони припинили виконувати деякі звичні дії».

Це призводить до зниження успішності у навчанні. «Учні з меншою ймовірністю відвідують школу та з більшою ймовірністю вживають психоактивні речовини, що безпосередньо впливає на здатність державних шкіл Сіетла виконувати свою освітню місію», — йдеться у позові.

Розділ 230 Закону США про комунікаційну порядність означає, що онлайн-платформи не несуть відповідальності за вміст, опублікований третіми особами. Однак у позові стверджується, що це положення не захищає компанії соціальних медіа за рекомендацію, розповсюдження та просування контенту у спосіб, який завдає шкоди.

Також нещодавно стало відомо, що через занепокоєння вчителів щодо негативного впливу на навчання учнів та точності контенту доступ до ChatGPT обмежили у мережах і на пристроях державних шкіл Нью-Йорка.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Український “Сентравіс” розраховує на 1% ринку труб для аерокосмічного сектору США

Артем Житкевич 6 годин тому

В Англії заборонятимуть використання мобільних телефонів у школах

Юлія Мирська 14 годин тому

GlobalFoundries розширить виробництво чипів у США

Артем Житкевич 19 лютого 2024 22:40

США планують надіслати ATACMS у разі погодження бюджету Конгресом

Максим Красіков 19 лютого 2024 14:48

Уряд ухвалив постанову про запуск застосунку "Мрія" у 2024 році

Юлія Мирська 19 лютого 2024 11:14