Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

GPT-4.5, Claude 3.7, емоційний штучний голос та перші домашні роботи: головні новини ШІ-індустрії минулого тижня

3 березня 2025 5 хвилин читання

Щотижня з’являється величезна кількість новин, присвячених індустрії штучного інтелекту. Масштабні запуски нових моделей, прориви у робототехніці та занепад перспективних стартапів. Щоб ви не пропустили нічого важливого, SPEKA зібрала дайджест з головних новин галузі за випуском відомого ШІ-блогера Мета Вольфа.

GPT-4.5, Claude 3.7, емоційний штучний голос та перші домашні роботи: головні новини ШІ-індустрії минулого тижня зображення 1 Головні новини AI: GPT-4.5, Claude 3.7, AI-відео та перші домашні роботи

Новий рівень для Anthropic: вихід Claude 3.7 Sonnet і Claude Code

✅ Що сталося?

Компанія Anthropic випустила оновлення Claude 3.7 Sonnet, яке зробило модель значно кращою у програмуванні. Також з'явився Claude Code – ШІ-асистент для розробників, який працює прямо в терміналі.

Водночас попри покращення у кодингу, модель все ще поступається конкурентам у вирішенні математичних завдань та логіці (гірша за Grok 3 та OpenAI 03 Mini). А «модель міркування» Extended Thinking Mode лише продовжує час обробки запиту, але не змінює саму модель.

🔵 Додатково:

Claude 3.7 Sonnet вже доступний у безкоштовній версії Claude, що робить його конкурентоспроможним на ринку.Перші тести показали, що Claude Code значно перевершує Copilot у розумінні великих кодових баз.

OpenAI представила GPT-4.5 (Orion)

✅ Що сталося?

OpenAI випустила GPT-4.5, яка покращила стиль письма, зменшила галюцинації та стала більш «людяною» у спілкуванні.  За словами Сема Альтмана, це перша модель, яка «відчувається як розмова з вдумливою людиною».Зараз GPT-4.5 доступний лише для Pro-користувачів ($200/міс.), але наступного тижня буде відкритий для тарифу Plus ($20/міс.).  

Презентація GPT-4.5

OpenAI уникає порівнянь з конкурентами – всі їхні тести обмежуються внутрішніми моделями. Також GPT-4.5 працює повільніше за попередні версії, що може дратувати користувачів.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Модель не показує проривів у математиці та логіці – DeepSeek R1 та Grok 3 залишаються сильнішими у складних задачах.

🔵 Додатково:

OpenAI готує велике оновлення у наступні місяці, що може включати GPT-5.

Голосовий режим у Copilot від Microsoft

✅ Що сталося?

Microsoft Copilot отримав безкоштовний доступ до режимів глибокого мислення та голосових відповідей. Запущено Copilot для macOS. Microsoft Copilot базується на OpenAI, що означає залежність від їхньої інфраструктури.

🔵 Додатково:

Copilot вже тестує можливість інтеграції з ChatGPT-4.5.

Дифузійна мовна модель від Inception Labs

✅ Що сталося?

Компанія Inception Labs представила Mercury Coder – мовну модель, що працює за принципом дифузійних мереж. Це дозволяє створювати код у 5-10 разів швидше, ніж у звичайних LLM. Наразі модель спеціалізується лише на кодингу, без підтримки загального тексту. Якщо цей підхід працюватиме, аналогічні дифузійні моделі можуть з'явитися для загального тексту.

Оновлення у ШІ-відео

✅ Що сталося?

  • Pika Labs 2.0 представила Pika Frames – технологію плавних переходів у відео. 
  • WAN AI випустила відкриту ШІ-відеомодель, яка конкурує з OpenAI Sora. 
  • CREA AI представила модель One 2.1, яка значно покращила деталізацію та фізику рухів. 
  • Luma AI додала автоматичне створення звуку для ШІ-відео.

Більшість відео все ще виглядають «штучними» і легко впізнавані як згенеровані. А через високі затрати на обчислення відкриті моделі поки що не можуть працювати локально.

Штучні голоси розумітимуть сенс написаного

✅ Що сталося?

Hume AI  представила Octave – першу TTS (text-to-speech)-модель, яка розуміє сенс тексту та може змінювати емоції. Octave поки що підтримує лише англійську мову.

Перше покоління «емоційного» ШІ-голосу може змінити ринок аудіокниг, дубляжу та подкастингу.

Демонстрація text-to-speach моделі Octave

Новий пошуковий агент: Perplexity Comet

✅ Що сталося?

Perplexity AI анонсувала Comet – новий браузер із ШІ-пошуком на основі агентних LLM. Очікується, що Comet стане конкурентом Google, але з глибшою ШІ-аналітикою. Водночас немає деталей про модель, на якій він працюватиме.

Домашні роботи: Figure прискорює плани

✅ Що сталося?

Стартап Figure AI співпрацює з OpenAI та розробляє гуманоїдного робота Figure 01, який використовує штучний інтелект для обробки звукової та зорової інформації. Нещодавно компанія заявила, що їхні роботи можуть з'явитися у реальних оселях вже до кінця 2025 року. Водочас досі неясно, скільки коштуватиме робот і чи буде доступним для масового ринку. Орієнтовна вартість теж поки невідома, але собівартість робота оцінюють у $20 тис. Раніше SPEKA публікувала окремий матеріал про особливості цього роботехнічного стартапу. 

0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Вперше в історії палеонтології досліджено мумію шаблезубого кошеня

Taras Satov 16 годин тому

Піротехнології льодовикової доби (Кормань 9, Україна)

Taras Satov 20 квітня 2025 04:54

Фон дер Ляєн проти Трампа і Маска: хто переможе у битві за цифрові правила?

Вікторія Рудзінська 10 годин тому

Вчені вперше виростили людський зуб у лабораторії

Дар'я Щеглакова 20 квітня 2025 08:05

У Техасі знайшли музичні інструменти мисливців-збирачів — вони з людських кісток

Дмитро Мухін 19 квітня 2025 19:48