Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що коїться у компанії Better.com, гендиректор якої звільнив 900 співробітників під час відеодзвінка

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
13 грудня 2021 4 хвилин читання

Рада директорів американської Better.com відправила у тижневу відпустку CEO компанії Вішала Гарга. Позаминулого тижня він звільнив 900 працівників під час відеодзвінка. Цей вчинок спричинив скандал, який викрив численні проблеми в Better.com.

SPEKA розібралася в аргументах сторін і розповідає найголовніше.

Що трапилося

Better.com – цифровий іпотечний кредитор, який працює на ринку США. За даними Bloomberg, незадовго до скандалу компанія вирішила відтермінувати вихід на біржу шляхом злиття з компанією-пустушкою (SPAC). Очікувалося, що після виходу на біржу Better коштуватиме $6,9 млрд.

1 грудня 2021 року Гарг звільнив приблизно 900 працівників під час робочого відеодзвінка.

«Я прийшов до вас із поганою новиною. Ринок змінився, і ми маємо рухатися за ним уперед, щоб вижити, процвітати та виконувати нашу місію… Якщо ви зараз дивитеся це, отже, ви у тій нещасливій групі, яку звільняють. Ваша робота тут припиняється негайно», — повідомив він.

Після цього він побажав усім удачі, подякував та вимкнув трансляцію.

Звільнили переважно  працівників із США та Індії. Люди, знайомі з внутрішніми подіями у компанії, повідомили, що скорочення персоналу спричинили кілька чинників:

  • скорочення іпотечного ринку США;
  • впровадження технологій, що замінюють людську працю.

Також компанія Better звинуватила принаймні 250 працівників у непродуктивності та крадіжках у компанії. За словами Гарга, вони працювали лише дві години на день, а в системі нарахування зарплати подавали інші дані — понад вісім годин.

Що розповідають колишні співробітники

У соцмережах назвали такий крок «бездушним», особливо після того, як незадовго до масових звільнень компанія отримала $750 млн інвестицій від Aurora Acquisition Corp. та SoftBank.

Співробітники компанії на умовах анонімності розповіли TechCrunch, що Better позиціонує себе як потужний фінтех-стартап, де на працівників чекає зростання. Проте насправді можливостей для кар'єрного підвищення майже не було.

«Менеджери були машинами для продажу, та незалежно від результатів вони не могли досягти успіху», — розповідає одна із співробітниць.

Чимало людей хотіли звільнитися з Better ще до грудневих подій. Співробітникам, які працюють із клієнтами, дозволялося робити перерви лише на 15 та 30 хвилин. Бодай одна хвилина запізнення — і  «менеджери починали говорити зверхньо».

Колишні співробітники наголошують, що Гарг завжди закликав їх працювати більш наполегливо та швидко. Проте їхня робота ніколи не задовольняла  топменеджера. «Вони викинули нас як сміття», – резюмував один із звільнених.

Реакція Better 

Після скандальних подій віцепрезидент з комунікацій Патрік Лєніхан, керівник відділу зв'язків із громадськістю Таня Гіллогл та голова відділу маркетингу Мелані Хан подали у відставку. Пізніше Гарг розіслав листа співробітникам з вибаченнями за звільнення. Він написав, що не виявив належної поваги та вдячності до тих, кого скоротили.

Рада директорів Better.com повідомила, що Гарг терміново пішов у тижневу відпустку після «дуже сумних подій минулого тижня». Наразі його обов'язки буде виконувати фінансовий директор компанії Кевін Раян.

Також компанія найняла «незалежну фірму для оцінювання лідерства та культури» у компанії. Результати перевірки врахують «для створення довгострокової стійкої та позитивної культури у Better».

Крім того, після інциденту Better збільшив вихідну допомогу для звільнених співробітників з одного місяця до двох. На цей крок компанія пішла через загрозу колективного судового позову від колишніх співробітників – за американськими законами, деякі роботодавці мають повідомляти про масові звільнення за 60 днів.

0
Прокоментувати