Що зміниться у сфері штучного інтелекту – прогнози Microsoft на 2025
Microsoft прогнозує революційні зміни у багатьох сферах завдяки агентам на основі штучного інтелекту у 2025 році. Велику роль компанія прочить власному Microsoft Copilot.
У релізі Microsoft йдеться, що за рік використання генеративного ШІ стрибнуло з 55% у 2023 році до 75% у 2024-му. Прибутковість організацій-користувачів ШІ сягає $3,7 на кожен вкладений долар. До 2030 року ШІ принесе $2,7 трлн до ВВП Європи, впевнені у техногіганті.
Компанія представила понад 700 оновлень та 150 нових функцій в Copilot за 2024 рік.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Леонід Полупан
директор Microsoft в Україні та країнах Балтії«Штучний інтелект продовжує розвиватися, і 2025 рік стане роком новаторської трансформації. Агенти на основі ШІ з покращеними можливостями пам'яті, міркувань і мультимодальних можливостей революціонізують процеси в різних галузях, дозволяючи людям взаємодіяти з технологіями розумніше та ефективніше»«Штучний інтелект продовжує розвиватися, і 2025 рік стане роком новаторської трансформації. Агенти на основі ШІ з покращеними можливостями пам'яті, міркувань і мультимодальних можливостей революціонізують процеси в різних галузях, дозволяючи людям взаємодіяти з технологіями розумніше та ефективніше»
Ключові тренди у ШІ на 2025 рік
-
1
Моделі ШІ стануть більш функціональними та корисними, адаптованими до конкретних потреб. Застосування – в науці, юриспруденції і охороні здоров'я.
-
2
ШІ-агенти допомагають спростити роботу, автономно виконуючи повторювані та складні завдання, від усунення несправностей в ІТ до оптимізації робочого процесу. Microsoft рекомендує свій Copilot Studio, який дозволяє користувачам створювати власних агентів під потреби.
-
3
Повсякденні ШІ-компаньйони дозволять зробити рутину ефективною: розставлять пріоритети завдань, узагальнять новини, запропонують візуальну допомогу. Для цього Microsoft рекомендує Copilot Vision який аналізує контент, який користувачі бачать в Інтернеті, і підвищує продуктивність і залученість користувачів.
-
4
Сталий розвиток штучного інтелекту. Компанії вже будують центри обробки даних нового типу. Вони не використовують воду для охолодження, працюють на безвуглецевих джерелах: вітровій, геотермальній, ядерній і сонячній енергії. Компанія нагадує, що до 2030 року Microsoft планує прибрати викиди вуглецю і стати безвідходним виробництвом.
-
5
Кастомізований і відповідальний ШІ. Користувачі отримають більше контроля над ШІ-програмами за допомогою налаштування фільтрів, операцій із контентом та захисту.
-
6
Наукові прориви на основі ШІ у науці, сталому розвитку та охороні здоров'я. Прогноз погоди, створення ліків і інші відкриття – використання ШІ прискорить дослідження та інновації. Microsoft прогнозує у 2025 році прорив у вирішенні проблем зміни клімату і громадського здоров'я.
Microsoft продовжує розробку малої мовної моделі Phi-3 та вдосконалення інфраструктури Azure AI.