Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як ШІ допомагає тестувати ПЗ: найкращі інструменти для QA Engineer

Anna Kovalova
Anna Kovalova QA Engineer| Owner of Anbosoft
27 лютого 2024 3 хвилин читання

Штучний інтелект став потужними інструментом, який може підвищити ефективність і результативність процесів тестування програмного забезпечення. Від створення тестів до прогнозування дефектів і автоматизації тестування, ШІ став революцією у сучасному світі.

Види тестування з використанням ШІ

Існує кілька видів тестування, де ШІ може бути корисним.

Генерація тестових сценаріїв

ШІ може допомогти у створенні тестових сценаріїв, аналізуючи поведінку користувачів і визначаючи найбільш вірогідні сценарії використання застосунків. Це дозволяє скоротити час на підготовку тестів і зробити їх більш ефективними. Наразі на 100% довірити ШІ генерацію тест-кейсів ще неможливо, але з работою тестувальника-початківця ШІ справляється. 

Інструменти для генерації тестових сценаріїв:

Приклади тест-кейсів згенерованого ChatGPT для реєстрації нового акаунту для  gmail.com нижче. Як на мене, дуже непогано, але зрозуміло, що це підійде тільки для поверхового тестування, більше комплексні тести сценарії треба буде писати самостійно. 

Приклади тест-кейсу, згенерованого ChatGPT для реєстрації нового акаунту для gmail.com Приклади тест-кейсу, згенерованого ChatGPT для реєстрації нового акаунту для gmail.com

Автоматизація тестування

ШІ може створювати автоматичні тести, виконувати ці тести, аналізувати результати та визначати, які дії потрібно приймати для усунення помилок. 

Інструментів для автоматизації тестування наразі дуже багато, я залишу декілька для інформації:

Передбачення помилок

ШІ може аналізувати великі обсяги коду та даних тестування для передбачення областей, де найімовірніше виникають помилки.

Приклади інструментів:

Короткий висновок

ШІ-інструменти можуть стати революцією у світі тестування програмного забезпечення. Вони можуть покращити та пришвидшити тестування, написання документації та code review.

Хоча ШІ надає інструменти для автоматизації та покращення процесів тестування, повністю замінити людину-тестувальника зараз навряд чи зможе. Тестувальники важливі не тільки для виконання тестів, але й для розуміння, як ці тести відображають бізнес-вимоги та потреби користувачів.

Однак використання ШІ може значно підвищити ефективність тестування та дозволити тестувальникам зосередитись на більш комплексних завданнях.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Відомому реперу приписують трек, який ймовірно згенерував штучний інтелект

Богдан Камінський 2 години тому

Stability AI розширює доступ до моделі Stable Diffusion 3 через API та нову платформу

Вікторія Рудзінська 2 години тому

Як блокчейн змінює майбутнє ШІ: огляд від Coinbase

Владислав Гринів 5 годин тому

Штучний інтелект у російсько-українській війні: «новий порох» чи переоцінена технологія

Олександр Тартачний 6 годин тому

Майбутнє дейтингу — «Тіндер» для знайомств із ШІ-моделями

Сергій Коноплицький 8 годин тому