Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Люди мають бути впевнені, що допомога надійде туди, куди треба»: Sigma Software та IdeaSoft про досвід роботи свого фонду під час війни

SPEKA Media
29 березня 2022 6 хвилин читання

Понад п'ять років тому компанія Sigma Software зареєструвала власний благодійний фонд для підтримки численних соціальних ініціатив. 24 лютого 2022 року, першого ж дня початку бойових дій, фонд запрацював за новими напрямами — допомоги населенню та військовим. Головними координаторами стали спеціалісти Sigma Software та IdeaSoft, харківської сервісної ІТ-компанії, що рік тому стала частиною Sigma Software Group.

Як усе починалося

"Усе починалося радше як продовження нашого із Sigma Software Group плану безперервності ведення бізнесу. Цей план передбачав евакуацію фахівців компаній із небезпечних регіонів до Західної України та за кордон. За перші дні та тижні ми спромоглись організувати транспорт для евакуації людей з Харкова, Києва, Сум, Дніпра, Полтави. Вивозили разом із членами родин та домашніми тваринами. Ми забезпечували всіх (і тих, хто евакуювався власним транспортом) тимчасовим житлом та всім необхідним для роботи та нормального життя",  розповідає Андрій Лазоренко, СEO IdeaSoft.

Можна сказати, що цей план спрацював, бо натепер понад 90% людей переїхали до безпечних локацій та повернулися до роботи. «Водночас, — продовжує Андрій, — ми почали отримувати запити від громадян про надання допомоги з евакуацією. Важко було залишатися осторонь, тож компанії долучилися до евакуації громадян, і на сьогодні ми вивезли понад 1,5 тис. людей».

Проте люди, які з будь-яких причин залишились у гарячих точках, також потребують допомоги. Ліки, предмети першої необхідності, товари для дітей, їжа — від перших днів вони відчули нестачу цих товарів.

Валерій Красовський, СEO Sigma Software Group, розповідає, що серед спеціалістів компанії знайшлося чимало волонтерів, які щодня допомагають населенню та армії.

"Було б дивно нам не підтримати їх у цій справі. Від першого дня компанія разом із фахівцями донатила на підтримку різних проєктів. Так, ми зібрали та передали майже 10 млн грн фонду "Повернись живим", 500 тис. грн спрямували Львівському ІТ Кластеру на роботу з біженцями, заплатили наперед податки. Однак цього було замало. Ми розуміли, що багато де потрібна точкова допомога. Ба більше, дедалі частіше ми отримували від клієнтів пропозиції на допомогу ліками, гуманітарну допомогу тощо, але всі бажали мати гарантії, що допомога надійде саме туди, куди треба. Так і вийшло, що через наш благодійний фонд, який вже існував на той час, ми почали допомагати людям, що опинились в халепі, та нашим захисникам".

 

Як працює фонд

Фонд здебільшого працює за двома напрямами: по-перше, адресна гуманітарна допомога та організація евакуації, а по-друге, точкова допомога армії із екіпіруванням та технікою.

Фонд має команду координаторів (фахівців компаній-засновників) та волонтерів. Заявки на допомогу можуть надходити як особисто Валерію та Андрію, так і розміщуватися у волонтерських групах у соцмережах, які моніторять представники Sigma Software та IdeaSoft.

Фонд об'єднав зусилля з будівельною проєктною компанією GenPro, яка отримала ліцензію Червоного Хреста для пом'якшення гуманітарної кризи у Харкові, а також став партнером кількох гігантів роздрібної торгівлі та логістики, зокрема Metro Cash & Carry, Epicentr K, «Нова пошта». Основне завдання натепер — створити централізовану систему управління запитами, щоб забезпечити їхню ефективну обробку, належну логістику та зберігання гуманітарної допомоги.

Крім того, фонд намагається співпрацювати з мережею волонтерських організацій. На сьогодні Sigma Software та IdeaSoft фінансують волонтерський хаб «Венеція» у Мукачеві, який надає безкоштовне харчування та проживання вимушеним переселенцям. Спеціалісти компанії та члени їхніх родин також створюють схожі волонтерські хаби у Західній Україні, з якими фонд планує надалі співпрацювати.

 

У найближчих планах також посилення співпраці з представниками Червоного Хреста, які опікуються тим, щоб запровадити централізоване цільове постачання.

Yа сьогодні фонд витратив $321,42 тис. З цієї суми $251 тис. — на евакуацію автобусами та майже $20 тис. на перевезення автомобілями. Ще $16 тис. — на закупівлю та доставку харчів і ліків, $21,76 тис. — на оптику та ін.

"Є часи, коли держава підтримує бізнес. А є часи, коли бізнес може підтримати державу, — каже Андрій Лазоренко. — Ми прагнемо підтримувати країну та людей, щоб жити у відновленій, мирній та сучасній Україні".

"Ми як відповідальний бізнес продовжуємо працювати та робити свій внесок в економіку країни. Сьогодні ІТ-галузь є однією з тих, що може і має працювати та забезпечувати надходження валюти, щоб гарантувати фінансову стабільність для людей, для армії, для країни", — додає Валерій Красовський.

 

Як допомогти?

Фонд запрошує до співпраці волонтерські організації та бізнеси. «Завжди є потреба у посиленні координаційної функції, для того щоб ми могли допомогти якомога більшій кількості людей, і, звісно, ми потребуємо фінансової підтримки. Натепер фінансова частина покривається здебільшого компаніями Sigma Software та IdeaSoft, надають допомогу також наші клієнти на партнери. Водночас інші фонди, шукаючи прозорих та цільових ініціатив, також перераховують кошти до нашого благодійного фонду», — каже Андрій Лазоренко.

Зробити донейшен можна за цим посиланням. Щодо іншої колаборації пишіть на сторінки компаній у Facebook — Sigma Software, IdeaSoft.

 

 

 

 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Жіноче підприємництво під час війни: який бізнес відкрити в кризу

Максим Грант за 5 годин

Валізка для ядерної загрози. Які речі варто мати вдома, щоб бути готовим

Юлія Даниленко 29 вересня 2022 09:11

Ядерна загроза: що варто знати

Олександр Тартачний 27 вересня 2022 17:00

Гайд з виживання взимку: утеплення, припаси, автономне опалення. SPEKотна добірка для воєнної зими

Юлія Даниленко 27 вересня 2022 15:42

Telegram на вимогу Apple почав блокувати російськомовні канали, що закликають до насильства — Дуров

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 18:15