Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Штучний інтелект та етикет: чому люди бояться бути грубими з роботами

8 березня 2025 2 хвилин читання

Більшість користувачів ставляться до штучного інтелекту ввічливо, але 12% роблять це через побоювання майбутнього повстання роботів. Деякі респонденти вважають ввічливість зайвою, пише TechRadar.

За результатами опитування Future, що опитало понад 1000 людей у США та Великобританії, близько 70% респондентів, які взаємодіють з чатботами та розумними помічниками, вважають за необхідне бути ввічливими. У США цей показник складає 67%, а у Великобританії — 71%. Проте серед користувачів, які не приділяють уваги етикету, дві п'ятих зазначають, що не бачать сенсу бути ввічливими, а інші просто намагаються бути лаконічними у своїх запитах.

Штучний інтелект та етикет: чому люди бояться бути грубими з роботами зображення 1 Скільки відсотків людей дякують Chat GPT. Фото: TechRadar

Підписуйтеся на наші соцмережі

З того числа, хто ввічливий, 82% американців відповіли, що це просто приємно — говорити «будь ласка» і «дякую», тоді як 18% вважають це важливим через можливе повстання ШІ в майбутньому.

Штучний інтелект та етикет: чому люди бояться бути грубими з роботами зображення 2 Скільки відсотків людей дякують Chat GPT. Фото: TechRadar

У Великобританії 83% ввічливих користувачів зазначили, що для них це правильний спосіб взаємодії, але 17% залишаються обережними через страх перед наслідками технологічних змін.

Чому користувачі різняться у ввічливості до ШІ?

Експерти з технологій розділяються у своїх поглядах щодо цього явища. Бен Вуд, аналітик CCS Insight, стверджує, що ввічливість до ШІ є важливою з соціальної точки зору, оскільки це може впливати на міжособистісні взаємодії. Однак Джон-Ентоні Дісотто, старший письменник TechRadar, вважає, що ця поведінка продиктована страхом перед майбутнім, а не необхідністю. Водночас дослідження показують, що ввічливі запити можуть покращити ефективність взаємодії з ШІ на 30%.

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Вперше в історії палеонтології досліджено мумію шаблезубого кошеня

Taras Satov 16 годин тому

Піротехнології льодовикової доби (Кормань 9, Україна)

Taras Satov 20 квітня 2025 04:54

Фон дер Ляєн проти Трампа і Маска: хто переможе у битві за цифрові правила?

Вікторія Рудзінська 9 годин тому

Вчені вперше виростили людський зуб у лабораторії

Дар'я Щеглакова 20 квітня 2025 08:05

У Техасі знайшли музичні інструменти мисливців-збирачів — вони з людських кісток

Дмитро Мухін 19 квітня 2025 19:48