Сірий чи білий: який iPhone обрати у 2024 році?
І це, звісно, не про колір корпусу. Розповідаємо, в чому ж різниця і що варто знати про купівлю популярного гаджета від Apple.
Бренд Apple завойовує серця мільйонів користувачів по всьому світу. Інноваційність та стильний дизайн гаджетів задають тренди в індустрії технологій. Не дивно, що у 2024 році кількість активних пристроїв Apple сягнула 2 млрд!
Та останнім часом «сірі» (неофіційні) iPhone буквально заполонили український ринок побутової техніки й електроніки. «Сірими» зазвичай називають гаджети, які ввезені в країну сумнівними способами (наприклад, без сплати ПДВ та ввізних мит) або із заниженим ПДВ. Відповідно, ціна на них може бути на 10-15% нижчою від авторизованих компанією Apple продавців. Хоч це дуже приваблює покупця, у купівлі «сірого» iPhone є чимало «підводних» каменів.
Чим же звичайний iPhone відрізняється від «сірого», які ризики та до чого тут особиста соціальна відповідальність. Тож, якщо ви вирішили поринути у світ яблучних гаджетів або оновити свій пристрій до новішої моделі, дотримуйтесь наступного алгоритму дій перед покупкою.
Крок 1. Перевірте маркування на коробці
Переконайтеся, що коробка не пошкоджена, не пом’ята, без інших дефектів. Перевірте, чи всі пломби на коробці цілі. IMEI iPhone, який унікальний, є надійним способом відрізнити легальний пристрій від підробки. Цю інформацію можна знайти як на коробці, так і в меню телефону. Важливо, що вони мають збігатися. Введіть його на сайті Apple.
Зверніть увагу на перший символ коду iPhone, щоб дізнатися більше про його історію:
- M: зовсім новий, щойно випущений компанією Apple.
- F: був офіційно відновлений компанією Apple.
- N: був виданий Apple за гарантією замість пошкодженого телефону. В офіційних дистриб’юторів ви не знайдете таких моделей. Зазвичай їх позначають «б/у» та продають у відповідних магазинах.
- P: має індивідуальне гравіювання.
Підписуйтеся на наші соцмережі
- Цифра (2, 3 або інша): цей iPhone використовувався як демонстраційний (виставковий) зразок.
Прив’язка продукції Apple до ринку продажу відзначається останніми трьома символами IMEI. Для українського ринку використовують UA/A, RM/A, RK/A, Z/A, SU/A, FS/A. Це означає, що такі гаджети виготовлені з урахуванням всіх технічних умов і гарантовано сумісні з українськими мобільними операторами. Символ «/A» вказує на моделі, призначені для реалізації в офіційних магазинах Apple.
Офіційні маркування від Apple також записуються у вигляді Axxxx. Ці позначення не прив’язані до конкретних кольорів чи обсяг пам’яті, а вказують на приналежність iPhone до певного регіону продажів. Переглянути актуальні маркування для кожної моделі можна тут.
Повне маркування виробника на прикладі iPhone 15 128 gb у зеленому кольорі для українського ринку виглядає так:
Крок 2. Запитайте у продавця про наявність офіційної гарантії від виробника
При покупці айфона важливо переконатися, що на нього надається офіційна гарантія Apple на один рік.
Ця гарантія дає вам право на безоплатне обслуговування в авторизованому сервісному центрі Apple у разі виявлення неполадки протягом гарантійного строку. У разі виходу з ладу в рамках гарантійного обслуговування для ремонту вашого пристрою будуть використані лише оригінальні запчастини. А у деяких випадках ваш пристрій навіть може бути замінений. Якщо ж телефон був придбаний в неавторизованому магазині, вам доведеться самостійно оплачувати ремонт. Неофіційні сервісні центри під час ремонту можуть використовувати б/у або неякісні аналоги оригінальних запчастин Apple. Ви також не отримаєте гарантії на виконаний ремонт.
Крок 3. Попросіть кваліфіковану консультацію
В авторизованих точках продажу працюють фахівці, що пройшли навчання безпосередньо від компанії Apple. Вони зможуть порадити, який пристрій найкраще відповідає вашим потребам. Завдяки наявності демонстраційних гаджетів, ви зможете випробувати всі функції особисто, що допоможе вам прийняти зважене рішення про покупку.
Крок 4. Зверніть увагу на варіанти оплати та кредитування
В авторизованих магазинах iPhone можна придбати як за готівку, так і за допомогою картки. Також доступні вигідні умови покупки в кредит або розстрочку. У неавторизованих магазинах можуть виникати проблеми з безготівковою оплатою. Наприклад, продавці можуть говорити про технічні проблеми з терміналом.
Крім того, часто вони не мають документів про походження продукції, оскільки товар може потрапляти до них нелегальним шляхом. Через це банки також неохоче кредитують покупки в таких магазинах через високий ступінь ризику. З авторизованими магазинами банки співпрацюють на максимально вигідних умовах, що дозволяє пропонувати покупцям найкращі умови кредитування.
Крок 5. Запитайте про фіскальний чек
Неофіційні продавці можуть продавати товар без фіскального чека, що є порушенням податкового законодавства.
Як має бути: при покупці ви повинні отримати фіскальний чек (паперовий або електронний), де вказана сума сплаченого ПДВ. Це є офіційним підтвердженням покупки, яке гарантує дотримання законодавства і забезпечує ваші права як споживача. Наявність фіскального чека також є додатковим підтвердженням того, що ви придбали оригінальну продукцію в офіційному магазині.
Відсутність фіскального чека може ускладнити процес повернення або обміну товару, а також позбавити вас можливості скористатися гарантійним обслуговуванням. Завжди вимагайте фіскальний чек і переконайтеся, що всі дані в ньому відповідають вашій покупці.
Крок 5. Чому важлива соціальна позиція?
В авторизованих магазинах продаються тільки легально завезені в Україну iPhone, зі сплатою усіх податків та зборів відповідно до чинного законодавства. Сплата податків на цю продукцію також підтримує важливі соціальні проєкти, зокрема, фінансування наших захисників. Вибираючи авторизовані магазини, ви забезпечуєте себе не лише якісним продуктом, а й підтримуєте легальний ринок.
Повний перелік авторизованих продавців зазначено тут. Серед них – Фокстрот має одну з найширших мереж бренд-зон Apple в Україні. Це дає можливість покупцям протестувати всі нові девайси, отримати кваліфіковану консультацію. Ви можете бути впевнені в оригінальності товару.
Процес придбання максимально комфортний завдяки широкому спектру різних послуг. Ви також можете скористатися програмою «Фоксі Обмін» та компенсувати до 99% вартості нових товарів коштом старих смартфонів та планшетів у будь-якому зі 124 магазинів Фокстрот.
Довідка. Техноритейлер «Фокстрот» — один із найбільших омніканальних продавців побутової техніки та електроніки в Україні. Компанія оперує 124 магазинами у 67 містах, зокрема у прифронтових Херсоні, Краматорську, Слов’янську і Покровську, онлайн-майданчиком Foxtrot.ua і однойменним мобільним застосунком.