Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як харків'яни можуть перевірити стан свого житла у Харкові

Максим Ковтун
Максим Ковтун Chief Software Architect Sigma Software
10 червня 2022 5 хвилин читання

Chief Software Architect Sigma Software Максим Ковтун розповів про те, як вони з командою допомогли Харківській міській раді запустити чатбот, завдяки якому харків'яни можуть перевірити, чи залишилися їхні домівки неушкодженими. 

Chief Software Architect Sigma Software Максим Ковтун Chief Software Architect Sigma Software Максим Ковтун

З чого все почалося

Від самого початку бойових дій Харків був на лінії вогню. Постійні обстріли призвели до суттєвих руйнувань інфраструктури та житлового фонду. Містяни змушені були покинути свої домівки у лютому-березні, тепер більшість із них хоче повернутися додому. Та чи вціліли їхні домівки? Щоб надати людям централізований інструмент перевірки стану житла, Харківська міська рада звернулась по допомогу до компанії, що 20 років тому починала свою історію саме з Харкова — до Sigma Software.

Ми отримали запит і за кілька днів разом із командою волонтерів, фахівцями Sigma Software, створили робочу версію чатбота. 

Спочатку представники міської ради планували зробити вебсторінку, де можна було б залишити запит та отримати відповідь про стан житла. Проте на створення вебсторінки пішло б набагато більше часу та зусиль. Зважаючи на популярність мережі Telegram та можливість створювати у ній чатботи, ми запропонували таке рішення й отримали згоду.

Які були труднощі

Звісно, насамперед всі думали про безпеку: чи не зможе хтось скористатись інформацією, маючи недобрі наміри. Спочатку зробили можливість робити запити за електронним документом із застосунку «Дія» та отримати інформацію про стан будівлі за місцем реєстрації. 

Проте згодом ми зрозуміли, що це рішення має слабкі місця. Адже не всі, хто проживає у Харкові, там зареєстровані. Хтось мешкає в орендованому житлі або має у власності декілька помешкань. Тож такий тип авторизації значно звужував можливості для людей отримати потрібну інформацію. До того ж інформація, яку надає міська рада, не містить персональних даних або інформації з обмеженим доступом.

Проаналізувавши кілька варіантів, ми зупинились на авторизації за телефонним номером та обмежили кількість запитів до п'яти на добу, щоб запобігти зловживанням. Звісно, ботом неможливо скористатись з номерами телефону ворожих країн.

Другим челенджем виявилася робота з адресами, бо те, як адреси написані у документах, як вони зазначені у базі та як користувач вводить їх у запиті, може суттєво відрізнятися. Представники міської ради зробили велику роботу з уніфікації написання адрес у базі, а ми розробили у боті можливість пошуку з автоматичними підказками, тобто ви можете почати вводити назву вулиці, і бот пропонуватиме відповідні адреси. Це зменшує вірогідність помилок і незбігів під час введення адреси і збільшує результативність запитів.

На розроблення та тестування (його також проводили спеціалісти Sigma Software) пішов майже тиждень. Минулого вікенда чатбот запрацював для громадян.

Результати

За чотири дні від запуску ним уже скористалися понад 50 тис. людей, які зробили 145 тис. запитів. Після авторизації людина може зробити до п'яти запитів на день. Проте Харківська міська рада попереджає: «Міські служби не встигають перевіряти кожен дім щодо ушкоджень, тож не всі адреси можна внести до бази. Якщо ваш запит не отримав відповіді, спробуйте повторити його через декілька днів. Також варто пам'ятати, що ситуація постійно змінюється, може статися, що на момент інспекції стан був одним, а на момент запиту він вже змінився».

Харків'яни, що бажають перевірити стан свого житла можуть знайти чатбот тут: @tviyDimKharkivBot.

Це не перший проєкт, націлений на допомогу людям, в якому бере участь група компаній Sigma Software разом зі своїми партнерами та клієнтами. 

Так, у квітні запрацював розроблений нашими спеціалістами портал із пошуку безкоштовного житла у Швеції для українських біженців. Портал створили за ініціативи шведського підприємця та філантропа Дена Олофсона. 

Крім того, фахівці Sigma Software у короткі терміни провели локалізацію для українського ринку застосунку Bezyl — продукту одного із замовників компанії (App Store та Google Play). Цей застосунок допомагає ефективно боротись із посттравматичним синдромом. 

Разом з IdeaSoft (членом Sigma Software Group) ми заснували благодійний фонд, що допомагає армії та населенню, а також зібрали та передали понад $2,5 млн на різноманітну допомогу: від закупівлі необхідного обладнання для ЗСУ до гуманітарної допомоги та допомоги з евакуації населення.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Україна скликає IT-спеціалістів Європи для розроблення рішень з відбудови країни

Вадим Добровольський 5 годин тому

У «Дії» тепер доступна купівля військових облігацій

Олександр Тартачний 7 годин тому

Як змінився світ та чого чекати далі. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 13 годин тому

Україна виграла битву за майбутнє інтернету

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 13:45

Час мекнути, блокування PornHub, доказ знищення динозаврів. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 30 вересня 2022 10:03